تکنولوژی

بهترین برنامه های مدیریت رمز عبور کامپیوتر | اندروید | ای او اس

امروز با افزایش تعداد وبسایت ها و نیاز به ثبت نام در این سایتها الزاما مجبور به خاطر سپردن تعدادی زیادی رمز و نام کاربری میشویم ولی مشکلی که وجود دارد ذهن ما فقط می تواند تعدادی رمز ساده را بخاطر بسپارد و سپردن رمز طولانی و با تعداد زیاد از عهده ذهن ما خارج است . یاذاشت آنها بر روی کاغذ معقول نمی باشد. برای رفع این مشکل می توانید از نرم افزار مدیریت رمز استفاده کنید.

برنامه مدیریت رمز عبور نرم افزاری است که گذرواژه ها را ذخیره می کند و در صورت لزوم آنها را بازیابی میکند،

همه ما باید سعی کنیم رمزهای عبور خود را به طور ایمن ذخیره کنیم که همراه با تأیید هویت دو مرحله ای باشد ، این یکی از بهترین روشها برای قفل کردن حسابهای گرانبهای آنلاین شما است. اما کدام برنامه مدیریت رمز عبور برای شما مناسب است؟

امروز ما در وبلاگ می شارژ سعی خواهیم کرد به این سؤال پاسخ دهیم.

بهترین برنامه های مدیریت رمز رایگان

KeePass

 

نرم افزار مدیریت رمز عبور

KeePass یک برنامه مدیر رمز عبور منبع باز سبک است. نسخه رسمی KeePass برای ویندوز طراحی شده است (نسخه لبتاپ نیز در دسترس است). با این حال ، برنامه های جایگزین بی شماری وجود دارند که به شما این امکان را می دهند از KeePass تقریباً در هر سیستم عامل استفاده کنید.

 KeePass رمزهای شما را در یک فایل پایگاه داده ذخیره می کند. این پرونده رمزگذاری شده توسط یک رمزعبور اصلی یا keyfile محافظت می شود. KeePass یک برنامه بدون استخوان برای مدیریت رمز است و فاقد بسیاری از ویژگی های جالب موجود در برنامه های اختصاصی است.

هیچ سنکرون سازی بین نسخه KeePass که روی کامپیوتر و تلفن هوشمند خود اجرا می کنید وجود ندارد. اگر می خواهید به یک پایگاه داده مشابه در دستگاه دیگر دسترسی پیدا کنید ، باید آن را به صورت دستی با استفاده از راه حل های ذخیره سازی ابری مانند Dropbox یا Google Drive به اشتراک بگذارید. این کار به اندازه کافی آسان است ، اما این یک فرآیند تا حدودی دستی است که برای همه قابل اجرا نیست.

KeePass می تواند کلمه عبور های مختلفی را در پوشه ها یا دسته بندی ها ذخیره کند ، و زمینه هایی برای اطلاعات مانند نام کاربری ، گذرواژه ها و یادداشت های اضافی را در اختیار شما قرار دهد. برخی از برنامه ها قابلیت تولید رمز عبور ایمن ، امکان صادر کردن محتوای بانک اطلاعاتی خود به سایر قالب ها ، پشتیبانی اتوماتیک فیلد برای پر کردن فرم های وب و افزونه ها هستند.

دانلود: KeePass for Windows (رایگان) KeePassXC for Mac/Linux (رایگان)

همچنین مطالعه کنید: دلایلی که نشان می دهد باید از پسورد منیجر استفاده کنید

Bitwarden

Bitwarden یکی دیگر از برنامه های مدیریت رمز عبور منبع باز است ، اما این برنامه نسخه پولی نیز ارائه داده است. بر خلاف سرویس های پولی “قبل از خرید” که در زیر بررسی شده است ، Bitwarden محدودیتی در حساب های رایگان اعمال نمی کند.

این سرویس آنلاین است. برای این منظور در یک حساب Bitwarden ثبت نام کنید و نسخه متناسب با سیستم خود را دانلود کنید. همگام سازی توسط سرور انجام می شود و شما می توانید در صورت تمایل میزبان نسخه شخصی خدمات ابری خود در Bitwarden باشید. نیازی به اشتراک گذاری پرونده های پایگاه داده از طریق سرویس های ابری شخص ثالث نیست ، همانطور که در مورد KeePass نیز وجود دارد.

پشتیبانی عالی برای طیف گسترده ای از سیستم عامل ها ، از جمله برای ویندوز ، مک و لینوکس وجود دارد. افزونه های مرورگر برای Chrome ، Firefox ، Safari و Edge در میان دیگران وجود دارد تا در صورت لزوم به رمزهای مربوطه دسترسی پیدا کنند. اگر به رمز عبور احتیاج دارید ، می توانید به وب Bitwarden وارد شوید و از آنجا به رمزهای خود دسترسی پیدا کنید.

یکی دیگر از مزیت های KeePass ، امکان ذخیره چهار نوع مختلف از اطلاعات حساس است: رمز ورود به سیستم ، اطلاعات کارت بانکی یا کارت اعتباری ، اسناد هویتی و یادداشت های امن است . می توانید این نوشته ها را در پوشه دسته بندی کنید ، موارد دلخواه خود را اضافه کنید یا پایگاه داده را جستجو کنید.

دانلود: Bitwarden

LastPass


LastPass اکنون برای استفاده در هر دستگاه و هر مکانی رایگان است. پیش از این LastPass فقط سرویس رایگان خود را فقط برای یک دستگاه واحد می داد ، این بدان معنا بود که اگر می خواهید کلمات عبور را بین دستگاه ها همگام سازی کنید ، باید مشترک شوید. این موضوع دیگر صدق نمی کند ، شما می توانید از LastPass برای ذخیره کلیه رمزهای عبور خود استفاده کنید و همگام سازی آنها را با هر دستگاه ، رایگان انجام دهید.

در این برنامه یک سرویس عالی با قیمت ۲ دلار در هر ماه وجود دارد که ۱ گیگابایت فضای ذخیره سازی فایل رمزگذاری شده و همچنین پشتیبانی مشتری و احراز هویت بیومتریک را در اختیار شما قرار می دهد. LastPass Free همچنین شامل آگهی هایی است که با پرداخت ۳۶ دلار در سال حذف می شود.

LastPass این امکان را به شما می دهد که رمزهای ورود به وب سایت ها و یادداشت های ایمن را در حساب خود ذخیره کنید. یادداشت ها می توانند رمزها مهمی مانند مجوز نرم افزار ، شماره پاسپورت یا رمز عبور Wi-Fi باشند. همچنین می توانید “پر کردن فیلد فرم” را به LastPass اضافه کنید تا اطلاعات را برای شناسایی ،  پرداخت و سایر شرایط به فرم های وب به صورت خودکار اضافه کند.

دانلود: LastPass (رایگان)

بهترین برنامه های مدیریت رمز پولی 

۱Password


یکی از برنامه های قدیمی مدیریت رمز عبور ، ۱Password است، که در چند سال اخیر از یک مدل کاملا پولی به یک مدل اشتراک متوسط ​​تغییر وضعیت داده است. اکنون می توانید برنامه ۱Password را به مدت ۳۰ روز بطور رایگان امتحان کنید ، پس از آن سالانه معادل ۲.۹۹ دلار در هر ماه ، یا ۴.۹۹ دلار برای بسته خانوادگی حداکثر پنج عضو شارژ کنید.

۱Password دارای برنامه های بومی بسیار عالی برای Windows ، Mac ، Linux ، iOS ، Android و Chrome OS است. همگام سازی بین موارد مختلف ۱Password به طور خودکار با استفاده از سرورهای خود شرکت انجام می شود.

سازماندهی رمزهای عبور، با دسته بندیهایی که برای جدا کردن طیف گسترده ای از ورودی های مختلف استفاده می شوندبسیار ساده است. این ورودیها شامل اطلاعات ورود به فروشگاه ، جزئیات پرداخت ، اسناد ، رمز عبور حساب بانکی ، یادداشتهای امن و موارد دیگر است. از افزونه ۱Password برای Chrome ، Firefox ، Opera و Safari استفاده کنید تا در حین مرور وب به مخزن رمز عبور خود دسترسی پیدا کنید.

۱Password منبع باز نیست ، اما این شرکت شفافیت را در بسیاری از فرایندهای خود حفظ می کند. هر چیزی که در پایگاه داده ۱Password شما ذخیره شده است با استفاده از رمز اصلی و یک کلید مخفی قبل از آپلود شدن در سرورهای شرکت رمزگذاری می شود. این بدان معناست که حتی در صورت نقض سرورها ، داده ها همچنان ایمن هستند.

دانلود: ۱Password 

Dashlane


Dashlane یک مدیر رمز عبور پولی با گزینه رایگان است. شما می توانید حداکثر ۵۰ کلمه عبور را در یک دستگاه واحد به صورت رایگان ذخیره کنید. اگر می خواهید کلمات عبور خود را با دستگاه های دیگر (مانند تلفن هوشمند) همگام سازی کنید ، باید هزینه ماهانه ۳.۳۳ دلار را که سالانه صورتحساب آن است ثبت کنید.

برای مبلغ پرداخت شده مقدار نامحدودی از فضای ذخیره رمز عبور دریافت خواهید کرد ، همگام سازی بصورت خودکار و کامل انجام می شود. به سادگی می توانید وارد برنامه Dashlane وارد شوید و تمام اطلاعات شما در آنجا خواهد بود. برنامه می تواند رمزهای عبور را ذخیره و تولید کند ، و اطلاعات شما را هم در دسک تاپ و هم تلفن همراه تکمیل کند.

نسخه پولی همچنین امکان دسترسی به وی-پی-ان شخصی و مانیتورینگ وب تاریک را فراهم می کند. به شما این امکان را می دهد برای رمزگذاری ترافیک وب خود به یک شبکه خصوصی مجازی وصل شوید. این مورد حتی مانع از ISP شما نمی شود که چه چیزی آپلود و یا دانلود می کنید.

مانیتورینگ وب تاریک را برای هرگونه اطلاعات شخصی سرقت شده که ممکن است مربوط به شما باشد ، اسکن می کند. در صورت یافتن هر چیزی Dashlane با یک برنامه عملی به شما اطلاع می دهد. از این نظر ، Dashlane بیشتر از اینکه یک برنامه مدیر رمز عبور ساده باشد، بیشتر شبیه یک مجموعه امنیت شخصی است و از نظر قیمت آن نیز ارزان نیست.

دانلود: Dashlane

بهترین برنامه های مدیریت رمز عبور برای کاربران آیفون و اپل

Keychain

بهترین نرم افزار مدیریت رمز

اگر به طور انحصاری از سخت افزار اپل استفاده می کنید ، iCloud Keychain می تواند راه حل برای شما باشد. با فعال کردن Keychain تحت تنظیمات برگزیده iCloud در iOS و macOS می توانید این ویژگی را فعال کنید.

هنگامی که این کار را کردید ، Safari به شما پیشنهاد می کند که پس از ورود به آنها رمزهای عبور را ذخیره کند. اگر برای هر حساب جدیدی ثبت نام کنید ، Keychain پیشنهاد ایجاد رمزهای عبور ایمن و ذخیره سریع آنها را ارائه می دهد.

iCloud Keychain هم در سافاری و هم در سطح سیستم در macOS و iOS کار می کند. بسیاری از برنامه های iOS می توانند پس از تأیید اعتبار شناسه Face و Touch ID ، Keychain را برای اعتبارنامه جستجو می کند ، همچنین پسورد و ورود به سیستم را پر میکند.

برای دسترسی به لیست پسووردهای خود می توانید این مراحل را انجام دهید Settings > Safari > Passwords
در سیستم مک اواس این مراحل را انجام دهید (Safari > Preferences > Passwords در macOS.)
از آنجا که این سرویس از iCloud استفاده می کند ، تمام اعتبارنامه شما در دستگاههای Apple ذخیره می شود و به صورت ایمن همگام سازی می شود. برنامه iCloud Keychain برای ویندوز یا سیستم عامل های دیگر وجود ندارد.

بهترین برنامه های مدیریت رمز عبور برای کاربران Android

مانند iCloud Keychain اپل ، Google نیز دارای یک سرویس اختصاصی است که به کاربران اندرویدی و ChromeOS اجازه می دهد تا رمزهای عبور خود را ذخیره کنند.

قفل هوشمند گوگل

Smart Lock Google معادل با iCloud Keychain است. این سرویس در تلفن های هوشمند Android ، ChromeOS و در مرورگر دسک تاپ Chrome کار می کند. اگر می توانید از مرورگر Chrome استفاده کنید ، می توانید از Google Smart Lock برای ذخیره و همگام سازی اعتبارنامه خود استفاده کنید.

این سرویس بطور پیش فرض در Android ، ChromeOS و Chrome برای ذخیره رمزهای شما ارائه می دهد. هنگامی که از از Chrome استفاده می کنید ، گذرواژه های شما به طور خودکار در دسترس شما خواهد بود.

با کلیک روی نمایه خود و انتخاب گذرواژه‌ها در مرورگر Chrome ، می توانید لیست اصلی رمزهای عبور خود را مشاهده کنید. مانند راه حل اپل ، Google Smart Lock صرفاً برای اعتبار ورود به سیستم است – شما نمی توانید اطلاعات حساس دیگر (مانند یادداشت ها یا کلیدهای نرم افزاری) را در Smart Lock ذخیره کنید.

راه های دیگر برای تأمین امنیت حسابهای شما

احراز هویت دو مرحله ای (۲FA) در هر جا امکان پذیر است و باید روی حسابهای شما فعال شود. فعال کردن رمز عبور دو مرحله ای یکی از روشهایی است که حساب های شما را ایمن نگه میدارد. اما این را بدانید حتی ۲FA نیز قابلیت هک شدن دارد.

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن