تکنولوژی

چگونه لرزش صفحه نمایش در ویندوز 10 را برطرف کنیم؟

اگر صفحه نمایش شما در ویندوز 10 به طور مداوم دچار لرزش یا به اصطلاح عامیانه پرپر می شود به احتمال زیاد مشکل در اپلیکیشن های نصب شده یا درایورهای نادرست است. حالا نوبت شماست که چنین مشکل ازاردهنده ای را حل کنید.  معمولا این مشکل زمانی آغاز می شود که ویندوز قبلی به ویندوز 10 ارتقا می یابد اما چنین شرایطی می تواند در هر بازه زمانی دیده شود. در این مقاله سعی می کنیم روش های رفع مشکل لرزش صفحه نمایش در ویندوز 10 را با هم مرور کنیم.پس همراه ما باشید تا این روش ها را با هم مرور کنیم. در ابتدا راه حل های زیر را امتحان کنید: قبل از هر چیزی باید بدانید چه چیزی باعث ایجاد لرزش صفحه نمایش تان شده است. برای اینکار، با فشار دادن کلیدهای Ctrl + Shift + Esc به صورت همزمان وارد تسک منیجر شوید. همچنین می توانید بر روی تسک بارتان راست کلیک کنید و از میان گزینه های موجود عبارت Task Manager را انتخاب نمایید. حالا نگاهی به صفحه نمایش تان بیندازید تا ببینید  تسک منیجر هم لرزش دارد یا خیر. اگر لرزش وجود داشت،  به احتمال زیاد درایور صفحه نمایش تان مشکل دارد. با اینحال اگر همه چیز به جز تسک منیجر پرپر می کرد، این مشکل به احتمال زیاد به خاطر یکی از اپلیکیشن های نصب شده بر روی رایانه تان است. خوب حالا که علت های احتمالی لرزش صفحه نمایش در ویندوز 10 را با هم بررسی کردیم باید  به سراغ روش های رفع آن برویم و ببینیم چگونه می توانیم چنین شرایطی را مرتفع کنیم. همچنین این مطلب را مطالعه کنید: چگونه ویندوز ۱۰ را برای بازی بهینه سازی کنیم؟

لرزش صفحه نمایش به خاطر وجود اپلیکیشن ها:

سه اپلیکیشن توسط مایکروسافت شناسایی شده که ممکن است باعث لرزش ضفحه نمایش شود. این برنامه ها در برگیرنده آنتی ویروس نورتون، iCloud و IDT Audio است. درباره نرم افزارهایی که به تازگی روی سیستم تان نصب کرده اید خوب فکر کنید. اگر بر روی رایانه تان آنتی ویروس نورتون را نصب کرده اید سری به سایت رسمی آن ها بزنید و مراحلی که برای حل این مشکل بیان کرده اند را دنبال نمایید. درباره همه برنامه های نصب شده باید مطمئن شوید آخرین نسخه از آن ها را نصب کرده اید. اگر این روش هم کار نکرد می توانید برنامه را غیر فعال کنید. برای اینکار دکمه های ویندوز و I را با هم فشار دهید تا قسمت تنظیمات برایتان باز شود. بر روی Apps کلیک کنید تا فهرست برنامه های نصب شده در اختیارتان قرار گیرد. حالا برنامه مدنظر را بیابید ،بر روی آن کلیک کنید و Uninstall را انتخاب نمایید. باید سیستم تان را ریستارت کنید و ببینید مشکل لرزش صفحه نمایش حل شده است یا خیر. لرزش صفحه نمایش

 لرزش صفحه نمایش  به خاطر درایور:

شاید لرزش صفحه نمایش به خاطر درایورهای صفحه تان باشد.  باید مطمئن شوید نسخه درستی از درایورها را روی سیستم تان اجرا می کنید.

درایور را حذف کنید:

در ابتدا وارد safe mode شوید. برای اینکار Windows Key + I  را بزنید. سپس Update & Security > Recovery را انتخاب کنید. زیر قسمت تنظیمات پیشرفته ، Restart now را بزنید. وقتی سیستم ریستارت شد، Troubleshoot > Advanced options > Startup settings > Restart را انتخاب کنید. باز وقتی ریستارت شد، گزینه 5 را انتخاب کنید تا رایانه وارد Safe Mode with Networking شود. سپس Win Key + X  را فشار دهید و Device Manager را انتخاب کنید. بر روی پیکان کنار Display drivers کلیک کنید. بر روی کارت گرافیکی تان راست کلیک کنید و Uninstall device را بزنید. Delete the driver for this device را تیک بزنید و اوکی را بفشارید. سپس سیستم را دوباره ریستارت کنید.

 درایور جدیدی نصب کنید:

شما باید آخرین نسخه از درایور صفحه نمایش را نصب کنید تا مشکل لرزش صفحه نمایش برطرف شود. آخرین نسخه را دانلود کرده و نصب کنید. اگر مشکل تان همچنان باقی بود شاید درایور جدید نتوانسته آن را برطرف کند. اگر بعد از به روزرسانی درایور لرزش صفحه نمایش همچنان ادامه داشت سعی کنید آن را به نسخه قدیمی اش باز گردانید. از مراحل بالا برای غیر فعال کردن درایور استفاده کنید.  سپس به صفحه درایورهای قدیمی در سایت کارت گرافیکی تان بروید. این مرحله نیازمند کمی آزمون و خطاست . سعی کنید درایورهای موجود را امتحان کنید تا ببینید مشکل لرزش صفحه نمایش ویندوز 10 حل می شود یا خیر.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن