آموزش

چگونه می توان مشکل کار نکردن وای فای گوشی را حل کرد؟

اگر نتوانید از طریق گوشی همراه تان به  اینترنت وصل شوید چه می کنید؟ حتی بهترین دستگاه های اندرویدی هم ممکن است با اتصال به اینترنت مشکل داشته باشند. چه این مشکل گذرا و موقتی باشد و چه دائم باید به فکر یافتن راه حل برای آن باشید. کار نکردن وای فای گوشی یکی از مشکلات بزرگی است که کاربران با آن ممکن است در بازه ای از زمان دست و پنجه نرم کنند.  در این مقاله قصد داریم به همین موضوع مهم بپردازیم.پس همراه ما باشید.

 به  موارد اصلی برگردید: ریبوت سیستم و استفاده از وضعیت هواپیما

هرگز راه حل های ساده ای که پیش رویتان قرار می گیرد را نادیده نگیرید.  همه ما وقتی با مشکل کار نکردن وای فای گوشی مواجه می شویم به سراغ روش های پیچیده می رویم اما برخی از اوقات با چند گام ساده می توان چنین مشکل بزرگی را برطرف کرد.  خاموش و روشن کردن گوشی می تواند اولین گام برای عیب یابی مشکلات آن باشد. قبل از هر کاری اتصال تان به اینترنت را قطع کنید و دوباره متصل شوید. تنظیمات را باز کنید و  ایکون وای فای  را انتخاب نمایید و آن را غیر فعال کنید. اگر از طریق روتر خانه به اینترنت وصل می شوید همین کار را با روتر هم انجام دهید. یکبار آن را روشن و خاموش کنید تا ببینید مشکل کار نکردن وای فای گوشی حل می شود یا خیر. راه حل ساده دیگری که پیش رو دارید فعال کردن حالت هواپیما برای چند ثانیه است.  اگر هنوز هم با وای فای گوشی  مشکل داشتید می توانید دستگاه تان را ریستارت کنید. اگر این مشکل بعد از به روزرسانی جدید نسخه اندرویدی رخ داده است باید گوشی را در حالت Safe mode بوت کنید:
  • دکمه پاور را فشار دهید
  • از میان گزینه های موجود دکمه خاموش کردن را برای چند دقیقه نگه دارید
  • زمانی که از شما پرسیده شد می خواهید از طریق safe mode گوشی را بوت کنید، اوکی را بزنید
  • وقتی در این وضعیت قرار گرفتید گوشی را به صورت طبیعی ریستارت کنید.
حالا باید بدون مشکل به وای فای وصل شوید اما اگر هنوز هم مشکل تان باقی بود می توانید راه حل های زیر را امتحان کنید.

وای فای خود به خود قطع می شود؟

اصلی ترین دلیل برای بروز این مشکل این است که شما گزینه Keep Wi-Fi on during sleep را فعال نکرده اید. این تنظیم به صورت خودکار دستگاه را از شبکه وای فای قطع می کند تا در باطری گوشی صرفه جویی نماید. کار نکردن وای فای گوشی برای حل این مشکل مراحل زیر را دنبال کنید:
  • به بخش تنظیمات گوشی بروید.
  • گزینه وای فای را انتخاب کنید، سه نقطه ای که در انتهای صفحه وجود دارد را فشار دهید
  • Keep Wi-Fi on during sleep را فعال کنید
  • می توانید برای ارتباط همیشگی از Yes / Always  استفاده کنید.

مشکلی در به دست آوردن آی پی دارید؟

تا به حال برایتان پیش آمده است در به دست آوردن آی پی مشکلی داشته باشید؟ گاهی از اوقات مشکل کار نکردن وای فای گوشی به خاطر این فرآیند رخ می دهد. اگر گوشی اندرویدی شما نمی تواند به شبکه متصل شود در ابتدا روتر را ریبوت کنید. اگر مشکل همچنان پا بر جا بود،  گوشی را به  تنظیمات کارخانه باز گردانید.  اگر دوست ندارید از تنظیمات کارخانه استفاده کنید روش دیگری هم برای حل مشکل تان وجود دارد. سری به گوگل پلی استور بزنید و  fix wifi را دانلود کنید. این برنامه فایل سیستم وای فای و برخی از سرویس های مورد نیاز برای کارکرد درست شبکه را ریستور می کند. به کمک این برنامه می توانید به هنگام تلاش برای به دست آوردن آی پی آدرس از دستگاه تان محافظت کنید.

وای فای تان بسیار کند است؟

خوب حالا توانسته اید مشکل کار نکردن وای فای گوشی را حل کنید اما سرعت آن بسیار پایین است.  اگر به یک شبکه وای فای عمومی وصل شده اید ممکن است این مشکل به خاطر استفاده کاربران متعدد از شبکه باشد. اگر  مطمئن هستید که روترتان به درستی کار می کند می توانید Speedtest را بر روی دستگاه تان نصب کنید تا سرعت شبکه را بسنجید.  این یک برنامه مطمئن و قابل اعتماد است و به شما کمک می کند مشکلات زمینه ای را بیابید و حل کنید.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن