تکنولوژی

بهترین روش برای خالی کردن حافظه گوشی اندروید چیست؟

گوشی ها و تبلت های اندرویدی به هنگام دانلود اپلیکیشن ها، اضافه کردن فایل هایی همچون موسیقی و فیلم و داده های کش شده برای استفاده آفلاین، فضایشان خیلی زود پر می شود. بیشتر گوشی های ارزان، فضای ذخیره سازی زیادی ندارند و حافظه خوبی در اختیارتان قرار نمی دهند. این موضوع می تواند برای کاربران دردسرساز باشد. هر چقدر فضایی که در گوشیتان دارید کمتر باشد،  زمان بیشتری را باید برای خالی کردن آن سپری کنید. اگر همیشه با این مشکل مواجه می شوید در این مقاله همراه ما باشید تا ببینیم چگونه می توانیم حافظه گوشی اندروید را خالی کنیم و با روش های مختلف خالی کردن حافظه گوشی اندروید آشنا شویم.

 از ابزار درون ساخت اندروید برای خالی کردن حافظه گوشی اندروید استفاده کنید:

خالی کردن حافظه گوشی اندروید نسخه های مدرن تر اندروید ،  ابزار درون ساختی دارند که به شما اجازه می دهد مقدار فضایی که دقیقا روی گوشیتان دارید را ببینید. برای پیدا کردن این ابزار، سری به قسمت تنظیمات بزنید و بر روی  گزینه Storage ضربه بزنید. حالا می توانید مقدار حافظه ای که توسط اپلیکیشن ها و داده ها ، تصاویر، فیلم ها و فایل های دانلود شده گرفته شده است را مشاهده نمایید.  البته این موضوع بسته به نسخه اندرویدی که در گوشیتان دارید متفاوت خواهد بود. بعد از اینکه متوجه شدید چقدر حافظه در گوشیتان دارید می توانید به سراغ  خالی کردن حافظه گوشی اندرویدتان بروید. اینکار ساده تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید.  اگر نگاهی به بخش مربوطه بیندازید حتما دکمه Free Up Space را هم می بینید. استفاده از این دکمه به شما اجازه می دهد حافظه گوشیتان را خالی کنید و فضای بیشتری برای کار کردن داشته باشید.

برای خالی کردن حافظه گوشی اندرویدی، ببینید چه فایل ها و فولدرهایی فضای بیشتری گرفته اند:

ابزار درون ساخت اندروید برای نشان دادن حافظه موجود و حافظه ای که توسط داده های مختلف به کار رفته است گزینه خوبی محسوب می شود اما مقدار دقیق حافظه ای که توسط فولدرها و فایل های فردی استفاده شده را نشان نمی دهد. برای این منظور شما به اپلیکیشن جدیدی به نام Files Go نیاز دارید. کافیست سری به پلی استور بزنید و این نرم افزار را دانلود کنید.  بعد از اینکه نرم افزار را نصب کردید و دسترسی های مورد نیاز را به آن دادید می توانید وارد رابط اصلی آن شوید. در رابط اصلی می توانید موارد جذابی همچون اپلیکیشن های استفاده نشده، فایل های تکراری، فایل های موقت، دانلود شده ها و فایل هایی که حافظه زیادی از گوشی گرفته اند را ببینید.  ضربه زدن بر روی هر طبقه بندی به شما اجازه می دهد محتوای آن را ببینید و انتخاب کنید چه محتوایی باید از روی گوشی پاک شود. اینکار به خالی شدن حافظه گوشی اندرویدی کمک فراوانی خواهد کرد.

یک کارت حافظه بخرید و داده هایتان را به آن منتقل کنید:

بیشتر دستگاه های اندرویدی جایگاهی برای قرار دادن کارت های حافظه کوچک دارند. اگر گوشی یا تبلت شما هم این جایگاه را دارد می توانید یک کارت حافظه با مقدار فضای مورد نیاز خریداری کنید و آن را روی گوشیتان قرار دهید. اینکار هم می تواند به خالی کردن حافظه گوشی اندروید کمک فراوانی بکند.  بعد از اینکه کارت حافظه را در گوشی دارید می توانید فضای بیشتری در گوشیتان داشته باشید.  حالا می توانید از همان فضای اضافی برای نگهداری فایل های موسیقی، فیلم، تصویر و سایر رسانه ها استفاده کنید. حتی می توانید برخی از اپلیکیشن ها را هم در این کارت قرار دهید.

 اپلیکیشن هایتان را به کارت حافظه منتقل کنید:

بسته  به گوشی و نسخه اندرویدی که دارید می توانید برای خالی کردن حافظه گوشی اندرویدی تان، برخی از اپلیکیشن ها را هم به کارت حافظه انتقال دهید.  کاربرانی که از اندروید مارشمالو  و بالاتر از آن استفاده می کنند می توانند با فرمت کردن کارت حافظه به عنوان حافظه داخلی از این روش بهره ببرند.  کارت حافظه شما حالا به عنوان فضای ذخیره سازی محلی برای دستگاه تان کار می کند.  اگر خواستید می توانید برخی از اپلیکیشن ها را به کارت حافظه تان منتقل نمایید و به این شیوه فضای ذخیره سازی گوشی تان را بیشتر کنید. خوب همانطور که مشاهده کردید روش های متعددی برای خالی کردن حافظه گوشی اندروید وجود دارد. یکی از روش های بالا را امتحان کنید و نتیجه ای که دریافت می کنید را با ما در میان بگذارید.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن