آموزش

چگونه فایل ها را در ویندوز 10 سریع تر کپی کنیم؟

با اینکه فرآیند کپی کردن در ویندوز فرآیند سخت و پیچیده ای نیست اما می توان به کمک چند روش ساده این فرایند را بهبود بخشید. زمانی که تعداد زیادی از فایل ها را به صورت همزمان کپی می کنید ممکن است این فرآیند  به کندی به پیش برود.  بر روی ویندوز 7 و سیستم  عامل های قدیمی تر،  کل فرآیند متوقف می شود و خطایی هم ممکن است نشان داده شود. خوشبختانه بر روی ویندوز 10چنین مشکلاتی دیده نمی شود اما باز هم به کمک روش هایی که در ادامه بیان خواهیم کرد می توانید سرعت کپی فایل در ویندوز 10 را بیشتر کنید.

بر روی میانبرهای کیبورد تسلط پیدا کنید:

میانبرهای کیبورد بهترین روش برای کار با بیشتر نرم افزارهاست. فایل اکسپلورر نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای اینکه بتوانید فایلی را کپی کنید و از جایی به جای دیگر ببرید باید با برخی از میانبرها اشنا باشید. اجازه دهید مهم ترین میانبرهایی که در این شرایط ممکن است به دردتان بخورد را با هم مرور کنیم:
  • با فشار دادن دکمه های Ctrl+X می توانید فایلی را Cut کنید. این کار به شما اجازه می دهد فایل را به کلیپ بورد ببرید و آن را در موقعیت دیگری بچسبانید. زمانی که کار Paste تمام شد فایل  انتقال داده شده از موقعیت اصلی حذف می شود.
  • برای کپی کردن فایل ها می توانید از کلید میانبر Ctrl+X استفاده کنید.
  • کلید میانبر Ctrl+V یکی از کلیدهایی است که برای چسباندن فایل استفاده می شود
این ها تنها برای فایل اکسپلورر استفاده نمی شوند و در برنامه های دیگری هم به دردتان می خورند. برای ایجاد سریع فولدر جدید می توانید از کلیدهای Ctrl + Shift + N استفاده کنید.  برای اینکه بتوانید به فولدرهای قبلی یا بعدی بروید از کلیدهای Alt + Left/Right بهره ببرید. استفاده از کلیدهای میانبر Alt + Up به شما کمک می کند یک سطح در سلسله مراتب فولدرها به سمت بالا بروید.

 میانبرهای مربوط به موس را هم بشناسید:

کپی فایل اگر دوست دارید از موس استفاده کنید می توانید از میانبرهایی که وجود دارد هم بهره ببرید. کلید Ctrl را بگیرید  و بر روی چندین فایل کلیک کنید تا بتوانید همه آن ها را انتخاب نمایید. اگر دوست دارید در یک سطر، فایل های متعددی انتخاب کنید، روی اولین گزینه کلیک کنید و در حالیکه بر روی آخرین گزینه کلیک می کنید دکمه shift را بگیرید.  معمولا کلیک و درگ فایل ها با دکمه چپ موس آن ها را به موقعیت جدیدی هدایت می کند/ با اینحال اگر با دکمه راست موس روی آن ها کلیک کنید و حرکتشان دهید یک منوی کوچک برایتان ظاهر می شود. اینکار به شما اجازه می دهد  بین کپی و Move فایل ها یکی را انتخاب کنید.

از ویندوز استفاده کنید:

بهتر است بدانید که ویندوز 8 و ویندوز 10 نسبت به ویندوز 7 و نسخه های قدیمی تر رابط بهتری برای کپی فایل دارند.  این رابط سریع تر است و به شما کمک می کند فرآیند کپی فایل ها را با سرعت بهتری انجام دهید.  اگر به یکباره چندین فایل را کپی کنید همه چیز با هم ادغام می شود و نیازی به ایجاد چند پنجره نخواهد بود. شما می توانید فرآیندهای تکی را متوقف کنید و سپس  دوباره آن ها را اجرا کنید.  نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که پنجره کپی در ویندوز 10 در صورتی که مشکلی در این فرآیند به وجود آید به طور کامل متوقف نمی شود. این فرآیند ادامه پیدا می کند و به شما اجازه می دهد وقتی برگشتید آن را دوباره از سر بگیرید.

 نرم افزار TeraCopy را امتحان کنید:

روش هایی که در بالا بیان کردیم جزو روش های ساده ای بودند که به کمک آن ها می توانید سرعت کپی فایل در ویندوز 10 را بیشتر کنید.  اگر دوست داشتید یک گام فراتر بردارید باید یک برنامه اختصاصی برای کپی فایل نصب کنید. یکی از محبوب ترین برنامه ها، TeraCopy است. این برنامه بیشتر از آنچه که ویندوز ارائه می کند، قابلیت های مختلف در اختیارتان می گذارد.  این برنامه  از الگوریتم های خاصی برای تسریع فرآیند کپی استفاده می کند. به کمک این اپلیکیشن می توانید فایل های کپی شده را تایید کنید تا مطمئن شوید 100 درصد  یکسان هستند. اگر جزو افرادی هستید که همیشه به اشتباه فایل ها را درگ و دراپ می کنند می توانید جعبه تایید را فعال کنید تا مطمئن شوید همه چیز به درستی به پیش می رود. این برنامه قابلیت های دیگری هم در اختیارتان می گذارد. اگر دوست داشتید می توانید آن را با فایل اکسپلورر خود ادغام کنید تا فرایند کپی و paste به طور پیش فرض توسط این برنامه انجام شود.  این نرم افزار به اندازه ای هوشمند است که فایل های مشکل دار را کپی نمی کند.

از ابزار Robocopy هم می توانید برای کپی فایل استفاده کنید:

اگر دوست دارید از دستورات خط فرمان استفاده کنید یک ابزار عالی به نام Robocopy برایتان وجود دارد. با اینکه برخی از کاربران نیازی به استفاده از این ابزار ندارند اما کاربران حرفه ای تر می توانند از این گزینه برای کپی فایل های پیچیده استفاده کنند.  استفاده از این نرم افزار کارهای تکراری کپی را ساده تر می کند. افرادی که بارها در طول شبکه به کپی فایل نیاز دارند می توانند از قابلیت های این ابزار استفاده کنند.  برای استفاده از Robocopy، می توانید Command Prompt را باز کنید. در این شرایط دستورات با robocopy اغاز می شود و پارامترهای دیگری هم بر اساس کاری که می خواهید انجام دهید در کنارش قرار می گیرد.

 درایوهای خود را ارتقا دهید تا فرایند کپی فایل تسریع شود:

با اینکه همه نکات بیان شده به شما کمک می کند فایل هایتان را سریع تر در ویندوز 10 کپی کنید اما  سخت افزارها هم نقش مهمی در این شرایط ایفا می کنند. همانطور که می دانید HDD ها کندتر از SSD ها عمل می کنند. کپی کردن فایل ها بر روی HDD می تواند زمان طولانی تری از شما بگیرد. اگر هنوز بر روی دستگاه تان از SSD استفاده نمی کنید برای تسریع فرآیند کپی فایل ها بهتر است به فکر ارتقا باشید.  زمانی که می خواهید به درایو اکسترنال فایلی را کپی کنید هم باید این موضوع را مدنظر داشته باشید. اگر از هارد درایو اکسترنال قدیمی استفاده می کنید سرعت انتقال فایل ها بسیار کم تر از ان چیزی که فکرش را می کنید خواهد بود.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن