آموزش

چگونه پیام های پاک شده در اندروید را باز گردانیم؟

از دست دادن داده ها در گوشی همراه می تواند بسیار ازاردهنده باشد. چه این داده ها به صورت تصادفی پاک شده باشد یا به خاطر اسیب به گوشی از بین رفته باشد، تصاویر و پیام هایتان ممکن است در عرض چند لحظه ناپدید شوند. اگر می خواهید پیام های پاک شده در اندروید را بازگردانی کنید در این مقاله همراه ما باشید. سعی می کنیم برخی از راه حل های موجود را با هم مرور کنیم.

چگونه پیام های پاک شده در اندروید را باز گردانیم؟

خبر بدی برایتان داریم. اگر از قبل آماده نشده باشید، هیچ روش قابل اعتمادی برای بازگرداندن پیام های پاک شده بر روی اندروید وجود ندارد.  با اینحال اگر این پیام ها برایتان مهم هستند می توانید از نرم افزارهای ریکاوری استفاده کنید.  مشکل اینجاست که  این ابزارها برای بیشتر افراد کارساز و موثر نیستند. ما نرم افزارهای مختلفی را مورد تست قرار داده ایم و هر کدام از این نرم افزارها به خاطر محدودیت های زیر نتوانستند نظرمان را به خود جلب کنند:
  • برای کار کردن با این دستگاه ها باید به آن ها دسترسی روت بدهید.
  • این ابزارها بدون پرداخت پول چیزی را ریکاوری نمی کنند.
  • آن ها از  شما می خواهند از پروتکل ذخیره سازی USB Mass استفاده کنید.
اجازه دهید هر کدام از این محدودیت ها را با جزییات بیشتری مورد بررسی قرار دهیم.

 عیب اول: از شما دسترسی روت می خواهند

روت کردن دستگاه های اندرویدی به شما اجازه می دهد به هر فایلی که روی دستگاه وجود دارد دسترسی داشته باشید. به طور پیش فرض اندروید برخی از فولدرهای محافظت شده سیستمی را از شما پنهان می کند. فولدرهایی که در برگیرنده متن های شما هستند هم در این طبقه بندی قرار می گیرند. به همین خاطر اگر بخواهید پیام های پاک شده در اندروید را باز گردانید باید به این نرم افزارها اجازه دهید دسترسی روت به دستگاه تان داشته باشند .  بدون این دسترسی ابزارها نمی توانند به درستی کار کنند. با اینکه روت موقت بعد از ریبوت به حالت قبلی باز می گردد اما باز هم اجازه دادن به ابزارهای موجود برای روت دستگاه کمی خطرناک است. روت دائم هم برای باز کردن قفل بوت لودر لازم است و می تواند داده های موجود در گوشی را به طور کامل پاک کند. به دلایل امنیتی ممکن است دوست نداشته باشید گوشی تان روت شود. به همین خاطر دسترسی به روت سیستم باعث می شود خیلی ها برای بازگرداندن پیام های پاک شده در اندروید از نرم افزارهای موجود استفاده نکنند.

عیب دوم: ریکاوری داده ها رایگان نیست

حتی اگر روت کردن گوشی همراه برایتان مهم نباشد اگر بدانید این نرم  افزارها برای بازگرداندن پیام ها از شما پول می خواهند شوکه می شوید. بیشتر این ابزارها به شما اجازه می دهند برای مدت محدودی به صورت آزمایشی با آن ها کار کنید و برای دسترسی به تمامی قابلیت ها باید هزینه ای پرداخت نمایید.بیشتر افراد برای بازگرداندن پیام های پاک شده شان دوست ندارند هزینه ای پرداخت کنند.

 عیب سوم: پروتکل USB Mass در دسترس نیست

زمانی که با این محدودیت ها روبرو می شوید ممکن است بخواهید از ابزاری همچون Recuva استفاده کنید. در این شرایط گوشی را به رایانه وصل می کنید و اجازه می دهد فایل های پاک شده توسط این ابزار اسکن شود. درست است؟ متاسفانه این روش دیگر کارساز نیست.  زمانی که  گوشی اندرویدی را به رایانه وصل می کنید می توانید از میان چندین پروتکلی که وجود دارد یکی را به دلخواه انتخاب نمایید. دستگاه های مدرن معمولا از MTP یا PTP استفاده می کنند. دستگاه های اندرویدی قدیمی از پروتکل دیگری به نام فضای ذخیره سازی USB Massبهره می برند(UMS). UMSهمان پروتکلی است که فلش درایوها به هنگام اتصال به رایانه از آن استفاده می کنند. امشکل اینجاست که دستگاه میزبان برای اتصال دستگاه به هنگام استفاده از UMSبه دسترسی بیشتری نیاز دارد. به همین خاطر زمانی که در حال گشت و گذار در فایل های گوشی از طریق رایانه هستید ممکن است نتوانید از گوشی تان استفاده کنید. در گذشته این موضوع  مشکلاتی در فولدرهای سیستمی اندروید ایجاد می کرد. حالا اندروید از UMS پشتیبانی نمی کند. به همین خاطر شما نمی توانید از ابزاری  همچون Recuva برای بازگرداندن پیام های پاک شده در اندروید استفاده کنید.

 چگونه از پیام های اندروید بک آپ بگیریم و آن را ریستور کنیم؟

پیام های پاک شده در اندروید خوب شاید تا به اینجای کار از بازگرداندن پیام های پاک شده در اندروید نا امید شده باشید. اما خبر خوبی برایتان داریم. بک آپ گیری از گوشی فرآیند بسیار ساده ای است و می تواند در عرض چند دقیقه کارتان را راه بیندازد.  برای اینکه بتوانید به راحتی از پیام های موجود در گوشی تان بک آپ بگیرید می توانید از نرم افزار رایگانی همچون SMS Backup & Restore استفاده کنید. تنظیم و راه اندازی این برنامه ساده است و به شما کمک می کند طبق زمانبندی بک آپ تهیه کنید. بعد از نصب برنامه باید به آن اجازه دهید به اطلاعاتتان دسترسی داشته باشد. سپس بر روی Set up a backup ضربه بزنید. می توانید سایر موارد را هم بک آپ گیری کنید.  در گام بعدی جایی که می خواهید بک آپ را نگهداری کنید انتخاب نمایید. این برنامه از گوگل درایو، دراپ باکس و OneDrive پشتیبانی می کند و می تواند داده ها را در خود گوشی هم ذخیره نماید. با اینحال شما نباید داده ها را در گوشی ذخیره کنید. بر روی گزینه مدنظر ضربه بزنید و سپس به اکانت تان وصل شوید. در نهایت می توانید تعداد دفعاتی که باید بک آپ گرفته شود را انتخاب کنید. برای بیشتر افراد بک آپ روزانه گزینه خوبی است. ابزارهای بازگرداندن پیام های پاک شده در اندروید محدودیت هایی دارند به همین خاطر بهترین گزینه بک آپ گیری از داده هاست. همانطور که مشاهده کردید بیشتر این نرم افزارها برای بازگرداندن اطلاعات پاک شده از شما دسترسی روت می خواهند، از شما می خواهند از پروتکل های قدیمی استفاده کنید و برای ریکاوری اطلاعات دنبال دریافت هزینه هستند. پس بهترین روش این است که از قبل از داده های مهمی که روی گوشی تان دارید بک آپ تهیه کنید.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن