آموزش

چگونه استوری های تعاملی در اینستاگرام داشته باشیم؟

استوری های اینستاگرام جزو پرکاربردترین ابزارهای رسانه های اجتماعی محسوب می شوند. به کمک ایت گزینه می توانید فالورهایتان را به تعامل وا دارید و فروشتان را بیشتر کنید. برای اینکه مطمئن شوید استوری های تعاملی تری دارید نکاتی که در ادامه بیان خواهیم کرد را مدنظر داشته باشید.

یک آزمون راه اندازی کنید:

استوری های اینستاگرام اینستاگرام به شما اجازه می دهد ابزارک آزمون را به استوری هایتان اضافه کنید. در این ازمون می توانید سوالی بپرسید و از کاربران بخواهید از میان گزینه های موجود یکی را انتخاب کنند.  حتی می توانید پاسخ صحیح را پیکربندی کنید تا فالورها بلافاصله پاسخ شان را ببینند. بعد از اینکه آزمون تان را منتشر کردید می توانید ببینید چه کسانی جواب ها را انتخاب کرده اند و با سوالات شما تعامل داشته اند. برای انتشار آزمون در استوری های اینستاگرام  به رابط استوری بروید ، عکسی به عنوان پس زمینه آپلود کنید و بر روی دکمه Stickers در بالا ضربه بزنید. در این بخش می توانید ابزارک Quiz را انتخاب کنید و سپس سوالات تان را وارد نمایید.

 جلسه پرسش و پاسخ برگزار کنید:

به کمک ابزارک پرسش و پاسخ می توانید فالورهایتان را تشویق کنید از شما سوالی بپرسند و به سوال هایشان در استوری اینستاگرام پاسخ دهید. در این شرایط فیلد متنی در استوری خواهید داشت که سایر کاربران می توانند سوال هایشان را در آن تایپ کنند. سپس می توانید همه سوالات را مرور کنید و از طریق پیام خصوصی جوابشان را بدهید یا اینکه  ابزارک پرسش و پاسخ را با جواب هایتان مجددا پست کنید. برای اضافه کردن استیکر پرسش و پاسخ، صفحه جدیدی برای استوری باز کنید و بک گراندی برایش انتخاب کنید. سپس بر روی Stickers ضربه بزنید و گزینه Question را انتخاب کنید.  حالا دلیل برگزاری جلسه پرسش و پاسخ را وارد کنید و دکمه send را بزنید. بعد از اینکه استوری تان به صورت لایو منتشر شد فالورهای شما می توانند به راحتی سوال هایشان را ارسال کنند.

در استوری های اینستاگرام یک رای گیری برگزار کنید:

همانند مراحل قبل می توانید در استوری اینستاگرام یک رای گیری برگزار کنید. اینستاگرام به شما اجازه می دهد یک  موضوع خاص را برای رای گیری مشخص کنید و دو انتخاب سفارشی در اختیارتان قرار می دهد. در گزینه اول هر فالوری می تواند رای بدهد. برای راه اندازی رای گیری، یک استوری جدید بر روی اینستاگرام ایجاد کنید و بک گراندی برایش تنظیم نمایید. بر روی دکمه Stickers ضربه بزنید. گزینه poll را انتخاب نمایید، انتخاب هایتان را ویرایش کنید و آن را راه اندازی نمایید. زمانی که فالورها رای می دهند قادر خواهند بود  درصد هر رای را ببینند.

 همه چیز را با موسیقی لذت بخش تر کنید:

اگر احساس می کنید استوری های اینستاگرام تان کمی خسته کننده شده اند می توانید از قابلیت موسیقی در استوری ها استفاده کنید. به کمک این قابلیت می توانید موسیقی ها را به صورت مستقیم از منابع موجود بیرون بکشید و در ویدئوهایتان ادغام کنید. علاوه بر این کتابخانه تان را هم می توانید مرور کنید.  مجبور نیستید از کل آهنگ استفاده کنید. در این شرایط قابلیت کراپ کردن وجود دارد. برای استفاده از ابزار موسیقی اینستاگرام دو روش وجود دارد. می‌توانید آهنگی را به عنوان استیکر ایمپورت کنید. اگر این روش را دوست نداشتید می توانید از وضعیت اختصاصی که برای موسیقی در صفحه استوری وجود دارد بهره ببرید.

 به کمک بومرنگ حس و حال بهتری به استوری اینستاگرام بیفزایید:

اگر ویدئوهای معمولی تعامل خوبی برایتان ایجاد نمی کنند از بومرنگ و قابلیت هایش استفاده کنید. این موضوع به شما کمک می کند استوری های جذاب تری نسبت به قبل داشته باشید. برای اینکه بتوانید از بومرنگ استفاده کنید نیازی به ویدئوهای طولانی ندارید. حتی یک کلیپ چند ثانیه ای هم می تواند برایتان موثر باشد. برای استفاده از این گزینه به صفحه ایجاد استوری جدید بروید و به سمت چپ اسکرول کنید تا به تب بومرنگ برسید. یک ویدئوی کوتاه ضبط کنید. در این شرایط برنامه از ویدئوی ضبط شده یک بومرنگ می سازد.می توانید آن را با استیکر، متن یا هر چیز دیگری زیباتر کنید. شما نباید اهمیت استوری های اینستاگرام را نادیده بگیرید. فالورها معمولا به دنبال استوری های تعاملی و جذاب از طرف شما هستند. به کمک نکاتی که در این مقاله بیان کردیم می توانید اکانت اینستاگرامی تان را تعاملی تر از قبل نمایید.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن