آموزش

چرا نباید رم را در اندروید پاک کنید؟

خیلی از کاربران اندرویدی با مشکل کمبود حافظه مواجه می شوند. برخی از افراد حتی برنامه هایی بر روی گوشی شان دارند که به آن ها کمک می کند فضای بیشتری ایجاد نمایند. اما مدیریت دستی رم  برای کاربران اندرویدی واقعا کارساز است؟ در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم. رم چیست؟ بر روی گوشی های هوشمند همانند هر رایانه ای، انواع مختلفی از حافظه وجود دارد. این ها سرعت ، قیمت و کارایی مختلفی دارند. حافظه برای فضای ذخیره سازی داخلی ارزان و کند است. در مقابل، رم گران تر است اما سرعت بیشتری نسبت به حافظه داخلی در اختیارتان می گذارد.

بر روی گوشی اندروید به چه مقدار رم نیاز دارید؟

گوشی های هوشمند پیشرفته همچون گلکسی سامسونگ  بر روی خود 8 یا حتی 10 گیگابایت رم دارند.  اما دستگاه های ارزان تر رم کمتری دارند. معمولا رم 6 الی 8 گیگابایتی می تواند بیشتر نیازهایی که در آینده خواهید داشت را برطرف کند.

 اگر رم اندرویدتان پر شود چه باید بکنید؟

بعد از چند وقت که از گوشیتان استفاده کردید حافظه داخلی آن با برنامه ها و موارد دیگر پر می شود. در چنین شرایطی مجبور می شوید آن را به طور مداوم پاک کنید تا بتوانید کارکرد خوبی از گوشی تان بگیرید. سیستم اندروید شما اینکار را در بیشتر موارد به صورت خودکار انجام می دهد. خیلی ها بر این باورند که رم داخل اندروید باید به طور دستی پاک شود اما این اشتباهی بیش نیست. رم خالی شده به این معناست که شما باید به طور مداوم برنامه را آغاز کنید. اینکار زمان و انرژی زیادی از گوشی می گیرد و عمر باطری را کاهش می دهد. داشتن رم پر شده عملا چیز بدی نیست. از آنجای که اندروید ریشه در لینوکس و یونیکس دارد، کرنل سیستم لینوکسی به  گونه ای تنظیم شده است که برنامه های خاص خود را برای مدیریت حافظه دارد. این قوانین خاص هستند.

 حافظه ازاد، حافظه تلف شده است:

اگر گوشی هوشمندتان را روشن کنید و چند برنامه در آن اجرا نمایید همه این برنامه ها در حافظه خواهند نشست.  اگر از برنامه ای استفاده کنید، به صفحه گوشی بروید و دوباره به آن برنامه برگردید، تقریبا با سرعت بیشتری لود می شود. این موضوع بدین خاطر است که برنامه شما جایی در حافظه داخلی قرار گرفته است. به لطف همین حافظه، پردازنده های گوشی همراه می توانند با سرعت بیشتری به کار خود ادامه دهند.

چه زمانی باید رم را بر روی اندروید پاک کنیم؟

 رم خیلی از تولید کنندگان گوشی های هوشمند فرآیند پاکسازی درون ساخت را دارند که باعث پاک شدن فضای موجود می شود.  واقعیت این است که بستن برنامه برای حفظ فضای رم تنها در چند مورد ارزشمند خواهد بود. توصیه نمی کنیم کل حافظه تان را پاک کنید. گاهی از اوقات ور برخی از شرایط مجبور می شوید حافظه و رم را پاک کنید. وقتی برنامه ای مشکل دارد یا به درستی کار نمی کند شاید پاک کردن رم کمکتان کند.  فرض کنید مرورگری دارید که به درستی کار نمی کند یا مدام خطا می دهد. یا اینکه فیس بوک و توییترتان مدام از کار باز می ایستد. این نشانه ها بسیار گسترده هستند. تنها در چنین مواردی بهتر است برنامه مشکل ساز را متوقف کنید.

 چگونه برنامه ها را در اندروید ببیندیم؟

شما می توانید به صورت دستی برنامه ای را ببندید. اینکار از طریق بخش تنظیمات گوشی انجام می شود. در این بخش می توانید برنامه هایی که رم زیادی به خود اختصاص داده اند را ببینید . برای مشاهده مقدار رمی که در گوشی استفاده شده است، باید سری به تنظیمات گوشی هوشمندتان بزنید. به دنبال منوی اپلیکیشن ها بگردید و به سراغ برنامه های فعال بروید. در این بخش می توانید آماری درباره حافظه مصری در چند ساعت گذشته به دست آورید. بسته به نوع گوشی هوشمندی که مورد استفاده قرار می دهید، جزییات بیشتر را می توانید در قسمت های بعدی ببینید. برای اینکه واقعا بتوانید برنامه ای را ببندید، باید به سراغ اطلاعات برنامه بروید. ابتدا برنامه را انتخاب کنید. در بخش تنظیمات برنامه دکمه ای برای بستن و متوقف کردن آن خواهید یافت. خوب همانطور که مشاهده کردید در بیشتر موارد نیازی به پاک کردن دستی رم بر روی گوشی هوشمندتان ندارید. تنها در برخی از موارد خاص باید اینکار را انجام دهید.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن