آموزش

چگونه جیمیل های حذف شده را بازیابی کنیم؟

از آنجایی که انسان امکان دارد اشتباه کند ، ممکن است بطور تصادفی ایمیلی را که واقعاً به آن احتیاج دارید به طور تصادفی حذف کنید. یا اینکه می دانید که از طرف شخصی مانند رئیس خود ایمیل مهمی دریافت کرده اید ، اما این پیام دیگر در صندوق ورودی Gmail شما نیست. این اتفاق به راحتی می تواند برای همه ما اتفاق بیفتد. بنابراین ، در چنین مواردی چه کاری می توانید انجام دهید؟ شما باید ایمیل های حذف شده خود را بازیابی کنید. ابتدا ، وحشت نکنید و به خواندن این مقاله در وبلاگ می شارژ ادامه دهید.

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید برای بازیابی ایمیل های حذف شده در جیمیل یا سایر پیام های از دست رفته استفاده کنید. در این آموزش ، روشهای مختلف بازیابی ایمیل های حذف شده را بررسی خواهیم کرد. یاد می گیرید که چگونه ایمیل های حذف شده را از Gmail بازیابی کنید. ما همچنین بررسی خواهیم کرد که چرا بایگانی کردن ایمیل های قدیمی بهتر از حذف آنهاست. به خصوص اگر مطمئن نیستید که در آینده به پیام نیاز دارید یا خیر.

نحوه بازیابی ایمیل های حذف شده یا بایگانی شده از جیمیل

توضیحات زیر به سرعت نحوه بازیابی ایمیل های حذف شده در Gmail را توضیح می دهد.

برای راهنمایی دقیق درباره نحوه بازیابی ایمیل های حذف شده از Gmail ، دستورالعمل های زیر را بخوانید:

همچنین مطالعه کنید: نکاتی برای جیمیل اندروید

۱. نحوه بازیابی ایمیل های حذف شده از سطل زباله

اگر یک ایمیل حذف شد ، احتمالاً در پوشه حذف شده ها است. اگر ایمیل را به طور دائم حذف نکردید ، اگر کمتر از ۳۰ روز در پوشه باشد ، می توانید آن را از پوشه حذف شده بازیابی کنید. پیام های Gmail که در این پوشه بمدت طولانی تر هستند ، به طور خودکار حذف می شوند.

در این بخش یاد می گیرید چگونه یک Gmail را که به طور تصادفی حذف شده است پیدا کرده و بازیابی کنید.

بازیابی جیمل حذف شده

پوشه حذف شده ها را پیدا کرده و باز کنید

وقتی برای اولین بار صندوق ورودی Gmail خود را باز می کنید ، پوشه حذف شده ها قابل مشاهده نیستند. برای یافتن آن: بر روی گزینه More در سمت چپ صفحه کلیک کنید >> گزینه های فهرست شما باز میشوند> پوشه حذف شده شما در فهرست ظاهر می شود.> بر روی گزینه حذف شده کلیک کنید تا پوشه باز شود.

برای بازیابی ایمیل های حذف شده از جیمیل از جستجوی Gmail استفاده کنید

ممکن است به محض باز کردن پوشه حذف شده ، پیام Gmail خود را که مفقود شده است ، مشاهده کنید. اگر چنین است ، برای شما خوب است.

با این وجود ، اگر ایمیل زیادی را در پوشه حذف شده خود دارید ، ممکن است تلاش بیشتری صورت گیرد تا ایمیل های حذف شده خود را بازیابی کنید. از نوار پیمایش در سمت راست صفحه استفاده کنید تا از طریق ایمیل های روی صفحه نمایش خود حرکت کنید. اگر بیش از یک صفحه پیام وجود دارد ، از فلش های چپ و راست در سمت راست بالای صفحه خود استفاده کنید تا از صفحه ها حرکت کنید.

در حقیقت ، پیمایش در صفحه نمایش پیام های ایمیل به این روش می تواند زمان زیادی ببرد. یک راه ساده تر برای شما وجود دارد. می توانید از نوار جستجوی Gmail برای یافتن ایمیل های حذف شده خود در پوشه حذف شده ها استفاده کنید. برای شروع: روی فلش به پایین در سمت راست نوار جستجو کلیک کنید. اکنون کادر گفتگوی پیشرفته جستجو نشان می دهد:

بهترین راه برای یافتن پیام مفقود شده خود ، نوشتن اطلاعات مربوط به آن در قسمت های جستجو در کادر گفتگوی پیشرفته است.

توجه داشته باشید

هرچه اطلاعات بیشتری را در کادر گفتگو تایپ کنید ، جستجوی خود را کم می کنید. مراقب باشید که اطلاعات نادرست را وارد نکنید. زیرا این امر می تواند شما را از بازیابی ایمیل های حذف شده خود باز دارد.

هنگامی که اطلاعات را تمام کردید ، روی دکمه جستجو کلیک کنید که مانند یک ذره بین در سمت چپ پایین کادر گفتگو است. اکنون نتایج جستجو برای شما نمایان می شود.

در این حالت ، پارامترهای جستجو به اندازه کافی خاص بودند که ایمیل های مفقود شده را برگرداندند. اگر بیش از یک ایمیل معیارهای جستجو را رعایت کنید ، چندین پیام در این صفحه مشاهده خواهید کرد.

همچنین مطالعه کنید: چگونه ایمیل ها را در گوشی آیفون مسدود کنیم؟

یک ایمیل حذف شده از Gmail بازیابی کنید

اکنون که یاد گرفتید چگونه ایمیل های حذف شده خود را پیدا کنید ، وقت آن است که آن را از پوشه حذف شده حذف کنید. برای این کار: روی کادر تأیید در سمت راست ایمیل کلیک کنید تا آن را انتخاب کنید >> صفحه شما باید مانند تصویر زیر باشد:

recover-deleted-emails

بر روی دکمه “Move to inbox” در بالای پیام کلیک کنید. ایمیل شما از پوشه حذف شده به صندوق ورودی Gmail شما منتقل می شود. خوب اکنون کار تمام شده است و تازه یاد گرفته اید که چگونه ایمیل های حذف شده را از Gmail بازیابی کنید.

۲. نحوه بازیابی ایمیل های حذف شده دائمی

هنگامی که ایمیل های حذف شده را در سطل زباله مشاهده نمی کنید ، احتمال دارد که برای همیشه حذف شده باشد. روش های مختلفی وجود دارد که از طریق آنها می تواند این اتفاق بیفتد. در اینجا برخی از آنها آورده شده است:

ممکن است پوشه حذف شده خود را خالی کنید.
یا پیام را در پوشه حذف شده ها انتخاب کرده اید و روی دکمه Delete forever کلیک کرده اید.
به طور خودکار ایمیل شما پس از ۳۰ روز از پوشه حذف شده حذف شد.
هنگامی که نامه های الکترونیکی خود را به طور تصادفی حذف کرده اید ، احتمال دارد بتوانید ایمیل های حذف شده دائمی را بازیابی کنید. این می تواند با کمک پشتیبانی Google رخ دهد. بیایید ببینیم چگونه می توان ایمیل های حذف شده دائمی شما را بازیابی کرد.

جمع آوری اطلاعات

در مورد ایمیلهای مفقود یا حذف شده ،  اطلاعات بیشتر در اختیار هم قرار دهید. در اینجا برخی از جزئیات مورد نیاز شما آورده شده است:

آدرس Gmail شما
زمانی که Gmail (ها) ناپدید شدند
جزئیات بیشتر درباره اقداماتی که برای امتحان و بازیابی ایمیل های حذف شده انجام داده اید
سپس با پشتیبانی Google تماس بگیرید
این URL را در قسمت آدرس مرورگر خود تایپ کنید: support.google.com/mail/contact/missioningemails

فیلدها را در صفحه راهنما Gmail که نمایش داده می شود ، پر کنید. پس از وارد کردن تمام اطلاعات خود ، بر روی “ارسال” کلیک کنید تا درخواست خود را به پشتیبانی Google ارسال کنید.

احتیاط

هیچ تضمینی وجود ندارد که پشتیبانی Google بتواند ایمیل حذف شده Gmail شما را بازیابی کند. به همین دلیل بهتر است پیغام های قدیمی Gmail بایگانی کنید تا آنها را حذف کنید. ما در بخش بعدی نحوه بازیابی ایمیل های بایگانی شده در Gmail را به شما نشان خواهیم داد.

۳. نحوه دسترسی به ایمیل های بایگانی شده در Gmail

اگر می خواهید از ناامیدی از دست دادن دائمی ایمیل جلوگیری کنید ، می توانید از ویژگی بایگانی Gmail استفاده کنید. بایگانی کردن پیام های قدیمی بهتر از حذف آنهاست. همانطور که می دانید نامه های بایگانی شده پس از ۳۰ روز به طور خودکار حذف نمی شوند. و اگر بدانید چه کاری انجام می دهید ، می توانید به راحتی یک ایمیل بایگانی شده Gmail را بازیابی کنید.

بایگانی کردن پیام Gmail آسان است. شما باید به سادگی ایمیل مورد نظر خود را جهت بایگانی در صندوق ورودی خود انتخاب کنید و بر روی دکمه بایگانی در نوار ابزار در بالای پیام ها کلیک کنید. در اینجا نحوه بازیابی پیام ایمیل بایگانی شده آمده است:

بازیابی جیمیل ارشیو شده

Gmail بایگانی شده را بازیابی کنید

شما نمی توانید بایگانی Gmail خود را به روشی باز کنید که می توانید پوشه حذف شده ها را باز کنید. اما این بدان معنی نیست که شما نمی توانید به ایمیل های بایگانی شده در Gmail دسترسی داشته باشید.

با گزینه “All Mail” می توانید ایمیل را در بایگانی خود پیدا کنید.
صندوق ورودی Gmail خود باز کنید.
برای گسترش گزینه های خود ، روی گزینه های More در سمت چپ ایمیل های Gmail خود کلیک کنید.
روی گزینه “All Mail” کلیک کنید. تمام نامه های موجود در سیستم Gmail شما ، از جمله پیام های بایگانی شده:
برای حرکت از طریق پیام های ایمیل Gmail و یافتن ایمیل بایگانی شده مورد نظر ، از نوار پیمایش در سمت راست استفاده کنید.
به ایمیلهای بایگانی شده دسترسی پیدا کنید
اگر ایمیل زیادی در بایگانی خود ندارید ، استفاده از گزینه All Mail می تواند راهی خوب برای بازیابی پیام ایمیل بایگانی شده Gmail باشد.

اگر بایگانی Gmail شما پر است ، اگر از ابزار جستجوی پیشرفته Gmail استفاده می کنید ، در وقت خود صرفه جویی می کنید. این روند بسیار شبیه به روشی است که ما از ابزار جستجو برای یافتن ایمیل های Gmail در پوشه حذف شده ها استفاده کرده اید.

صندوق ورودی Gmail خود را باز کنید.

روی فلش به پایین در سمت راست نوار جستجو کلیک کنید. کادر گفتگوی «جستجوی پیشرفته» نمایش داده می شود.
اطمینان حاصل کنید که پارامتر جستجو در بالای کادر گفتگو روی All Mail تنظیم شده است.
هنگامی که اطلاعات را تمام کردید ، روی دکمه جستجو کلیک کنید که به نظر می رسد مانند یک ذره بین در سمت چپ پایین کادر گفتگو است.
اکنون نتایج جستجو برای شما نمایان می شود.
در این حالت ، پارامترهای جستجو کلی بودند و چندین ایمیل Gmail را با کلمه “meeting” در ایمیل برگرداندند.

نامه های بایگانی شده را به صندوق ورودی خود منتقل کنید

اکنون که آموخته اید که چگونه ایمیل های بایگانی شده را در Gmail بازیابی کنید ، وقت آن رسیده است که پیام های بازیابی شده را به صندوق ورودی Gmail برگردانید. برای انجام این کار: برای انتخاب آن باید روی کادر تأیید در سمت راست ایمیل کلیک کنید. “بر روی دکمه” انتقال به صندوق ورودی “در بالای پیام های ایمیل کلیک کنید. اکنون ایمیل شما از بایگانی Gmail به صندوق ورودی Gmail شما منتقل می شود. خوشبختانه شما یاد گرفته اید که چگونه بازیابی و بازیابی ایمیل های بایگانی شده در Gmail را انجام دهید.

۴- نحوه بازیابی ایمیل از پوشه هرزنامه (Spam)

یک مکان برای جستجوی ایمیل نامناسب جیمیل شما وجود دارد. ممکن است در پوشه Spam شما باشد. معمولاً ایمیل های موجود در پوشه Spam ناخواسته هستند که نیازی به نگرانی در مورد آنها نیست ، اما گاهی اوقات یک ایمیل مهم به دلیل اشتباه شما به آنجا ختم می شود. پیوند به پوشه Spam شما در زیر پیوند All Mail قرار دارد.

به منظور باز کردن فیلتر Spam:

روی لینک کلیک کنید> سپس پوشه Spam باز می شود.

برای بازیابی پیام ایمیل Gmail که در هرزنامه مشاهده می کنید:

برای انتخاب آن ، از کادر انتخاب سمت چپ ایمیل استفاده کنید.> بر روی دکمه Not spam در بالای صفحه کلیک کنید تا پیام به All Mail >> ارسال شود. یا ایمیل انتخاب شده را مستقیماً به صندوق ورودی یا پوشه ایمیل دیگر خود منتقل کنید.

بازیابی جیمیل

هشدار 

پیام های پوشه Spam شما پس از ۳۰ روز بطور خودکار حذف می شوند. بنابراین ، اگر پیامی که به دنبال آن هستید بیش از یک ماه قبل برای هرزنامه ارسال شده باشد ، در شما نخواهد بود

منبع

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن