آموزش

چگونه صفحه نمایش آیفون را ضبط کنیم؟

ضبط صفحه نمایش آیفون یکی از موارد مهمی است که  اگر بلد باشید با آن کار کنید به دردتان می خورد. ممکن است بخواهید صفحه نمایش را ضبط کنید و نحوه کار ابزاری را به دوست یا اعضای خانواده تان نمایش دهید. شاید وبلاگی دارید و می خواهید یک پست ویدئویی کوتاه برای مخاطبان تان بسازید. شاید هم دوست دارید کانال یوتیوبی خودتان را راه اندازی کنید و در آن نحوه کار با ایفون را آموزش دهید. دلیل شما برای ضبط صفحه نمایش آیفون هر چه که باشد در این مقاله نحوه انجام آن را با هم مرور خواهیم کرد.

 چگونه صفحه نمایش را در سیستم عامل IOS11 و IOS 12 ضبط کنیم؟

یکی از قابلیت های جدیدی که در سیستم عامل IOS 11 در اختیار کاربران قرار گرفته  ابزاری است که به شما اجازه می دهد از صفحه نمایش آیفون فیلم بگیرید. این ابزار را به راحتی و بدون هیچ دردسری می توانید بیابید و از آن استفاده کنید.

 فعال کردن ابزار ضبط صفحه نمایش آیفون:

ضبط صفحه نمایش آیفون برای ضبط صفحه نمایش آیفون شما باید آن را در Control Center فعال کنید. برای اینکار، کافیست مراحل زیر را دنبال نمایید:
  • برنامه تنظیمات را بر روی گوشیتان باز کنید و گزینه Control Center را انتخاب کنید.
  • بر روی گزینه Customize Controls ضربه بزنید.
  • به سمت پایین اسکرول کنید. باید گزینه ای به نام Screen Recording را ببینید. بر روی آن ضربه بزنید و آن را درگ کنید.
ضبط صفحه نمایش آیفون را آغاز کنید: خوب برای اینکه بتوانید از ابزار فعال شده استفاده کنید باید مراحل زیر را مدنظر داشته باشید:
  • Control Center را باز کنید. در ایفون ایکس و بالاتر از آن، از گوشه راست و بالای صفحه نمایش دستتان را بکشید. در مدل های پایین تر، از پایین صفحه نمایش دستتان را به سمت بالا بکشید.
  • بر روی Screen Recording ضربه بزنید. قبل از اینکه ضبط صفحه نمایش آغاز شود یک شمارش معکوس سه ثانیه ای را خواهید داشت. اینکار به شما کمک می کند برای فرآیند فیلم برداری آماده شوید.
  • اگر می خواهید در حال ضبط صفحه نمایش صدا را هم ضبط کنید، بر روی دکمه فشار وارد کنید و سپس بر روی ایکون Microphone Off ضربه بزنید تا فعال شود.
  • در حال ضبط، نوار بالای صفحه نمایش به رنگ قرمز در می اید.
ضبط صفحه نمایش آیفون را متوقف کنید:
  1. برای اینکه فرآیند فیلم برداری را متوقف کنید بر روی نوار قرمز بالای صفحه ضربه بزنید و با ضربه زدن بر روی گزینه Stop، توقف فیلم برداری را تایید کنید. اگر این روش را دوست نداشتید، می توانید بر روی دکمه Screen Recording دوباره ضربه بزنید.
  2. بعد از توقف فیلم برداری، نوتیفیکشنی را خواهید دید که به شما می گوید فیلم تان در برنامه تصاویر ذخیره شده است.
بعد از اینکه فیلم تان را بر روی گوشی ذخیره کردید می توانید آن را در کانال های مختلفی به نمایش بگذارید یا اینکه از آن برای آموزش یکی از اعضای خانواده تان استفاده کنید.

 چگونه از اپلیکیشن های ضبط کننده صفحه نمایش استفاده کنیم؟

با اینکه خود ایفون ابزار درون ساختی برای تهیه فیلم دارد اما برخی از ابزارهای ثالث هم هستند که به شما کمک می کنند گزینه های بیشتری را امتحان کنید.

برنامه TechSmith Capture:

بعد از اینکه این برنامه را دانلود و نصب کردید بر روی دکمه قرمز در بالای اپلیکیشن ضربه بزنید تا فرآیند ضبط صفحه نمایش آغاز گردد. سپس Start Broadcast را در صفحه بعدی انتخاب کنید.  اگر دوست داشتید می توانید میکروفون تان را هم فعال کنید.  همانند ابزار درون ساخت IOS، نوار بالای صفحه نمایش به هنگام ضبط، به رنگ قرمز در می اید. وقتی کارتان تمام شد بر روی نوار قرمز ضربه بزنید و گزینه Stop را انتخاب کنید. حالا نوبت شماست که فیلم تان را بسازید. اگر روشی که در بالا بیان کردیم را دوست نداشتید می توانید از اپ استور ابزارهایی که برای اینکار طراحی شده اند را بیابید و از آن ها برای فیلم برداری و ضبط صفحه نمایش آیفون تان بهره ببرید. در عرض چند دقیقه و با فشار دادن چند دکمه می توانید فیلمی از صفحه نمایش تان تهیه کنید و از آن برای مقاصد مختلف بهره ببرید. این فیلم را همیشه در کنار خود داشته باشید.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن