تکنولوژی

چگونه اطلاعات را از گوشی قدیمی آیفون به گوشی جدید منتقل کنیم؟

چه بخواهید گوشی تان را به مدل بالاتری ارتقا دهید یا اینکه بخواهید از داده های موجود بر روی گوشی های دیگر استفاده نمایید، اولین چیزی که به ذهنتان خطور می کند این است که داده هایتان را  از گوشی قدیمی ایفون به گوشی جدید انتقال دهید. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم و نحوه انجام آن را با هم مرور کنیم.

 از icloud و بک آپ هایش استفاده می کنید؟

همانطور که می دانید icloud از سال 2011 شروع به کار کرده است و شما را مطمئن می سازد محتوای گوشی تان در فضای ابری بک آپ گیری می شود.  این گزینه به شما اجازه می دهد فایل هایی که دوست دارید را به خوبی بک آپ گیری نمایید و از طریق ابر به آن دسترسی داشته باشید.  اما وقتی صحبت از انتقال همه داده ها و اطلاعات موجود به میان می آید استفاده از icloud  کمی دشوار خواهد بود. حتی اگر گوشی ایفون قدیمی تان تنها 16 گیگابایت فضای ذخیره سازی داشته باشد اگر تصاویر و فایل های شخصی و داده ها به صورت کامل بک آپر گیری شود باز هم دانلود آن کمی دشوار خواهد بود. اگر می خواهید داده هایتان را سریع تر از قبل منتقل کنید بهتر است از iTune استفاده نمایید.

به چه چیزهایی نیاز دارید؟

برای دنبال کردن این آموزش، شما به موارد اندکی نیاز دارید. اولین و مهم ترین چیزی که باید داشته باشید رایانه ای است که بتوانید بر روی آن iTunes را  که هم برای ویندوز و هم برای مک وجود دارد اجرا نمایید.  مطمئن شوید که رایانه شما فضای کافی برای بک آپ گرفتن را دارد. در گام بعدی ، شما به دو گوشی نیاز دارید. گوشی قدیمی و گوشی جدید. همچنین برای سینک کردن این دو گوشی به کابل نیاز دارید. حالا اجازه دهید مراحل زیر را دنبال کنید.

گام اول: از گوشی آیفون فعلی تان بک آپ بگیرید

بعد از اینکه دو گوشی را کنارتان گذاشتید و iTunes را بر روی رایانه تان نصب کردید باید از گوشی اول بک آپ بگیرید.  Itunes را بر روی رایانه اجرا کنید و گوشی قدیمی تان را با کابل به آن وصل نمایید. بهتر است گوشی را به طور مستقیم بر روی پورت USB رایانه وصل نمایید.  اگر قبلا از این گوشی بر روی رایانه استفاده کرده باشید پیام زیر را دریافت خواهید کرد. اولین گزینه ای که خواهید داشت به شما می گوید پروفایل جدیدی در iTunes برای این گوشی ایجاد کنید.  نگران نباشید این گزینه گوشی تان را پاک نمی کند. پس کار را ادامه دهید.  به دنبال آیکون دستگاه تان بگردید و بر روی آن کلیک کنید. حالا باید به دنبال بخش Backups بگردید.  در این بخش ، مطمئن شوید که عبارت Encrypt iPhone Backup تیک خورده است. برای اینکه بتوانید همه داده هایتان را به درستی بک آپ گیری کنید باید ان را رمزگذاری نمایید. حالا بر روی Back Up Now کلیک کنید و منتظر بمانید تا iTunes از دستگاه شما بک آپ گیری کند. بعد از اینکه فرآیند مدنظر تمام شد، گوشی قدیمی تان را از رایانه خارج کنید و منتظر بمانید.

 گام دوم: بک آپ قدیمی تان را بر روی دستگاه جدیدتان بریزید.

در این مرحله می توانید اطلاعات و داده های گوشی قدیمی تان را به راحتی به گوشی جدید منتقل کنید. فقط کافیست گوشی جدید را بردارید و آن را به همان رایانه ای که داده ها را بک آپ گیری کرده اید بزنید.  کمی منتظر بمانید.  حالا گوشی جدید به عنوان دستگاه iTunes ثبت خواهد شد. در صفحه Welcome to Your New iPhone، گزینه Restore from this backup را انتخاب کنید و تایید نمایید که بک آپ انتخاب شده از گوشی قدیمی تان است. بر روی Continue کلیک کنید. منتظر بنشینید تا همه داده هایتان به گوشی جدید منتقل شود. بعد از اتمام فرآیند باید گوشی تان را ریستارت کنید. خوب کار شما تمام شده است. حالا می توانید از همه داده های گوشی قدیمی همچون فایل ها، تصاویر، فیلم های ویدئویی و اطلاعات دیگری که بر روی آن داشتید در گوشی جدید آیفون تان لذت ببرید و به راحتی از آن ها استفاده کنید. همانطور که مشاهده کردید فرآیند بک آپ گیری از داده های گوشی قدیمی و انتقال این داده ها به گوشی جدید ایفون راحت تر از آن چیزی بود که فکرش را می کردید.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن