آموزش

ویز آفلاین | مسیریابی بدون اینترنت ویز ( Waze )

ویز آفلاین ، آماده ی مسیریابی از طریق GPS برای شماست. اپلیکیشن ویز ( Waze ) از قدرتمند ترین مسیریاب های آنلاین برای رانندگان به شمار می آید. این اپلیکیشن با بهره مندی از سیستم هوشمند خود، با مشخص کردن میزان ترافیک یک مسیر، سعی به پیدا کردن مسیری نزدیک و خلوت می کند. مسیریاب ویز از این جهت محبوبیت دارد که با نمایش دوربین های پلیس و کنترل سرعت، رانندگان را از ادامه ی مسیر آگاه می نماید. همچنین می توان در نقشه از اتفاقات پیش رو، مانند تصادفات، قفل بودن راه ها و مکان هایی که تحت نظر پلیس راهنمایی رانندگی هستند، مطلع شد.

روش دانلود نقشه راه ها برای استفاده ویز آفلاین

یکی از مزیت های ویز برای کاربران خود، امکان استفاده از مسیریابی این اپلیکیشن به صورت آفلاین می باشد. این امکان برای کاربران وجود دارد تا با ذخیره نقشه، هنگامی که دسترسی به اینترنت وجود ندارد و یا اینترنت ضعیف باشد، همچنان مسیر را تا مقصد کاربر نمایش دهد. در این مطلب قصد داریم با آموزش قدم به قدم بتوانید با ویز آفلاین خود مسیریابی کنید و از آن بدون اینترنت استفاده نمایید. برای دانلود جدید ترین نسخه ویز ( Waze ) اینجا کلیک کنید.

مزایای نقشه راه های ویز آفلاین

یکی از مزیت های مسیر های افلاین ویز ( Waze’s Offline Routes ) نسبت به رقیب خود، گوگل مپ، آن است که این مسیر ها در اپلیکیشن ویز به صورت فایل کش ( Cache ) ذخیره می شوند. این نوع نگه داری از مسیر ها موجب می شود تا مانند یک فایل پشتیبان، زمان هایی که شما دسترسی به اینترنت ندارید، از مسیر های ذخیره شده برای مسیریابی خود بهره ببرید. از بابت فضای ذخیره شده توسط این فایل ها هم خیالتان راحت باشد، چرا که این امکان ویز آفلاین، فضای بسیار کمی را بر روی حافظه ی شما اشغال می کند. همچنین این پروسه به صورت خودکار انجام می شود و نیازی به گزینش فایل ها به صورت دستی نمی باشد.

نحوه ی استفاده از ویز آفلاین و دانلود مسیر راه

  • توجه داشته باشید که این ویژگی تنها برای گوشی های اندروید قابل استفاده است و در نسخه ی IOS این امکان وجود ندارد.
اگه می خواید نقشه آفلاین Waze رو، رو گوشیتون ذخیره کنید، گام های زیر رو دنبال کنید: برای ذخیره نقشه و استفاده از ویز آفلاین، مراحل زیر را بر روی اپلیکیشن خود اجرا نمایید.
  • وارد اپلیکیشن Waze  شوید.
  • مقصد مورد نظرتان را وارد نمایید.
  • گزینه  “Go Now“ را لمس نمایید .
  • زمانی که مسیریابی آغاز شد، روی ذربینی که در گوشه پایین سمت چپ صفحه نمایش نمایان شده است، لمس کنید و یا برای باز شدن برگه داشبورد، لبه سمت چپ برنامه را به سمت داخل بکشید.
ویز آفلاین
  • در برگه داشبورد، بالا سمت چپ، روی گزینه setting لمس نمایید.
ویز آفلاین
  • برگه ی تنظیمات برای شما نمایان شده است. گزینه Display & Map را لمس نمایید.
ویز آفلاین
  • در پایین برگه ی نمایان شده در صفحه Display & Map، گزینه ی Data transfer را لمس نمایید
ویز آفلاین
  • در صفحه ی نمایان شده، برای دریافت اطلاعات ترافیک، گزینه Download traffic info را لمس نمایید، تا این گزینه برای شما فعال شود.
ویز آفلاین پس از انجام مرحله ی آخر، ویز شما به صورت آفلاین به مسیریابی مقصد شما ادامه می دهد. از این پس هنگامی که دسترسی به اینترنت نداشته باشید، می توانید آن مسیر مشخص را به صورت آفلاین توسط ویز طی کنید. چرا که مسیریابی های گذشته شما به طور خودکار، آن هنگام که با اینترنت مسیریابی می کنید در حافظه پنهان اپلیکیشن ویز ذخیره می گردد.

مشکل هایی که در ویز آفلاین وجود دارد

تنها مواردی که می توان به عنوان مشکل برای ویز آفلاین ، عنوان کرد. عدم نمایش اطلاعات لحظه ای مسیر پیش رویتان می باشد. مواردی مانند تصادفات، شلوغی مسیر و اطلاعات لحظه ای، دیگر برای شما قابل نمایش نیستند. تنها مسیری که در حافظه ی پنهان ذخیره شده باشد، برایتان نمایش داده می شود و از طریق GPS نیز موقعیت مکانی شما در نقشه مشخص می گردد.  
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن