آموزش

نکاتی برای برطرف کردن مشکل ریموت دسکتاپ

ارتباط و اتصالات ریموت دسکتاپ همیشه آنگونه که می خواهید برایتان کار نمی کند. گاهی از اوقات ممکن است این گزینه برایتان دردسرساز شود. در این مقاله قصد داریم نکاتی را برای برطرف کردن مشکل ریموت دسکتاپ ارائه کنیم. پس همراه ما باشید.

 نمی توانید به رایانه ریموت تان وصل شوید:

این موضوع یکی از مشکلات رایجی است که برای افراد رخ می دهد. قبل از هر کاری تنظیمات شبکه تان را بررسی کنید. هر دو رایانه شبکه شان به درستی تنظیم شده است؟ اگر هر دو رایانه اتصال شبکه داشتند می توانید به سراغ گام های بعدی بروید. اتصال ریموت دسکتاپ در ویندوز نیازمند ای پی آدرس یا نام است. اطمینان حاصل کنید که برای رایانه ریموت آی پی آدرس درستی وارد می کنید. بر روی رایانه ریموت، می توانید سری به سایت whatismyip بزنید و آدرسی که به دست می آورید را کپی کنید. اگر  در رایانه ریموت نیستید، باید از فردی که به آن دسترسی دارد بخواهید آی پی آدرس را در اختیارتان بگذارد.

  ارتباط ریموت مقدور نیست یا اجازه این ارتباط وجود ندارد:

ممکن است در برخی از شرایط ارتباط ریموت با دستگاهی که می خواهید بدان وصل شوید غیر فعال شده باشد. برای تغییر چنین تنظیماتی Change Settings را انتخاب کنید. System Properties را باز کنید و تب remote را انتخاب نمایید.  بعد از اینکه ارتباط ریموت را  فعال کردید می توانید ارتباطتان را مجددا بررسی کنید. هنوز مشکلی دارید؟

 نمی توانید متنی را از رایانه ریموت کپی کنید:

می توانید از ریموت دسکتاپ برای کپی کردن متن از یک ترمینال به ترمینال دیگر استفاده کنید. اگر قابلیت کپی کردن برایتان کار نکرد باید  آن را از فعال کنید.  جعبه Remote Desktop Connection را با تایپ عبارت Remote در نوار جستجوی منوی استارت باز کنید. سپس بهترین گزینه را انتخاب نمایید. Show Options را انتخاب کنید. سری به تب Local Resources بزنید. زیر بخش Local devices and resources جعبه Clipboard را تیک بزنید. اینکار باعث می شود قابلیت کپی کردن متن از یک ترمینال به ترمینال دیگر فعال شود.

اندازه پنجره ریموت درست نیست:

اندازه نادرست پنجره یکی دیگر از مشکلاتی است که در ریموت دسکتاپ رخ می دهد. وقتی ارتباط ریموتی ایجاد می کنید ممکن است اندازه پنجره باز شده بسیار کوچک، بسیار بزرگ باشد یا اصلا ربطی به  تنظیمات تان نداشته باشد. برای برطرف کردن چنین مشکلی دو گزینه پیش رو دارید. می توانید ریموت دسکتاپ را مجبور کنید از اندازه خاصی استفاده کند. برای اینکار کلید ویندوز و R را با هم فشار دهید. در پنجره باز شده عبارت زیر را وارد کنید: mstsc.exe /h:X /w:X در این دستور X عرض و ارتفاعی است که می خواهید پنجره تان داشته باشد. حالا ریموت دسکتاپ تنظیماتی که شما انجام داده اید را برای تنظیمات بعدی به یاد خواهد داشت. کلاینت ریموت دسکتاپ یک اسلایدر برای تنظیم رزولوشون دارد. برای اینکار می توانید گزینه Full Screen را انتخاب کنید.

ذخیره کردن تنظیمات سفارشی ریموت دسکتاپ:

اگر به طور منظم به سرورها و کلاینت های مختلفی وصل می شوید ذخیره کردن پیکربندی سفارشی برای هر دستگاهی می تواند در زمانتان صرفه جویی کند. می توانید تنظیمات بهینه را انجام دهید.  جعبه ریموت دسکتاپ را باز کنید و سپس گزینه Show options را انتخاب نمایید. حالا می توانید گزینه Connection settings را ببینید. Save As را انتخاب کنید و موقعیت مدنظر را مشخص نمایید. سپس save را انتخاب کنید تا فایل سفارشی برایتان ایجاد شود.  حالا فایل پیکربندی ریموت دسکتاپ را باز کنید. می توانید این فایل را به کمک ابزارهایی همچون نوت پد ویرایش نمایید. بر روی فایل پیکربندی راست کلیک کنید و گزینه Open with را انتخاب کنید. در پنجره باز شده ابزار نوت پد را انتخاب نمایید. چهار خط اول نشان دهنده اندازه صفحه نمایش است. حتی می توانید وضعیت صفحه نمایش را هم تغییر دهید. همانطور که می دانید ریموت دسکتاپ ویندوز یک ابزار کاربردی برای برقراری ارتباط با دستگاه های دیگر است. در برخی از شرایط ممکن است نتوانید به درستی از این ابزار استفاده کنید. در این مقاله سعی کردیم به اختصار برخی از مشکلاتی که این گزینه ممکن است برایتان ایجاد کند را با هم مرور کنیم. به کمک راه حل هایی که در بالا بدان اشاره کردیم می توانید مشکلات مربوط به ریموت دسکتاپ را برطرف کنید.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن