آموزش

نمی توانید فایل پی دی اف را در ویندوز 10 پرینت کنید؟ راه حل های زیر را امتحان کنید

اگر از ادوبی آکروبات استفاده می کنید و نمی توانید فایل های پی دی اف را در ویندوز 10 پرینت کنید در این مقاله همراه ما باشید. در این پست سعی می کنیم مراحلی که برای برطرف کردن این مشکل نیاز دارید را با هم مرور کنیم.

پرینت نشدن فایل های پی دی اف در ویندوز 10:

در ویندوز 10 و بیشتر مرورگرهای مدرن امروزی قابلیت درون ساختی برای پرینت فرمت های پی دی اف وجود دارد. دیگر نیازی به نصب ادوبی یا سایر نرم افزارهی پی دی اف وجود ندارد. با اینحال برخی از کاربران ترجیح می دهند از ادوبی  و سایر نرم افزارهای پی دی اف بر روی رایانه شان استفاده کنند. این موضوع گاهی از اوقات  می تواند به مشکلات پرینت در ویندوز 10 منجر شود.  در چنین شرایطی پیام خطایی نمایش داده نمی شود و پرینتر اصلا پاسخی ایجاد نمی کند. دلیل پرینت نشدن فایل های پی دی اف در ویندوز 10 می تواند به خاطر تنظیمات نادرست پرینتر باشد، فایل پی دی اف مشکلی داشته باشد یا نرم افزار مربوطه به درستی کار نکند. برای حل این مشکل می توانید راه حل های زیر را امتحان کنید:

 رایانه تان را ریستارت کنید:

خاموش و روشن کردن رایانه  می تواند مشکلات  کوچکی که در نرم افزارها وجود دارد  را برطرف کند. گاهی از اوقات همین مشکلات کوچک باعث می شود پرینت به درستی بر روی ویندوز 10 اجرا نشود. به طور کامل رایانه تان را خاموش کنید. حدود 5 دقیقه منتظر بمانید و سپس رایانه تان را ریستارت کنید. بعد از اینکه رایانه ریستارت شد، ببینید می توانید از فایل پی دی اف تان پرینت بگیرید یا خیر. اگر مشکل همچنان پا بر جا بود به سراغ مراحل بعدی بروید.

 پرینتر مناسبی انتخاب کنید:

شاید رایانه شما نتوانسته پرینتر درستی را انتخاب کند. به همین خاطر باید مطمئن شوید که در بخش پرینترها، پرینتری که به رایانه وصل است را انتخاب کرده اید. برای اینکار فایل پی دی افی که می خواهید از آن پرینت بگیرید را باز کنید. بر روی گزینه File > Print  کلیک کنید. پرینت در صفحه بعدی که برایتان باز می شود پرینتری که به رایانه وصل است را انتخاب کنید. بعد از اینکه پرینتر مناسب را انتخاب کردید بر روی دکمه print کلیک کنید.

 به صورت تصویر پرینت بگیرید:

اگر فایلی که می خواهید از آن پرینت بگیرید یک سند پی دی اف ساده است و عجله دارید می توانید به صورت تصویر از آن پرینت بگیرید. برای اینکار فایلی که می خواهید چاپش کنید را باز کنید. بر روی گزینه File > Print  کلیک کنید.  در صفحه پرینت بر روی گزینه advanced کلیک کنید. در صفحه بعدی، گزینه Print As Image  را انتخاب کنید و بر روی اوکی کلیک کنید. به صفحه پرینت برگردید و دکمه print را بزنید. ببینید مشکل تان حل شده است یا خیر.

سندتان را به صورت فایل پی دی اف دیگری ذخیره کنید:

گاهی از اوقات فایل پی دف ممکن است مشکلی داشته باشد. در چنین شرایطی بهترین کار این است که فایل را به صورت فایل دیگری ذخیره کنید. برای اینکار پی دی افی که دوست دارید از آن پرینت بگیرید را باز کنید. بر روی File > Save As کلیک کنید. در صفحه ای که برایتان باز می شود بر روی suggested File Location  کلیک کنید یا موقعیت دیگری را انتخاب کنید. در صفحه بعدی نام دیگری به فایل تان بدهید و بر روی دکمه save کلیک کنید. حالا از فایل جدیدتان پرینت بگیرید.

فایل پی دی اف را دوباره ایجاد کنید:

اگر به کمک قابلیت Print to PDF در مایکروسافت ورد، فایل تان را ایجاد کرده اید می توانید فایل مشکل ساز را پاک کنید و یک فایل پی دی اف جدید بسازید.  مراحل انجام اینکار کم و بیش در ورد، اکسل و سایر نرم افزارهایی که از فرمت پی دی اف پشتیبانی می کنند یکسان است. فایل اصلی  که از آن برای ایجاد فایل پی دی اف استفاده کرده بودید را باز کنید( ورد، اکسل یا غیره). بعد از اینکه فایل باز شد بر روی گزینه File > Save As  کلیک کنید. در صفحه بعدی مطمئن شوید که Save as type بر روی پی دی اف تنظیم شده است. حالا بر روی دکمه saveکلیک کنید. بعد از اینکه فایل پی دی اف ایجاد شد، دوباره از آن پرینت بگیرید تا ببینید مشکل تان حل شده است یا خیر.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن