آموزش

چه زمانی باید گوشی اندرویدی را ارتقا دهیم؟

زمانی که یک گوشی هوشمند اندرویدی جدید می خرید انتظار دارید چند سال برایتان کار کند. یک گوشی با کیفیت باید برای چندین سال دوام داشته باشد. با اینحال با گذشت زمان متوجه می شوید که گوشی کیفیتش را از دست داده است. زمانی که گوشی کُند کار می کند، اسیب دیده یا مشکلی دارد باید عوض شود. در این مقاله نشانه هایی را به شما خواهیم گفت که بیان می کنند زمان ارتقای گوشی اندرویدی به یک گوشی بهتر فرا رسیده است.

باطری سریع خالی می شود:

ارتقا گوشی اندرویدی اگر شما هم عاشق کار با گوشی های اندرویدی باشید حتما  چندین ساعت از روز را به استفاده از آن می پردازید تا باطری خالی شود.  روش های زیادی برای افزایش عمر باطری در اندروید وجود دارد اما اگر متوجه شدید گوشی تان مثل گذشته باطری را در خود نگه نمی دارد دیگر برای استفاده از این روش ها دیر شده است.  اصلی ترین دلیل این امر یک معادله شیمیایی ساده است. با گذشته زمان اجزای تشکیل دهنده شیمیایی باطری شروع به تجزیه می کنند و این موضوع بدین معنی است که شارژ کمتری در خود نگه می دارند. به همین خاطر است که نباید گوشی را در طول شب به شارژ بزنید. این موضوع باعث خراب شدن باطری می شود.  اگر باطری گوشی مصل گذشته شارژ را نگه نمی دارد اما هنوز هم می توانید از آن استفاده کنید باید به یک موضوع توجه داشته باشید. به جای اینکه مدام در کنار شارژ خود باشید بهترین کار این است که گوشی اندرویدی را ارتقا دهید.

 گوشی تان کند شده است:

گاهی از اوقات ممکن است به هنگام کار با گوشی یا تبلت متوجه شوید که کند شده است. هیچ کس دوست ندارد مدام منتظر پاسخگویی گوشی بماند. باز کردن برنامه باید در عرض چند ثانیه  انجام شود. دلایل متعددی برای کند شدن گوشی وجود دارد و در بیشتر موارد عمر گوشی اصلی ترین دلیل این امر است.ارتقا به نسخه بالاتر اندروید می تواند تقاضای زیادی بر روی منابع گوشی همچون رم و پردازنده وارد کند. برنامه های جدید هم ممکن است مشکل مشابهی ایجاد نمایند.  مشکل دیگری که ممکن است پیش اید تعداد برنامه هایی است که در پس زمینه اجرا می شود. هرچقدر تعداد این برنامه ها بیشتر باشد منابع بیشتری مصرف می شود و گوشی تان کندتر می گردد. می توانید برنامه های این چنینی را ببندید.  ارتقا گوشی اندرویدی به شما کمک می کند منابع بیشتری در اختیار گوشی قرار دهید.

گوشی تان به روز نیست:

معمولا انتشار اندروید جدید هر سال یکبار رخ می دهد. هر کدام از این نسخه ها نام ها و قابلیت های جدیدی دارند.  با اینحال نباید انتظار آپدیت های بی شماری را داشته باشید. اگر یک گوشی هوشمند جدید و عالی مثل سامسونگ گلکسی را خریداری کرده اید ممکن است در طول عمر آن یک یا دو بار آپدیت دریافت کنید. همه تولیدکنندگان به موضوع آپدیت اهمیت نمی دهند و همین امر موجب می شود خیلی زود گوشی تان قدیمی شود. زمانی که گوشی قدیمی می شود تولیدکننده به روزرسانی های امنیتی را هم برایش ارائه نمی کند. اگر نگران گوشی قدیمی تان هستید بهترین کار ارتقا گوشی اندرویدی به یک گوشی جدید است.

برنامه های جدید در آن اجرا نمی شوند:

در حال حاضر برنامه های متعددی برای گوشی های اندرویدی وجود دارد. متاسفانه برخی از این برنامه های جدید همچون برنامه های واقعیت مجازی به منابع زیادی نیاز دارند و بر روی گوشی های قدیمی به درستی کار نمی کنند. همین مشکل برای بازی های اندرویدی هم وجود دارد. اگر گوشی قدیمی دارید نمی توانید به درستی از برنامه های جدید بر روی آن استفاده کنید. اگر باور ندارید برخی از این برنامه ها را روی گوشیتان نصب کنید و ببینید چه عملکردی دارند. اگر به درستی بر روی آن کار نکردند به فکر ارتقا گوشی اندرویدی باشید.

برنامه ها به طور مکرر از کار می افتند:

گوشی های اندرویدی هوشمند ساخته دست بشر هستند و به همین خاطر بی عیب و نقص نخواهند بود.  ممکن است برخی از برنامه ها به درستی در آن کار نکنند. همیشه گوشی دلیل این ماجرا نیست. گاهی از اوقات یک برنامه باگ دارد یا به خوبی طراحی نشده است.  گاهی از اوقات هم سازگاری گوشی دردسرساز می شود. با اینحال اگر متوجه شدید برنامه ها مدام از کار می افتند باید به این فکر کنید که گوشی تان مشکل بزرگ تری دارد. برنامه ها به خاطر تقاضایی که برای منابع دارند ممکن است از کار بیفتند.

 دوربین بی کیفیتی دارید:

در دنیایی که گرفتن سلفی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است داشتن دوربین های با کیفیت بر روی گوشی های هوشمند ضروری است. بیشتر افراد تصاویر مدنظرشان را از طریق گوشی می گیرند. اگر گوشی های جدید بتوانند تصاویر بهتری تولید کنند باید از آن ها استفاده کنید. اگر کیفیت دوربین گوشی خوب نباشد کار زیادی نمی توانید برایش انجام دهید. برنامه های ویراش تصویر می توانند کیفیت تصاویر را بهبود ببخشند اما نمی توانند رزولوشون آن را بهتر کنند.  اگر عکس گرفتن برایتان بسیار مهم است به دنبال ارتقا گوشی اندرویدی باشید. یک گوشی جدید دوربین بهتری خواهد داشت.

 گوشی آسیب دیده یا شکسته است:

هیچ چیزی همیشگی نیست. حتی گوشی هم ممکن است دچار اسیب شود. اگر گوشی تان اسیب دیده یا دچار مشکل شده است بهتر است به فکر خرید یک گوشی جدید باشید. شما نمی توانید از گوشی که دچار اسیب شده است به درستی استفاده کنید. گاهی از اوقات ممکن است صفحه نمایش گوشی اسیب دیده باشد یا شکسته باشد. در چنین شرایطی مجبور به عوض کردن گوشیتان هستید همانطور که بیان کردیم هیچ گوشی برای همیشه دوام نمی آورد. گاهی از اوقات ممکن است مشکلات زیادی برای گوشی اندرویدی ایجاد شود. در برخی از شرایط برنامه ها به درستی بر روی آن کار نمی کنند. در برخی از موارد هم  ممکن است باطری گوشی به سرعت خالی شود و شارژ به درستی در آن نگه داشته نشود. زمانی که گوشی به درستی کار نمی کند بهترین کار این است که به فکر ارتقا گوشی اندرویدی باشید. اینکار به شما کمک می کند گوشی بهتری خریداری کنید و قابلیت هایی که این گوشی در اختیارتان می گذارد لذت ببرید
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن