تکنولوژی

چگونه ویندوز 10 را برای بازی بهینه سازی کنیم؟

همانطور که می دانید ویندوز 10 یکی از بهترین سیستم عامل های موجود برای بازی هاست. اما به کمک برخی از نکات موجود می توانید تجربه بهتری از بازی کردن بر روی ویندوز 10 داشته باشید. اگر گیمر هستید و می خواهید بیشترین استفاده را از ویندوز 10 ببرید در این مقاله همراه ما باشید تا برخی از نکات موجود را با هم مرور کنیم.

به کمک وضعیت بازی، ویندوز 10 را بهینه سازی کنید:

به دنبال گزینه های دیگری هستید تا بتوانید از عملکرد ویندوز 10 برای بازی کردن استفاده کنید؟ در آخرین نسخه های این سیستم عامل قابلیت جدیدی به نام وضعیت بازی یا همان gaming mode گنجانده شده است که باعث می شود ویندوز 10 برای بازی کردن بهینه سازی گردد. برای اینکه اطلاعات بیشتری درباره این قابلیت به دست آورید، کلید ویندوز را به همراه حرف انگلیسی I فشار دهید. حالا عبارت game mode را تایپ کنید و بر روی Control Game Mode for optimizing your PC for games کلیک نمایید. در صفحه Gaming، بر روی game mode کلیک کنید. آن را فعال نمایید تا بتوانید از ویژگی هایش بهره مند شوید. البته رایانه شما باید از این وضعیت پشتیبانی کند.

الگوریتم Nagle را غیر فعال کنید:

الگوریتم Nagle تلاش می کند بسته های داده را در یک جا جمع کند تا اینترنت سریع تر و روان تری داشته باشید. فعال بودن این الگوریتم باعث می شود رایانه شما به هنگام بازی کردن در دنیای آنلاین با مشکلاتی همچون تاخیر روبرو شود. برای غیر فعال کردن این گزینه و بهبود عملکرد بازی در ویندوز 10، رجیستری ویندوز را ویرایش کنید. بر روی start کلیک کنید. عبارت Regedit را بنویسید و اوکی را بزنید. در نوار آدرس مسیر زیر را کپی و پیست نمایید: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces در پنجره سمت چپ؛ می توانید مجموعه ای از فولدرها را بیابید. برای دسترسی به فایل درست، آی پی آدرس تان را با DhcpIPAddress فهرست شده در این فایل ها منطبق کنید. می توانید با Windows key + X > Windows PowerShell و ورود به ipconfig ای پی آدرس تان را بیابید. برای پیدا کردن ای پی آدرس به دنبال IPv4 address باشید که زیر اتصال فعلی تان فهرست شده است. بعد از اینکه ای پی آدرس اینترنت تان را یافتید بر روی فولدر مربوطه رسات کلیک کنید و New > DWORD (32-bit) Value را انتخاب نمایید. دو مقدار DWORD ایجاد کنید: اولی را TcpAckFrequency و دومی را TCPNoDelay بنامید. بعد از ایجاد، بر روی هر کدام دابل کلیک کنید و پارامترهایشان را بر روی 1 تنظیم نمایید.

برای بهبود عملکرد بازی در ویندوز 10، ریستارت و به روزرسانی خودکار را غیر فعال کنید:

در ویندوز 10 سیستم عامل به صورت خودکار به روزرسانی می شود و بدون اجازه شما ریستارت زمانبندی می گردد. به روزرسانی خودکار نه تنها ویندوز را بدون هشدار ریستارت می کند بلکه دانلود به روزرسانی ها در پس زمینه می تواند ارتباطات شبکه تان را محدود سازد. با اینکه نمی توانید ریستارت خودکار را غیر فعال کنید می توانید آن را به تعویق بیندازید. با فشردن کلید ویندوز به همراه I به تنظیمات به روزرسانی بروید. بخش Update and security > Windows Update > Advanced options > Update Options را انتخاب کنید. در این بخش باید Automatically download updates, even over metered data connections (charges may apply) را غیر فعال کنید. این بهترین گزینه برای محدود کردن فعالیت به روزرسانی ها و ایجاد اختلال برای بازی هاست.

افکت های بصری ویندوز 10 را تنظیم کنید:

GUI شما می تواند سبب تاخیر قدرت پردازش رایانه تان گردد. به طور پیش فرض، تنظیمات appearance در ویندوز 10 به گونه ای است که می توان آن را تغییر داد. با تنظیم این موارد برای ویندوز 10 می توان عملکرد بازی ها را بهبود بخشید. کلید ویندوز به همراه I را فشار دهید. عبارت performance را تایپ نمایید. گزینه Adjust the appearance and performance of Windows > Adjust for best performance > Apply > OK را انتخاب کنید. سپس به تب Advanced بروید و مطمئن شوید Adjust the best performance of بر روی program تنظیم شده است. خوب همانطور که مشاهده کردید به کمک چند گام ساده می توان عملکرد بازی های مختلف بر روی سیستم عامل ویندوز 10 را بهبود بخشید. اگر شما هم شیوه ای برای بهبود بازی ها بر روی ویندوز 10 دارید با ما در بخش کامنت ها در میان بگذارید.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن