آموزش

ویز آفلاین | مسیریابی بدون اینترنت ویز ( Waze )

ویز آفلاین ، آماده ی مسیریابی از طریق GPS برای شماست. اپلیکیشن ویز ( Waze ) از قدرتمند ترین مسیریاب های آنلاین برای رانندگان به شمار می آید. این اپلیکیشن با بهره مندی از سیستم هوشمند خود، با مشخص کردن میزان ترافیک یک مسیر، سعی به پیدا کردن مسیری نزدیک و خلوت می کند. مسیریاب ویز از این جهت محبوبیت دارد که با نمایش دوربین های پلیس و کنترل سرعت، رانندگان را از ادامه ی مسیر آگاه می نماید. همچنین می توان در نقشه از اتفاقات پیش رو، مانند تصادفات، قفل بودن راه ها و مکان هایی که تحت نظر پلیس راهنمایی رانندگی هستند، مطلع شد.

نحوه دریافت ویز آفلاین در آندروید و آیفون

ویز یک برنامه ناوبری مبتنی بر جامعه است که به روزرسانی های ترافیکی را برای کاربران فراهم میکند. هنگامی که شما آفلاین هستید، می توانید ازWaze  به طور محدود استفاده کنید. وقتی که از نقشه Waze آفلاین استفاده می کنید، این هشدارهای ترافیکی و اعلان های مبتنی بر جامعه را دریافت نخواهید کرد. با این حال، کسانی که مایل به استفاده از ویز آفلاین هستند، راه حلی برای استفاده از Waze به صورت آفلاین وجود دارد که می تواند در سفر، در زمان قطع بودن اینترنت به شما کمک کند.

ما به شما کاربران اندروید و آیفون می گوییم زمانی که آفلاین می شوید و یا به نقطه ی بدون پوشش اینترنت منتقل می شوید، چگونه یک نقشه Waze آفلاین دریافت کنیم که بتوانید از آن استفاده کنید، در ادامه با وبلاگ می شارژ همراه باشید.

نحوه دریافت ویز آفلاین در اندروید

کاربران اندروید می توانند برنامه Waze Navigation را از پلی استور دانلود کنند. استفاده برای اولین بار از این برنامه ناوبری بصورت آنلاین است. قبل از استفاده از این اپلیکیشن، توصیه می کنیم یک حساب کاربری رایگان برای Waze ایجاد کنید. حالا اجازه دهید ببینیم چگونه یک مسیر آفلاین Waze را ذخیره کنیم. برای شروع  ابتدا به یک اتصال به اینترنت نیاز دارید.

 1.  برنامه ویز را باز کنید
 2.  روی نماد جستجو ضربه بزنید
 3.  آدرس را در قسمت متن تایپ کنید
 4. روی دکمه برو (GO) از پنجره کلیک کنید
 5. صبر کن تا Waze محاسبه مسیر را انجام دهد
 6.  اکنون بر روی حالا برو (GO NOW) ضربه بزنید

offlinewaze

در این حال Waze مسیر را در حافظه پنهان آندروید (کش) ذخیره می کند. در این حالت توصیه نمیکنیم برنامه را ترک کنید. شما می توانید نقشه آنلاین را باز نگه دارید و ویز شما را با استفاده از این اطلاعات ذخیره شده حتی بدون اینترنت، مسیر دهد.

اطلاعات مسیر روی برنامه Waze بارگذاری می شود. این یک نسخه آفلاین برای مسیر است و شما تا زمانی که از این نسخه کش شده استفاده میکنید نمی توانید اطلاعات ترافیکی یا آپشن های مسیر را بروز رسانی کنید.

توجه: این راه حل ممکن است همیشه کار نکند. به خصوص اگر از برنامه Waze به طور کامل خارج شوید، ممکن است حافظه پنهان ویز توسط گوشی شما پاک شود. در آن صورت، شما نمیتواند نقشه را از حافظه پنهان مجددا بارگذاری کنید. توصیه می کنیم اگر تمایل دارید از نقشه مسیر افلاین ویز استفاده کنید برنامه Waze را نبندید.

نحوه دریافت ویز آفلاین در آیفون

این روش نیز همانند مراحل اندروید برای کاربران آیفون نیز کاملا مشابه است. برای اولین بار کاربران می توانند اپلیکیشن ویز را به صورت رایگان از اپل استور دانلود کنند. کاربران ابتد باید مسیر مورد نظر را بصورت آنلاین بارگذاری کرده، و بعد برای استفاده از همان نسخه ذخیره شده در حافظه پنهان، از نقشه Waze در حالت آفلاین استفاده کنند. قبل از اینکه مراحل را شروع کنید، مطمئن شوید که گوشی آیفون را به اینترنت متصل کرده اید.

برای این منظور:

 1.  برنامه ویز را باز کنید
 2.  روی نماد جستجو ضربه بزنید
 3.  آدرس را در قسمت متن تایپ کنید
 4.  روی دکمه برو (GO) از پنجره کلیک کنید
 5.  صبر کن تا Waze محاسبه مسیر را انجام دهد
 6.  اکنون بر روی حالا برو (GO NOW) ضربه بزنید

offlinewaze

شما باید برنامه را باز در پس زمینه آیفون نگه دارید. و از برنامه به طور کامل خارج نشوید. برنامه Waze حتی بدون اتصال داده با اطلاعات ذخیره شده در حافظه پنهان شما را هدایت خواهد کرد.

چگونه مسیرهای کش شده را در ویز آفلاین را بررسی کنیم

شما می توانید قبل از ادامه مسیر، نقشه آفلاین را آزمایش کنید. برای این منظور وای فای و یا دیتا را خاموش کنید یا گوشی خود را به حالت هواپیما قرار دهید.

۱- برنامه Waze را باز کنید

۲- روی آیکون جستجو روی ضربه بزنید

۳- اطمینان حاصل کنید که در Tab اخیر هستید

۴- مکانی را که قبلا در تاریخچه موقعیت مکانی خود وارد کرده بودید را بیابید.

۵- روی آدرسی که قبلا وارد کرده اید، برای بارگیری آفلاین مسیر از حافظه پنهان ضربه بزنید.

چنانچه اطلاعات مسیر قبلی در حافظه پنهان (کش) موجود باشد ویز آن را بدون اتصال به اینترنت بازیابی و محاسبه خواهد کرد و مسیر در ویز ظاهر خواهد شد.

 

اگر Waze حافظه پنهانی نداشته باشد، با خطا در محاسبه مسیر مواجه خواهید شد. برای محاسبه مسیر، ممکن است به اتصال داده خود برای Waze نیاز داشته باشید.

آیا Waze حالت آفلاین دارد؟

در حالت آفلاین ویز نقشه را مانند گوگل مپ ارائه نمی دهد. Waze یک اپلیکیشن جامعه محور است و گزارش های ترافیکی و هشدارهای کاربر را با اتصال به داده انجام میدهد. با این حال، کاربر می تواند از نسخه ذخیره شده مسیر در حافظه پنهان برای استفاده از ویز بدون اتصال داده استفاده کند.

آیا ویز بدون به اتصال داده کار می کند؟

ویز به طور کامل با اتصال داده به گوشی کار می کند. اکثر هشدارها، گزارش های خطرناک در جاده ها در زمان واقعی هستند که کاربران فعال ویز که آنلاین هستند آنها را گزارش می دهند. شما تمام این اطلاعات و هشدارها را بدون اتصال داده از دست می دهید. با این حال، شما می توانید از داده های ذخیره سازی شده در کش فقط برای هدف ناوبری بدون هرگونه به روز رسانی ترافیکی استفاده کنید.

استفاده از نقشه ویز چقدر اینترنت استفاده می کند؟

اطلاعات دقیقی از مصرف داده در ویز موجود نیست. با این حال، ما متوجه شده ایم که ویز نسبت به اپل مپ استفاده کمتری از اینترنت می کند. ویز از اینترنت برای دو هدف استفاده می کند. یکی برای محاسبه مسیر و دوم برای اخطار دادن به کاربر برای خطر و هشدارهای ترافیکی.

در صورتی که هیچ راهی برای کنترل ترافیک وجود نداشته باشد ویز از داده ها برای محاسبه مسیر جایگزین استفاده می کند. با این حال، تقریبا، یک اپلیکیشن پخش موزیک آنلاین مصرف اینترنت بیشتری نسبت به Waze دارد. ما متوجه شده ایم که Waze  برای طی مسافت حدود ۴۰ کیلومتر حدود ۱ مگابایت، و برای متوسط هر ساعت هشدار ترافیکی حدود ۱.۲ مگابایت دیتا استفاده می کند.

ویز چقدر از حافظه را اشغال می کند؟

برنامه Waze حدود ۱۱۵ مگابایت فضای حافظه و ۱۵۰ مگابایت اضافی برای داده های کاربر و حافظه پنهان نیازدارد.

offlinewaze

ما همچنین متوجه شدیم که Waze جهت ذخیره اطلاعات کاربر و حافظه پنهان، برای مسافت حدود ۴۸۲ کیلومتر به ۳ مگابایت فضای حافظه نیاز دارد. با این حال، این ممکن است بسته به موقعیت مکانی و پیچیدگی مسیر مورد نظر شما متفاوت باشد.

آیا میتوان مسیر افلاین را دانلود کرد؟

Waze نقشه آفلاین را مانند نقشه گوگل ارائه نمی کند، تنها راه برای دریافت نقشه آفلاین ویز این است که از نسخه ذخیره شده مسیرهای قبلی استفاده کنید. و برای این منظور قبل از شروع رانندگی باید ویز را باز کنید و با اتصال به اینترنت مسیرهای مورد نظر را دریافت کنید ویز شما را با اطلاعات ذخیره شده در حافظه پنهان در گوشی، شما را هدایت خواهد کرد.

نقشه ویز زنده در دسکتاپ

برنامه ویز نسخه Waze Live Map را برای کاربران دسکتاپ دقیقا همانطور که Google Map انجام می دهد ارائه می دهد. ویز نقشه زنده را فراخوانی می کند، زیرا شما می توانید هشدارهای جاده ای و هشدارهای خطر را در نسخه دسکتاپ مشاهده کنید. شما باید از قسمت آدرس و مکان مورد نظز را وارد کنید و Waze مسیر را به شما با هشدارها و اطلاعات ترافیکی در آن منطقه نشان می دهد. بر خلاف نقشه گوگل دسکتاپ، ویز به شما هشدارها و خطرات جاده ها نشان می دهد.

offlinewaze

شما می توانید نقشه Waze Live را با یک لینک و یا در یک صفحه وب مانند Google Map به اشتراک بگزارید. لینک مشترک را می توان برای باز کردن اطلاعات Waze مسیر در دستگاه های دیگر و یا گوشی های هوشمند استفاده می شود.

Waze دومین برنامه استفاده شده پس از Google Map است. این برنامه منحصر به فرد هشدارهای ترافیکی در زمان واقعی و همان لحظه به کاربر نشان می دهد. با این حال، نسخه آفلاین Waze هنوز برای استفاده در گوشی های تلفن همراه محدود نشده است. اگر یک نقشه آفلاین Waze دریافت کنید، این نقشه بدون هشدار زنده و گزارش ها به طور کامل کار نمی کند، با این حال کسانی که می خواهند از Waze با امکانات محدود استفاده کنند، می توانند راهنمای بالا را برای رسیدن به هدف خود مطالعه کنند.

منبع: mashtips

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

2 دیدگاه

  1. سلام در ویز امکان ایجاد اکانت در کامپوتر وجود ندارد . وحتما باید در اپلیکیشن ایجاد اکانت نمایید . و وقتی اکانت ایجاد کرید از طریق سایت ویز وارد اکانت خود شوید .
   اگر منظورتون معرفی یک مکان در ویز هست
   اپلیکیشن ویز را باز کرده و وارد حساب کاربری خود شوید.
   ابتدا بر روی گزینه Reports که مثل این شکل Reportsریپورت هست در پایین سمت راست صفحه بزنید.
   از گزینه هایی که نمایش داده می شود، ایکون Place را که به شکل Placeپلیس هست، لمس کنید.
   با کمک گزینه دوربین، تصویر مورد نظر از محل خودتون تهیه کنید.
   بعد از قرار دادن تصویر، ایکون Forward را که به مثل Forwardفوروارد هست، لمس کنید.
   در مرحله بعد شما می تونید لوکیشن خودتون را به عنوان یک مکان تجاری یا یک مکان مسکونی، save کنید. گزینه Residential place به یعنی مکان مسکونی و گزینه Business به یعنی مکان تجاری هست.
   در اخر روی Done را لمس کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن