آموزش

چگونه مشکل کار نکردن کیبورد لپ تاپ را برطرف کنیم؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد.  فرض کنید در حال تایپ یک پیام یا متن مهم بر روی لپ تاپ تان هستید و  ناگهان متوجه می شوید که کیبوردتان مشکلی دارد و نمی توانید به درستی با دکمه های آن کار کنید. کار نکردن کیبورد لپ تاپ یکی از مشکلات رایجی است که باعث از کار افتادن رایانه تان می شود و شما را وارد یکی از استرس زا ترین شرایط موجود می نماید. در  چنین شرایطی چه کاری از دست تان بر می آید؟ در این مقاله همراه ما باشید تا روش هایی را برای برطرف کردن مشکلات کیبورد لپ تاپ مرور کنیم.

 چرا کیبورد لپ تاپ تان دیگر کار نمی کند؟

کار نکردن کیبورد لپ تاپ معمولا 5 دلیل برای کار نکردن کیبورد لپ تاپ وجود خواهد داشت. اجازه دهید قبل از هر چیزی دلایل این امر را با هم بررسی کنیم:
  • درایور بد سخت افزار: می توانید در این شرایط درایور را دوباره نصب کنید یا به روزرسانی نمایید
  • آلودگی ها و گرد و خاک ها: در چنین شرایطی تمیز کردن کیبورد لپ تاپ می تواند کمک تان کند.
  • اتصال و ارتباطات نادرست: در برخی از موارد می توانید لپ تاپتان را باز کنید و کیبورد را دوباره متصل نمایید.
  • تنظیمات نادرست منطقه یا ناحیه مدنظر: در برخی از شرایط کاراکترهایی که باید تایپ کنید در تنظیمات کیبوردتان وجود ندارد. بهترین کار در چنین شرایطی این است که بدانید از زبان یا ناحیه درستی استفاده می کنید یا خیر.

حل مشکل کار نکردن کیبورد لپ تاپ: درایورهای کیبوردتان را به روز کنید

بهترین و ساده ترین روش برای حل کردن چنین مشکلی، به روزرسانی درایورهاست. برای اینکار بر روی منوی استارت کلیک کنید و وارد Device manager شوید. بعد از اینکه پنجره دیوایس منیجر برایتان باز شد، فهرست دستگاه های موجود را بررسی کنید تا به بخش Keyboard برسید.سپس فهرست کیبوردها را باز کنید. بر روی دستگاه کیبوردتان راست کلیک نمایید. عبارت Properties > Driver را انتخاب کنید. کمی منتظر بمانید تا پنجره درایور  تازه را بیابد و آن را نصب کند. حالا می توانید کیبوردتان را دوباره تست کنید. مشکل کار نکردن کیبورد لپ تاپ حل شده یا خیر؟ هنوز با کیبوردتان مشکل دارید؟ خوب به سراغ گام بعدی بروید.

کار نکردن کیبورد لپ تاپ: آن را پاک کنید

پاک کردن کیبورد استانداردی که بر روی لپ تاپ تان دارید آنقدرها هم ساده نیست. بر روی رایانه های رومیزی می توانید کیبورد را خیلی راحت از سیم بکشید ، آن را تمیز کنید و دوباره سر جایش بگذارید. اما به خاطر داشته باشید که در آوردن کیبورد لپ تاپ کار ساده ای نیست و هر فردی از عهده انجام اینکار بر نمی آید. با اینحال می توانید دستگاه تان را خاموش کنید و لپ تاپ را به کمک وسایل و ابزارهای مناسب تمیز نمایید. بعد از اینکه گرد و خاکش را گرفتید، آن را به سمت پایین برگردانید و کمی ضربه بزنید. اینکار به شما کمک می کند همه گرد و خاک های موجود را برطرف نمایید.  به خاطر داشته باشید که تمیز کردن مشکلات اساسی که کیبورد دارد را حل نمی کند اما اگر ناپاکی و آلودگی باعث کار نکردن کیبورد لپ تاپ تان شده باشد به شما کمک می کند این مشکل را برطرف کنید.

 کیبورد لپ تاپ تان را عوض کنید:

اگر کیبورد لپ تاپ به طور فیزیکی اسیب دیده یا مشکلات دیگری دارد بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید و کیبورد را کلا عوض کنید. شرکت های سازنده مختلف لپ تاپ هایشان را به روش های مختلفی تولید می کنند. به همین خاطر پیدا کردن مشکل در همه لپ تاپ ها یکی نیست. با اینحال  باز کردن لپ تاپ های مختلفی که از طرف یک شرکت سازنده تولید شده یکسان خواهد بود.  به خاطر داشته باشید که کیبورد لپ تاپ ها جزو بخش های مهر و موم شده آن هستند. پس مراقب باشید به هنگام خارج کردن آن اسیبی به خود لپ تاپ وارد نکنید. بعد از اینکه کیبورد را در آوردید، شماره سریال آن را چک کنید.  حالا در فروشگاه های آنلاین این شماره سریال را وارد کنید تا ببینید می توانید یک گزینه جایگزین خریداری کنید یا خیر. بهترین کار این است که برای حل مشکل کار نکردن کیبورد لپ تاپ در این شرایط، از یک متخصص کمک بگیرید. به کمک روش هایی که در بالا معرفی کردیم می توانید تا حدی زیادی مشکل کار نکردن کیبورد لپ تاپ را برطرف کنید.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن