آموزش

چگونه مشکلات آپدیت ویندوز را برطرف کنیم؟

ویندوز 10 یکی از سیستم عامل هایی است که به طور منظم به روزرسانی های بزرگ و کوچک را دریافت می کند. اما در این میان ممکن است این آپدیت ها به مشکلی هم منجر شود. پیام های خطا برای آپدیت ویندوز زیاد کمک کننده و مفید نخواهند بود. این موضوع بدین معنی است که شناسایی مشکلات کمی دشوار خواهد بود. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم و راه حل هایی را برای مشکلات آپدیت ویندوز ارائه کنیم.

 آیا واقعا مشکلی در سیستم تان وجود دارد؟

قبل از اینکه بخواهید به سراغ مراحل عیب یابی سیستم تان بروید باید مطمئن شوید که اصلا آپدیت ویندوز دچار مشکل شده است. این کار به نظر خنده دار می رسد اما بسیار کمک تان می کند.

 برطرف کردن مشکلات آپدیت ویندوز:

عیب یاب آپدیت ویندوز:

آپدیت ویندوز این ساده ترین مرحله ای است که پیش رویمان داریم.ویندوز یک عیب یاب درون ساخت در خود دارد که تلاش می کند مشکلات مربوط به آپدیت ها را به صورت خودکار شناسایی و برطرف نماید. اگرچه این عیب یاب همیشه مفید نیست  اما بهتر است در گام اول آن را مورد بررسی قرار دهیم. برای دسترسی به این عیب یاب، می توانید  در سیستم تان عبارت troubleshooting را جستجو کنید و گزینه مرتبط را از میان نتایجی که دریافت می کنید انتخاب نمایید. در این شرایط پنجره کنترل پنل برایتان باز می شود. زیر System and Security، گزینه Fix problems with Windows Update را انتخاب کنید. حالا پنجره جدیدی برایتان باز می شود.بر روی لینک Advanced کلیک کنید. سپس Run as administrator را انتخاب نمایید. حالا بر روی next کلیک کنید. در این شرایط اگر مشکلی باشد می توانید آن را ببینید و برطرف کنید. بعد از اینکه فرآیند عیب یابی تمام شد بر روی close کلیک کنید. حالا می توانید به آپدیت ویندوز باز گردید و ببینید مشکلتان حل شده است یا خیر.

 فولدر دانلود آپدیت ویندوز را پاک کنید:

اگر دانلود شما دچار مشکل شده یا آپدیت نصب نشده است ممکن است مشکلی در خود فایل وجود داشته باشد. پاک کردن  فولدری که همه فایل های آپدیت ویندوز را در خود نگه می دارد  این سیستم عامل را مجبور می کند فرآیند دانلود را دوباره اجرا نماید. ابتدا کلیدهای Win و R را فشار دهید. در پنجره باز شده عبارت C:\Windows\SoftwareDistribution\Download را تایپ کنید و اوکی را بزنید. حالا باید هر چیزی که در داخل فولدر وجود دارد را پاک کنید.فقط به خاطر داشته باشید که نباید خود فولدر را پاک کنید.

 آنتی ویروس تان را غیر فعال کنید:

معمولا نرم افزار آنتی ویروس نباید با آپدیت ویندوز تداخلی داشته باشد اما در برخی از موارد ، غیر فعال کردن موقت آن مشکل را حل می کند. در هر آنتی ویروسی روش غیر فعال کردن متفاوت خواهد بود. با کمی بررسی می توانید روش غیر فعال کردن آنتی ویروس تان را متوجه شوید. کافیست بر روی آیکون آنتی ویروس در سیستم عامل تان راست کلیک کنید و گزینه disable را بیابید. در برخی از آنتی ویروس ها باید وارد نرم افزار شوید و داخل آن را کاوش کنید.

 درایور را قطع کنید:

هنوز مشکلتان حل نشده است؟ در برخی از شرایط می توانید درایوهایی همچون دی وی دی درایور یا کارت ریدر را قطع کنید. برای اینکه به دنبال device manager در سیستم خود بگردید، نتیجه مرتبط را انتخاب کنید. روی آن راست کلیک کنید و درایو مربوطه را انتخاب نمایید. سپس disable را انتخاب کنید. بعد از انجام اینکار مشکل آپدیت ویندوز را مورد بررسی قرار دهید. مشکل تان حل شده است؟  سخن نهایی: ویندوز 10 یکی از آخرین نسخه های سیستم عامل ویندوز است. این موضوع بدین معنی است که به طور مداوم و منظم به روز می شود.  در چنین شرایطی احتمال بروز خطاهای مختلف به هنگام به روزرسانی ویندوز وجود خواهد داشت.  اگر در مسیر کارتان با ویندوز با مشکلات مختلفی روبرو شدید خودتان را زیاد نگران نکنید. به خاطر داشته باشید که دنیای اینترنت پر از راه حل های مختلفی است که به شما کمک می کند مشکلتان را بررسی کنید و ان را برطرف نمایید. مشکلات مربوط به آپدیت ویندوز هم از این قاعده مستثنی نیست. با بررسی راه حل هایی که در این مقاله بدان اشاره کردیم می توانید مشکلاتی که سر راهتان قرار می گیرد را برطرف کنید.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن