تکنولوژی

چگونه نوتفیکیشن های پاک شده در اندروید را بازگردانیم؟

منوی نوتفیکیشن های اندروید ممکن است خیلی زود پر شود.  خیلی وقت ها برایمان پیش می اید که بدون بررسی درست شرایط موجود، نوتیفیکیشن ها را پاک می کنیم. اگر شما هم چنین مشکلی دارید و فکر می کنید به طور تصادفی چیزی را پاک کرده اید که بدان نیاز داشتید در این مقاله همراه ما باشید. در این پست سعی می کنیم برخی از روش های موجود برای بازگرداندن نوتفیکیشن های پاک شده را با هم مرور کنیم. در اندروید Stock می توان نوتیفیکشن های از دست رفته را به کمک هیستوری نوتیفکیشن ها دوباره بازگرداند. اما برای دستگاه هایی که از رابط کاربری متفاوتی استفاده می کنند ممکن است چنین رویکردی کارساز نباشد. در چنین شرایطی باید از برنامه های موجود استفاده کرد.

چگونه به هیستوری نوتیفیکیشن های اندروید دسترسی پیدا کنیم؟

لاگ نوتیفیکیشن ها اولین بار  برای اندروید 4.3 معرفی شد و هنوز هم  در اندرویدهایی همچون اندروید Lollipop قابل دسترسی است. لاگ نوتیفیکیشن ها شما را قادر می سازد پیام های پاک شده را ببینید اما تنها از طریق ابزارک پنهانی قابل دسترسی است. در بیشتر گوشی ها، به نظر می رسد که قبل از هر کاری باید Developer Options فعال شود  تا این ابزارک فعال گردد  و کاربر بتواند نوتفیکیشن های از دست رفته اش را باز گرداند. برای باز کردن Developer Options به تنظیمات گوشی تان بروید و بخش About phone را انتخاب نمایید.  حالا بر روی Build number چندین بار ضربه بزنید. بعد از سه الی چهار بار ضربه زدن، نوتیفیکشنی روی صفحه نمایش ظاهر می شود که نشان می دهد شما در بخش  developer هستید. همچنین یک بخش جدید به تنظیمات گوشی اضافه می شود. بازگردانی نوتیفیکیشن پاک شده

چگونه می توان نوتیفیکیشن های از دست رفته را بر روی اندروید بازگردانی کرد؟

بر روی فضای خالی در صفحه نمایش هوم اندروید ضربه بزنید و سپس بر روی Widget ضربه بزنید. حالا باید ابزارک موجود را بررسی کنید تا بتوانید به ابزارک Settings shortcut برسید. بر روی این ابزارک چندین بار ضربه بزنید تا صفحه نمایش اصلی ظاهر شود، سپس آن را به صفحه گوشی تان درگ کنید و در آن بگذارید. در منوی Settings shortcut که ظاهر شده است به سمت پایین اسکرول کنید و بر روی Notification log ضربه بزنید. میانبر Notification log بر روی صفحه نمایش اصلی گوشی تان ظاهر می شود. حالا تنها کاری که باید انجام دهید این است که بر روی این گزینه ضربه بزنید تا بتوانید به هیستوری  نوتیفیکیشن ها دسترسی پیدا کنید  و پیام هایی که از دست دادید را دوباره بازگردانید. بازگردانی نوتیفیکیشن پاک شده وقتی در لاگ نوتیفیکیشن ها قرار گرفتید، نوتفیکیشن های فعال را به رنگ سفید و پیام های بسته شده را به رنگ خاکستری خواهید دید. می توانید بر روی اعلان های خاکستری ضربه بزنید  و به منبع آن اعلان بروید. همچنین مطالعه کنید: چگونه کیفیت صدا را در گوشی های اندرویدی بهبود ببخشیم؟

 راه حل های مبتنی بر نرم افزار:

لاگ هیستوری نوتیفیکیشن ها:

راه حلی که در بالا بدان اشاره کردیم ممکن است در برخی از گوشی ها به درستی کار نکند. خوشبختانه نرم افزارهای کاربردی هستند که به شما اجازه می دهد اعلان هایتان را بازگردانی و مدیریت کنید. یکی از این نرم افزارها Notification History Log است که می تواند لاگ همه نوتیفیکیشن هایتان را در خود نگه دارد.  این برنامه به شما اجازه می دهد اعلان هایی که از دست داده بودید را دوباره بازگردانید. حتی می توانید برخی از برنامه ها را در فهرست سیاه قرار دهید و چیزی که باید ریکاوری شود را سفارشی سازی نمایید. همه این ها در نسخه رایگان این برنامه در دسترس تان قرار دارد. به کمک برخی از نرم افزارهای موجود می توانید اعلان هایی که از دست دادید را دوباره بازگردانید. برخی از این اعلان ها ممکن است از طرف برنامه های مهمی باشد که روی گوشیتان نصب کرده اید. به همین خاطر از دست دادن چنین نوتیفیکیشن هایی می تواند برایتان ازاردهنده باشد. همانطور که در این مقاله مشاهده کردید دو راه حل پیش رویتان دارید. یکی از این راه حل ها این است که ابزارک پنهانی موجود در برخی از گوشی های اندرویدی را فعال کنید و به کمک آن اعلان هایی که قبلا از دست داده بودید را باز گردانید. اگر گوشی شما چنین قابلیتی ندارد می توانید به سراغ انتخاب نرم افزارهای موجود بروید که دقیقا برای اینکار طراحی و توسعه یافته اند.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن