آموزش

آموزش نحوه دیلیت اکانت اینستاگرام

 

دنیای مجازی و شبکه های اجتماعی چون اینستاگرام هرچقدر هم جذاب باشند، گاهی زمان زیادی از روز ما را در بر می گیرند و یا به مرور خسته کننده می شوند و ممکن است برخی از ما به فکر دیلیت اکانت اینستاگرام یا غیر فعال کردن اکانت اینستاگرام خود بیفتیم. دیلیت ویا غیر فعال کردن اکانت اینستاگرام می تواند به صورت دائم و یا موقت باشد و با توجه به مراحل آن کار سختی بنظر می رسد در صورتیکه با آموزش مرحله ای ساده خودتان به راحتی می توانید برای اکانت اینستاگرام خود را خذف و یا غیر فعال کنید. حال ما در این مقاله به صورت مرحله ای نحوه انجام مراحل فوق را در وبلاگ می شارژ آموزش می دهیم، پس با ما همراه باشید.

همچنین این مظلب را مطالعه کنید: روش کاهش مصرف حجم اینترنت اینستاگرام

حذف و غیرفعال کردن حساب اینستاگرام : تفاوت در چیست؟

تفاوت اصلی بین حذف و غیرفعال کردن اینستاگرام این است که چنانچه حساب خود را غیرفعال کنید حساب شما بطور موقت حذف می شود و در دیلیت اکانت اینستاگرام ، حساب بطور دائمی حذف می شود. اگر به فکر حذف اینستاگرام هستید ، پیشنهاد می کنیم قبل از حذف نهایی ، حساب خود را غیرفعال کنید و مدتی از آن فاصله بگیرید.

نحوه غیرفعال کردن موقت اکانت اینستاگرام

با دنبال کردن مراحل زیر می توانید حساب اینستاگرام خود را در تلفن یا رایانه خود غیرفعال کنید. اگر کاملاً آماده حذف دائمی حساب خود نیستید ، در این روش می توانید به راحتی آن را دوباره فعال کنید.

غیرفعال کردن اینستاگرام در گوشی

اولین چیزی که باید بدانید این است که نمی توانید با استفاده از برنامه اینستاگرام ، حساب اینستاگرام خود را بر روی گوشی غیرفعال کنید. بلکه ، باید این کار را با استفاده از مرورگر اینترنت در گوشی خود انجام دهید.

 • مرورگر آیفون خود را باز کرده و به Instagram.com بروید. هر مرورگری که استفاده می کنید (سافاری ، کروم و غیره) برای این کار مناسب است.
 • وارد حساب کاربری خود شوید ، به صفحه نمایه (پروفایل) خود بروید و روی ویرایش نمایه (Edit profile) ضربه بزنید.
 • به پایین صفحه بروید و روی “Temporarily disable my account” ضربه بزنید
 • در این مرحله علت غیر فعال کردن پرسیده میشود “Why are you disabling your account” آن را با جواب مناسب پر کنید.
 • رمزعبور خود را دوباره وارد کنید.
 • یک بار دیگر روی “Temporarily disable my account” ضربه بزنید.

پاک کردن اکانت اینستاگرام

غیرفعال کردن اینستاگرام در دسک تاپ

غیرفعال کردن حساب اینستاگرام خود در رایانه رومیزی بسیار مشابه گوشی است. در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است:

 • مرورگر خود را باز کرده و به Instagram.com بروید.
 • وارد حساب کاربری خود شوید و از صفحه پروفایل خود بازدید کنید.
 • روی Edit profile که درست در کنار نام کاربری شما است کلیک کنید.
 • به پایین صفحه بروید و روی “Temporarily disable my account” کلیک کنید.
 • صفحه جدید با چند سؤال دیگر ظاهر می شود. کادر مورد نظر را پر کنید: “چرا حساب خود را غیرفعال می کنید؟” (Why are you disabling your account)
 • رمزعبور اینستاگرام خود را دوباره وارد کنید.
 • روی “Temporarily disable my account” کلیک کنید.

 

هنگام غیرفعال کردن اینستاگرام خود چه اتفاقی می افتد؟

وقتی حساب اینستاگرام خود را غیرفعال می کنید ، حساب شما کاملاً نامرئی می شود. دنبال کنندگان شما نمی توانند عکس های شما یا پروفایل شما را ببینند و عکسهای شما در جستجوی هشتگ یا جغرافیایی نشان داده نمی شوند. اینستاگرام تمام عکس ها و داده های شما را ذخیره می کند ، اما دیگر در برنامه یا وب سایت اینستاگرام در دسترس نخواهند بود. نام کاربری شما همچنین از لیست follower و following های شما حذف می شود. مثل این خواهد بود که حساب شما هرگز وجود نداشته باشد.

غیرفعال کردن حساب اینستاگرام شما موقتی است ، بنابراین به محض ورود به سیستم ، تمام داده ها و عکسهای شما بازیابی می شوند و دوباره در فیدهای افراد ظاهر می شوند.

همچنین بخوانید: چگونه تگ خرید اینستاگرام را فعال کنیم؟

چه مدت می توانید اینستاگرام خود را به طور موقت غیرفعال کنید؟

شما می توانید حساب خود را تا زمانی که دوست دارید بدون نگرانی غیرفعال کنید. وقتی آماده دسترسی دوباره به آن هستید ، اطلاعات شما دوباره در دسترس قرار خواهد گرفت. شما فقط باید با استفاده نام کاربری و رمز ورود معتبر وارد شوید.

آیا هنگام غیرفعال کردن اینستاگرام ، دنبال کننده خود را از دست می دهید؟

جواب منفی است. تمام اطلاعات شما به طور موقت از اینستاگرام ناپدید می شوند و دنبال کنندگان شما قادر به حذف شما نیستند زیرا آنها نمی توانند حساب شما را پیدا کنند. ضمن غیرفعال شدن حساب شما ، نمی توانید افرادی را دنبال کنید یا از آن استفاده کنید.

اگر قصد استفاده طولانی از استفاده از اینستاگرام را ندارید ، غیرفعال کردن حساب کاربری بسیار مفید است ، زیرا این امر باعث می شود در حین دور بودن ، دنبال کنندگان خود را از دست ندهید.

هنگام غیرفعال کردن موقتی حساب خود ، پیامهای مستقیم اینستاگرام چه می شود؟

وقتی که حساب کاربری غیرفعال شده است ، نمی توانید به پیام های مستقیم اینستاگرام خود دسترسی پیدا کنید ، اما به محض ورود مجدد به اینستاگرام خود ، تمام پیام های شما بازیابی می شوند.

چگونه حساب اینستاگرام را برای همیشه حذف کنیم

بر خلاف غیرفعال کردن ، حذف حساب اینستاگرام شما، دائمی است و نمی توان آن را فعال کرد ، بنابراین اگر تصمیم دارید این مسیر را طی کنید ، مطمئن شوید که آمادگی کامل دارید. زیرا تمام عکس ها و داده های ذخیره نشده خود ، و همچنین پیام های مستقیم و دنبال کنندگان خود را از دست می دهید.

بعد از حذف دائمی حساب اینستاگرام  ، نمی توانید با همان نام کاربری خود وارد شوید یا نام کاربری فعلی را به یک حساب دیگر اضافه کنید.

ذخیره عکس ها ، فیلم ها و موارد دیگر

قبل از تصمیم به حذف یا غیرفعال کردن اکانت خود، می توانید اطلاعات حساب خود از قبیل عکسها، فیلمها، پیامهای مستقیم، نظرات وغیره را دانلود کنید. می توانید ذخیره اطلاعات را از یک مرورگر وب یا از خود برنامه درخواست کنید. فقط در نظر داشته باشید این یک روند سریع نیست. پس از درخواست بارگیری داده های خود ، اینستاگرام ممکن است بسته به مقدار حجم اطلاعات شما، ساعت ها طول بکشد تا همه موارد را برای بارگیری در اختیار شما قرار دهد.

بارگیری داده ها از برنامه اینستاگرام:

۱. به پروفایل خود بروید.

۲. در بالا سمت راست روی سه خط افقی ضربه بزنید.

۳. بر روی تنظیمات در پایین سمت راست صفحه ضربه بزنید.

۴. روی Security ضربه بزنید.

۵- سپس روی Data Download روی ضربه بزنید.

بارگیری داده ها از یک مرورگر وب:

۱. به پروفایل خود بروید.

۲. بر روی دکمه Edit profile کلیک کنید.

۳. روی Privacy & Security کلیک کنید.

۴. به بخش Data Download بروید و روی Request Download کلیک کنید.

۵- آنجا آدرس ایمیل خود را وارد کرده و دکمه آبی Request Download را فشار دهید.

اطلاعات اینستاگرام شما آماده بارگیری است

در مرحله بعد ، یک ایمیل با موضوع : Your Instagram Data  دریافت خواهید کرد. پیام را باز کنید و لینکیی برای شما ارسال شده است. این لینک فقط چهار روز معتبر است. همچنین ، ممکن است ۴۸ ساعت طول بکشد تا اینستاگرام لینک را برای شما ارسال کند. اگرچه در تجربه من حدود یک ساعت طول کشید.

حذف اکانت اینستاگرام

هنگامی که روی لینک کلیک می کنید ، پوشه ای محتوی عکس ها و فیلم های شما بارگیری می شود. همچنین برای همه اطلاعات نمایه شما مانند نظرات، پرونده های جداگانه ای وجود خواهد داشت. اینستاگرام این موارد را در پرونده JSON قرار می دهد ، که مخفف عبارت JavaScript Object Notation است. در این حالت از متن برای نمایش داده ها استفاده می کند و خواندن آن توسط انسان آسان است.

برای خواندن آنها میتوانید با کشیدن آنها به یک پنجره مرورگر Firefox متن ها را باز کنید.

نحوه دیلیت اکانت اینستاگرام در گوشی

مانند روند غیرفعال کردن حساب اینستاگرام ، نمی توانید با استفاده از برنامه اینستاگرام ، حساب اینستاگرام خود را حذف کنید. شما باید این کار را از یک مرورگر اینترنتی انجام دهید. در اینجا راهنمای گام به گام حذف دائمی حساب اینستاگرام شما وجود دارد.

مرورگر خود را در اندروید و یا آیفون خود باز کنید و به این لینک Instagram’s delete account page بروید.
به پایین صفخه بروید و “Why are you deleting your account” و جواب مناسب را انتخاب کنید.
رمزعبور خود را دوباره وارد کنید.
سپس بر روی دکمه “Permanently disable my account” کلیک کنید. حساب شما به طور دائم حذف می شود.

 

چگونه یک حساب اینستاگرام را در دسک تاپ حذف کنید؟

دستورالعمل حذف اکانت اینستاگرام خود در رایانه رومیزی دقیقاً یکسان است:

مرورگر رایانه خود را باز کرده و به صفحه Instagram’s delete account page بروید.
پاسخ مناسب را از منوی کشویی انتخاب کنید گه چرا حساب خود را حذف می کنید؟
رمزعبور خود را دوباره وارد کنید.
سپس بر روی دکمه “Permanently disable my account” کلیک کنید.

چگونه می توانم یک اکانت اینستاگرام را حذف کنم در صورتی که نمی توانم وارد آن شوم؟

اگر به اطلاعات ورود به سیستم خود در اینستاگرام دسترسی ندارید ، حذف حساب کاربری شما سخت تر خواهد شد. به دلیل مشکلات حریم خصوصی ، اینستاگرام فقط به دلیل درخواست شما ، حساب شما را حذف نمی کند. بلکه باید وارد سیستم شوید. اگر در ورود به حساب کاربری خود مشکلی دارید ، چند نکته ذکر شده است.

می توانید با استفاده از آدرس ایمیل ، شماره تلفن یا حساب Facebook خود یک گذرواژه فراموش شده را بازنشانی کنید. به سادگی به صفحه ورود به سیستم بروید و روی Forgot Password ضربه بزنید. اینستاگرام کدی را برای شما ارسال می کند که می توانید برای ورود به آن وارد شوید.
هنگام وارد کردن نام کاربری خود ، علامت @ را وارد نکنید.
بررسی کنید که آیا ایمیلی از اینستاگرام دریافت کرده اید که به شما اطلاع می دهد اطلاعات حساب شما تغییر کرده است یا خیر.
اگر هنوز نمی توانید حساب خود را بازیابی کنید ، آن را در اینستاگرام گزارش دهید.
برای راهنمایی بیشتر به صفحه پشتیبانی ورود به سیستم اینستاگرام مراجعه کنید.

هنگام حذف برنامه اینستاگرام از گوشی چه اتفاقی می افتد؟

حذف برنامه اینستاگرام با حذف حساب کاربری اینستاگرام شما یکسان نیست. اگر برنامه را حذف کنید ، و آن را از تلفن خود حذف نصب می کنید ، اما حساب شما موجود است. هنوز می توانید با استفاده از تلفن یا رایانه خود وارد سیستم شوید و اگر برنامه را دوباره نصب کنید و وارد سیستم شوید ، حساب شما در آنجا منتظر شما خواهد بود.

تصمیم برای حذف دائمی حساب اینستاگرام شما نباید با عجله گرفته شود. قبل از اینکه اقدامی برای حذف حساب خود انجام دهید ، آن را غیرفعال کنید که چنانچه در نظر شما تغییری ایجاد شد بتوانید حساب خود را بازگردانید.

منبع

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

یک دیدگاه

 1. نه تنها این مطلب بلکه بقیه مطالبسایت‌
  هم خیلی مفید بودند. تشکر میکنم به خاطر مطالب خوبتون.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن