آموزش

آیفون آکبند و ریفربیش شده را چگونه تشخیص دهیم

آیفون آکبند و آیفون های ریفربیش شده تفاوت های جزئی با یک دیگر دارند که تنها در صورتی که از آن مطلع باشید، می توانید به خوبی آن ها را از هم تشخیص دهید. این آموزش به شما کمک می کند تا در هنگام خرید نیز برای جلوگیری از انتخاب آیفون ریفربیش شده، آیفون آکبند را تشخیص دهید و خرید درستی داشته باشید. گوشی های آیفون اپل بدون شک از پرطرفدار ترین گوشی های هوشمند در بازار جهان و همچنین ایران به شمار می آیند. پس از افزایش قیمت دلار، قیمت آیفون نیز در بازار داخلی با رشد قابل توجهی مواجه شد. همین اتفاق موجب شد تا بسیاری از علاقه مندان به آیفون توانایی خرید این گوشی هوشمند را نداشته باشند. در این حین برخی از فروشندگان گوشی های هوشمند، تصمیم به وارد کردن آیفون های ریفربیش شده کردند و آن ها را با قیمت آیفون آکبند به فروش می رساندند تا به سود بالاتری برسند. با به وجود آمدن این جو نامناسب و قربانی شدن تعدادی از خریداران، بهترین راه این است که با بالا بردن آگاهی و بررسی دقیق محصول، نحوه ی تشخیص آیفون آکبند را از آیفون های ریفربیش شده بلد باشید. در این مقاله قصد داریم تا به شما آموزش دهیم، چگونه از آکبند بودن آیفون اطمینان حاصل کنید و چگونه ریفربیش بودن آیفون را تشخیص دهید.

آیفون‌های ریفربیش ‌شده (Refurbished iPhone)

دسته ای از ایفون هایی که نیاز به تعمیر داشته باشند، مجددا به شرکت اپل بازگردانده می شوند. پس از تعمیر آن توسط متخصصان اپل و رفع نواقص، دوباره بسته بندی و این بار با قیمتی پایین تر به فروش رسیده می شوند. آیفون های ریفربیش شده پیش از آنکه برای فروش آماده شوند. توسط آزمایش های شرکت اپل مورد بررسی و سنجش قرار می گیرند تا عملکرد آن ها با توجه به قطعات جدیدی که در آن ها استفاده شده، بررسی و تایید شود. پس از تایید و موفقیت آمیز بودن آزمایش های عملکردی، این آیفون ها در جعبه ای جدید با لوازم جانبی مربوط خود بسته بندی می شوند. آیفون هایی که ریفربیش شده اند، به این معنا نیست که نقص و یا خرابی در عملکرد آن های وجود دارد. تنها مورد، سودجویی بازاریانی است که این گوشی ها را با قیمت پایین تر تهیه می کنند و سعی به فروش آن با قیمت آیفون آکبند دارند.

آیفون آکبند

توضیح اپل در مورد آیفون های ریفربیش شده

شرکت اپل برای کاربران خود، توضیحی در رابطه با آیفون های ریفربیش شده قرار داده است. این شرکت اعلام کرده است که همه ی آیفون های ریفربیش شده از قاب و باتری جدید برخوردار هستند و از سمت شرکت اپل، تا یک سال گارانتی دارند. هزینه ارسال آن رایگان است ( در کشور هایی که نمایندگی اپل در آن حضور دارد ) و در صورت وجود نقص کاربر می تواند آن را به شرکت بازگرداند. در جدول پایین برخی از معایبی که ممکن است آیفون های ریفربیش شده داشته باشند را بررسی می کنیم.
۱بیشتر این آیفون ها قطعاتشان جایگزین شده اند. قطعاتی که ممکن است عمر مفیدشان، مانند عمر مفید قطعات اصلی نباشد.
۲در بین آیفون های ریفربیش شده این امکان وجود دارد که بعضی از آنها دارای نقص و عیب عملکردی باشد.
۳شرایط گارانتی آیفون های ریفربیش شده مانند آیفون آکبند نیست و موارد محدود تری را پشتیبانی می کند
۴نباید از آیفون های ریفربیش شده همان انتظار آیفون آکبند را از نظر سلامت و صحت عملکرد در مدت زمان طولانی داشت
   آیفون آکبند

روش‌های کلی تشخیص آیفون آکبند از ریفربیش شده

بررسی شماره ‌مدل آیفون به طور کلی شناسایی آیفون آکبند از آیفون ریفربیش شده کار مشکلی نیست. می توان با بررسی شماره ی مدل دستگاه از آن مطلع شد. برای آیفون های ریفر بیش شده پسوند خاصی در شماره مدل آن ثبت شده است. توجه داشته باشید که این نکته برای آیپد ها نیز وجود دارد. از منوی تنظیمات آیفون، وارد بخش General شوید. About را انتخاب نمایید، صفحه ای که برای شما باز می شود شامل اطلاعات اصلی دستگاه شما مانند، مدل دستگاه، ورژی IOS و دیگر موارد می باشد. در بین گزینه های نمایان شده به دنبال Model بگردید. اگر دقت کنید عبارت دیگری نیز تحت شماره مدل دستگاه در کنار آن وجود دارد. عبارت مورد نظر چیزی مانند MN721LL/A می باشد. هر بخش این عبارت معنای خاص خود را دارد. حرف اول آن ( در اینجا M ) نشان دهنده ی این است که یا آیفون آکبند است، ریفربیش شده، تعویض شده و حتی ممکن است شخصی سازی شده باشد. در جدول زیر با جزئیات بیشتر هر مورد توضیح داده شده است. به حرف اول آن توجه کنید. این حرف، N ،F ،M یا P می باشد.
Mآیفون شما آکبند و کاملا جدید است
Fآیفون شما توسط یکی از شرکت های اپراتورهای موبایل یا شرکتی دیگر، ریفربیش شده است
Nآیفون شما توسط شرکت اپل ریفربیش شده است
Pآیفون شما شخصی‌‌ سازی‌ شده است
  خریداری آیفون ریفربیش شده مشکل خاصی ندارد. اما قصد ما از این آموزش اطلاع بیشتر شما هنگام خرید است. از تجربه ی خود برای ما بگویید. آیا آیفون ریفربیش شده خریداری کردید ؟ از کجا متوجه آن شدید ؟  
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن