آموزش

دلایلی که نشان می دهد باید از پسورد منیجر استفاده کنید

حتما درباره پسورد منیجرها حرف هایی شنیده اید اما هنوز مطمئن نیستید که باید از آن ها استفاده کنید یا خیر.  بله شما به یک پسورد منیجر نیاز دارید. اگر بیش از یک اکانت دارید و  به خاطر مسائل امنیتی از پسوردهای مختلفی استفاده می کنید پس به پسورد منیجر نیاز دارید. در این مقاله قصد داریم دلایل این امر را با هم مرور کنیم.

 چرا باید از پسورد منیجر استفاده کنیم؟

پسورد منیجرها به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرند و به عنوان بخشی از مرورگر وب یا گاهی از اوقات اشتراک پرمیوم فروخته می شوند. این برنامه ها برای مدیریت اکانت های آنلاین ضروری اند. اجازه دهید دلیل این امر را با هم مرور کنیم:

  1. دیگر مجبور نیستید پسوردهای مختلف را به خاطر بسپارید
  2. فقط به یک پسورد مستر نیاز خواهید داشتید
  3. با اتولاگین یا همان لاگین خودکار در زمانتان صرفه جویی می کند.
  4. می توانید پسوردهای فعلی تان را بررسی کنید.
  5. یک مکان رمزگذاری شده برای پسوردها، جزییات مربوط به حساب بانکی و سایر موارد است
  6. از طریق هر پلتفرمی می توانید به پسوردهایتان دسترسی پیدا کنید.
  7. برای هر اکانت پسورد امنی ایجاد می شود.

اجازه دهید هر کدام از این موارد را با جزییات بیشتری بررسی کنیم:

همچنین مطالعه کنید: بهترین برنامه های مدیریت رمز عبور کامپیوتر | اندروید | ای او اس

 مجبور نیستید همه پسوردهایتان را حفظ کنید:

یک لحظه به این فکر کنید که از چه تعداد پسورد برای مدیریت اکانت هایتان استفاده می کنید. شاید اکانت ایمیلی دارید، در سایتی ثبت نام کرده اید یا از فضای ذخیره سازی ابری بهره می برید. شاید هم در حال استفاده  از رسانه های اجتماعی مختلفی هستید. با اینکه به خاطر سپردن یک یا دو پسورد کار چندان دشواری نیست اما نمی توانید چندین پسورد را به صورت همزمان حفظ کنید.در چنین شرایطی به فکر استفاده از یک پسورد برای همه اکانت هایتان می افتید که می تواند از نظر امنیتی برایتان خطرناک باشد. نباید اینکار را بکنید. تنها چیزی که شما نیاز دارید یک پسورد منیجر است.به کمک این برنامه دیگر نیازی به حفظ کردن برنامه ها ندارید.

تنها یک پسورد را حفظ می کنید:

زمانی که از برنامه پسورد منیجر استفاده می کنید تنها یک پسورد را به خاطر می سپارید. این برنامه از یک پسورد مستر استفاده می کند که به شما اجازه می دهد به محتوای رمزگذاری شده آن دسترسی داشته باشید.

پس اگر پسورد مستر را به خاطر بسپارید پسورد منیجر کارش را انجام می دهد، پسوردها راپر می کند و در صورت نیاز جزییات اکانت را در اختیارتان می گذارد.

گاهی از اوقات حتی به پسورد هم نیاز ندارید. فقط مطمئن شوید که پسورد امن و قدرتمندی ایجاد می کنید.

 به کمک لاگین خودکار در زمان تان صرفه جویی می کنید:

یکی دیگر از مزایای استفاده از پسورد منیجر است است که لاگین کردن به سایت ها و اپلیکیشن های موبایلی را ساده تر و سریع تر می کند. این موضوع بدین خاطر است که پسورد منیجر نام کاربری و پسوردتان را ضبط می کند.  زمانی که صفحه لاگین ظاهر می شود برنامه پسورد و نام کاربری شما را به طور خودکار کپی می کند. برخی از سایت ها فرآیند پر کردن خودکار فرم ها را مسدود می کنند اما در بیشتر موارد می توانید از این برنامه ها بهره ببرید.

می توانید به کمک این برنامه پسوردهایتان را بررسی کنید:

زمانی که پسورد منیجر را روی سیستم تان نصب کردید و با مرورگر ادغام نمودید پسوردها در جای امنی ذخیره می شوند. در اغلب موارد حتی ممکن است ندانید پسوردتان چه بوده است . اگر  دوست دارید پسوردتان را بدانید نگاهی به این برنامه بیندازید.

فضای ذخیره سازی رمزگذاری شده ای در اختیارتان قرار می دهد:

همانطور که قبلا نیز بیان کردیم  این برنامه ها اطلاعات شما را در محیط امنی ذخیره می کنند.

هیچ روشی برای دسترسی افراد به اطلاعات شما وجود ندارد مگر اینکه پسورد مسترتان را به دست آورده باشند.  این برنامه فضای ذخیره سازی را رمزگذاری می کند و گشایش رمز را ناممکن می سازد. فقط پسورد نیست که در پسورد منیجر ذخیره می شود. اطلاعات کارت اعتباری را هم می توان در آن ذخیره کرد. همه چیز به پسورد مستر شما بستگی دارد. پس آن را فراموش نکنید.

 از طریق هر پلتفرمی می توانید به پسوردهایتان دسترسی داشته باشید:

شما می توانید نسخه  موبایلی پسورد منیجر را هم نصب کنید. بیشتر برنامه های این چنینی بر روی هر پلتفرمی کار می کنند. به عنوان مثال اگر از LastPass استفاده می کنید می توانید از آن بر روی Windows, Mac, Linux, iOS و اندروید استفاده کنید. همچنین افزونه هایی برای کروم، فایرفاکس و اپرا و سفری خواهید یافت. پسورد منیجر شما اکانت ها را در هر دستگاهی سینک می کند.  این روش کارکرد ساده ای دارد .

می توانید برای هر اکانتی پسورد قوی و امن داشته باشید:

پیچیدگی پسوردهایی که پسورد منیجرتان تولید کرده می تواند سفارشی سازی شود. با اینحال شما می توانید به کمک موارد مختلف پسوردهای امن و قوی برای خود بسازید و امنیت اکانت هایتان را بیشتر کنید.

نتیجه ای که در این شرایط دریافت می کنید متفاوت است. شما می توانید برای هر اکانتی یک پسورد خودکار تولید کنید.پسورد منیجر شما نه تنها اطلاعات مربوط به اکانت تان را ثبت می کند بلکه می تواند امنیت تان را هم بهبود ببخشد. به کمک این برنامه ها می توانید امنیت فضای انلاین تان را تا جایی که می توانید افزایش دهید و اطلاعات تان را در محیط امنی نگه دارید.

 همین امروز از پسورد منیجر استفاده کنید:

خوب همانطور که مشاهده کردید پسورد منیجر کاربرد زیادی دارد. اگر هنوز به استفاده از این برنامه ترغیب نشده اید باید بدانید که در کنار آنتی ویروس این برنامه می تواند امنیت تان را در دنیای دیجیتال دو چندان کند.هر کسی که از پسوردهای انلاین استفاده می کند نیازمند پسورد منیجر امنی است.  خطر دزدیده شدن اطلاعات می تواند هر فردی را تهدید کند.پس اگر دوست ندارید اطلاعاتتان به دست افراد شرور بیفتد باید از پسورد منیجر استفاده کنید. این برنامه ها محیط امنی برای نگهداری پسورد در اخیتارتان می گذارند. شما از چه پسورد منیجری استفاده می کنید؟

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن