آموزش

نحوه دیلیت اکانت تلگرام در آندروید به صورت تصویری

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در مورد دیلیت اکانت تلگرام بپردازیم. اگر به دنبال دیلیت اکانت تلگرام هستید و می خواهید در مورد آن اطلاعاتی را بدست آورید در این مقاله همراه ما باشید. در حال حاضر تلگرام از پرطرفدارترین نرم افزارهای ارتباطی در ایران محسوب می شود و بیشتر مردم ایران از آن استفاده می کنند با این حال در برخی از موارد استفاده از این نرم افزار مشکلاتی را به همراه دارد که دیلیت اکانت تلگرام را ضروری می کند.

دیلیت اکانت تلگرام

ابتدا تعریفی در مورد دیلیت اکانت تلگرام ارائه می دهیم. دیلیت اکانت تلگرام به این معنی است که شما حساب فعال خود را در تلگرام حذف کنید که در اصطلاح به آن delete account telegram و یا پاک کردن اکانت تلگرام نیز می گویند. پس از این که حذف اکانت تلگرام را انجام دادید دیگر نمی توانید به تلگرام خود دسترسی داشته باشید و تمامی پیام ها، گروه ها و کانال ها در آن حذف می شوند و به هیچ عنوان قابل بازیابی نیستند. البته پس از دیلیت اکانت تلگرام می توانید مجددا با همان شماره قبلی وارد تلگرام شوید ولی توجه داشته باشید که اگر به طور مکرر از دیلیت اکانت برای یک شماره استفاده کنید تلگرام برای شما محدودیت ایجاد خواهد کرد. برای دیلیت اکانت کردن تلگرام ضروری است که به سایت رسمی تلگرام مراجعه کنید و از داخل خود نرم افزار تلگرام این امکان برای شما وجود نخواهد داشت.

دیلیت اکانت تلگرام

مزایای دیلیت اکانت تلگرام

با وجود این که دیلیت اکانت تلگرام باعث می شود که ارتباط شما در تلگرام قطع شود و به محتوای تلگرام خود دسترسی نداشته باشید ولی در برخی از موارد می تواند بسیار مفید و سودمند باشد. اگر شما خط موبایل خود را واگذار کرده اید با استفاده از حذف اکانت تلگرام می توانید خیال خود را از بایت دسترسی به محتوای تلگرام راحت کنید. در صورتی که احساس می کنید اکانت شما هک شده است و یا شخص دومی از آن استفاده می کند با حذف اکانت تلگرام می توانید از پیامدهای بعدی آن جلوگیری کنید.

در برخی از موارد ممکن است که اکانت شما توسط دوستانتان بلاک شده باشد در این صورت با دیلیت اکانت کردن تلگرام و نصب مجدد آن می توانید از بلاک خارج شود. در هر صورت کسانی که به محتوای پیام های خود در تلگرام اهمیت می دهند دقت داشته باشند که حذف اکانت تلگرام راهی بدون یازگشت برای بازیابی محتویات قبلی است. دقت داشته باشید که اگر ریپورت هستید نمی توانید از طریق دیلیت اکانت کردن تلگرام مشکل ریپورت خود را رفع کنید بلکه باید منتظر بمانید تا مدت زمان بلاک ریپورت شما به اتمام برسد. در ادامه به مراحل انجام دیلیت اکانت می پردازیم.

همچنین میتوانید این مطلب را مطالعه کنید: آموزش نحوه دیلیت اکانت اینستاگرام لینک دانلود اپلیکیشن خرید شارژ و استعلام خلافی می شارژ

مرحله اول: وارد قسمت دیلیت اکانت تلگرام شوید

برای انجام دیلیت اکانت تلگرام خود در ابتدا باید وارد سایت رسمی تلگرام شوید و همان طور که گفته شد از طریق نرم افزار تلگرام امکان دیلیت اکانت کردن تلگرام میسر نیست، وارد قسمت حذف اکانت تلگرام شوید و یا به طور مستقیم از طریق لینک زیر به صفحه دیلیت اکانت وارد شوید:

https://my.telegram.org/auth?to=deactivate

در این صفحه باکسی به نام “Your Phone Number” وجود دارد که در آن باید شماره موبایل خود را وارد کنید (شماره موبایلی که می خواهید اکانت تلگرام بر روی آن را حذف کنید) اگر شماره شما مال ایران است ابتدا +98 را وارد کرده و بعد بقیه شماره را وارد کنید، پس از این که شماره را وارد کردید بر روی دکمه“Next” کلیک کنید تا به مرحله دوم حذف اکانت تلگرام بروید.

مرحله دوم: کد تاییدیه را وارد کنید

پس از این که مرحله اول دیلیت اکانت تلگرام را انجام داید در مرحله بعد یک باکس جدید را خواهید دید. در این باکس باید کد تاییدی را که به شماره شما ارسال شده است وارد کنید، این مرحله ادامه مرحله اول است. کمی منتظر بمانید ممکن است که ارسال کد تایید کمی طول بکشد ولی اگر مدت زمان زیادی طول کشید و کد تایید به اکانت تلگرام شما نرسید دوباره مسیر قبلی را انجام دهید. پس از دریافت کد تایید آن را در باکس مشخص شده وارد کنید و در ادامه بر روی “Sign in کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی دیلیت اکانت تلگرام شوید.

دیلیت اکانت تلگرام

مرحله سوم: دلیل حذف را وارد کنید

پس از طی کردن مرحله دوم وارد مرحله سوم خواهید شد که مجددا یک باکس دیگر مشاهده می کنید. در این باکس از شما خواسته می شود که دلیل حذف اکانت تلگرام را وارد کنید. این مرحله اختیاری است و شما می توانید این کادر را خالی بگذارید و وارد مرحله نهایی دیلیت اکانت تلگرام شوید. برای همین منظور روی “Done” کلیک کنید.

دیلیت اکانت تلگرام

مرحله چهارم: حذف اکانت را تایید نهایی کنید

پس از طی کردن مرحله سوم دیلیت اکانت تلگرام به مرحله چهارم و نهایی حذف اکانت تلگرام می رسید در این مرحله به شما گفته می شود که آیا از حذف اکانت تلگرام خود اطمینان دارید؟ اگر تصمیم شما مبنی بر حذف اکانت تلگرام قطعی است می توانید گزینه “yes, delete my account” را انتخاب کنید در این صورت اکانت شما حذف خواهد شد و دیگر دسترسی به محتوای قبلی خود نخواهید داشت.

دیلیت اکانت تلگرام

 نکات پاک کردن اکانت تلگرام در اندروید

  • به صفحه مخصوص دیلیت اکانت تلگرام از طریق مرورگر گوشی نیز می توانید دسترسی داشته باشید.
  • زمانی که کد تاییدیه حذف را وارد می کنید دقت داشته باشید که به حروف کوچک و بزرگ حساس است.
  • کدی که برای شما به منظور حذف اکانت تلگرام ارسال می شود از طریق اکانت رسمی تلگرام ارسال می شود.
  • پس از اینکه حساب تلگرام شما حذف شد برای مخاطبینی که با آنها ارتباط داشتید اکانت حذف شده شما به صورت “Deleted Account” نشان داده می شود.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن