آموزش

چگونه پسورد ویندوز را حذف کنیم؟

خیلی ها هستند که دوست دارند از رایانه های ویندوزی شان به کمک پسورد محافظت کنند. اما همه چنین قابلیتی را دوست ندارند. سیستم عامل ویندوز به شما اجازه می دهد بدون زحمت زیاد از شر پسوردی که خودتان تعیین کرده اید خلاص شوید. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم و ببینیم چگونه می توانیم پسورد ویندوز را حذف کنیم.  مواردی که باید به آن توجه داشته باشید: قبل از اینکه بخواهید تکنیک های بیان شده در این مقاله را امتحان کنید باید مواردی را مدنظر داشته باشید:
  • برای حذف پسورد ویندوز باید از اکانت لوکال استفاده کنید. اگر از اکانت مایکروسافت استفاده می کنید نمی توانید این پسورد را حذف کنید.
  • حذف کردن پسورد ویندوز  می تواند مشکلات امنیتی برایتان ایجاد کند. در این شرایط هر فردی به راحتی می تواند به رایانه تان دسترسی داشته باشد. با اینحال برخی از افراد هستند که دوست دارند پسوردشان را حذف نمایند.
  • اگر اکانت مدیریتی تان هیچ پسوردی نداشته باشد ممکن است برنامه های بدافزار به ویندوزتان دسترسی پیدا کنند.
  • اگر تنها یک اکانت بر روی رایانه ویندوزی تان دارید بهترین کار این است که کاری کنید ویندوز را به گونه ای تنظیم کنید که اجازه دهد به صورت خودکار وارد شوید. اما این مورد هم مشکلات خاص خودش را دارد.
خوب همانطور که مشاهده کردید قبل از حذف پسورد ویندوز باید مواردی را به خاطر داشته باشید.

 چگونه پسورد ویندوز را برای کاربر لوکال حذف کنیم؟

با کلیک بر روی منوی استارت و سپس کلیک بر روی چرخ دنده می توانید به بخش تنظیمات یا همان setting دست پیدا کنید. حالا بر روی عبارت Accounts کلیک کنید. از میان گزینه هایی که در اختیارتان قرار می گیرد می توانید Sign-in Options را انتخاب کنید و سپس زیر بخش پسورد، بر روی دکمه Change کلیک نمایید. پسورد ویندوز برای اینکه بتوانید  پسورد رایانه تان را عوض کنید اول باید پسورد فعلی را تایید نمایید. بعد از اینکه اینکار را انجام دادید بر روی عبارت Next کلیک کنید. در بخش بعدی چون نمی خواهیم دیگر از پسورد برای ورود به رایانه استفاده کنیم همه فیلدهایی که وجود دارد را سفید باقی می گذاریم و بر روی عبارت Next کلیک می کنیم. با وارد نکردن پسورد، ویندوز متوجه می شود که  شما دیگر نیازی به پسورد ندارید. در نهایت بر روی گزینه finish کلیک کنید. خیلی از کاربران هستند که دوست دارند از دستورات خط فرمان استفاده کنند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، Command Prompt را باز کنید و دستور زیر را وارد نمایید. فقط بخش username را با نام کاربری اکانت تان جایگزین نمایید.
net user "username" ""
خوب حالا دفعه بعد که وارد ویندوز می شوید می توانید بدون پسورد وارد شوید.

 چگونه به صورت خودکار وارد ویندوز شویم؟

اگر تنها یک اکانت بر روی رایانه تان دارید ورود خودکار بهترین گزینه برایتان خواهد بود. به خاطر داشته باشید که این روش مشکلات امنیتی هم ممکن است برایتان داشته باشد. در چنین شرایطی هر کسی می تواند به رایانه و محتوای آن دسترسی داشته باشد. اگر از لپ تاپ استفاده می کنید بهتر است این گزینه را فعال نکنید. اما اگر رایانه ای دارید که فقط در دسترس خودتان است برای راحتی کار، می توانید ورود خودکار به ویندوز را امتحان کنید. اگر تصمیم دارید از این گزینه استفاده کنید کافیست مراحل زیر را به خاطر بسپارید. از منوی استارت یا Command Prompt دستور netplwiz را اجرا کنید. در پنجره User Accounts که برایتان باز می شود تیک Users must enter a user name and password to use this computer را بردارید و سپس بر روی اوکی کلیک کنید . در برنامه تنظیمات، سری به بخش Settings > Accounts > Sign-in بزنید و زیر Require Sign-in گزینه never را از منوی کشویی انتخاب نمایید.  حالا هر وقت خواستید وارد ویندوز شوید می توانید به صورت خودکار اینکار را انجام دهید.  خلاصه: همانطور که مشاهده کردید  حذف پسورد ویندوز کار بسیار ساده ای است. شما می توانید با چند گام ساده به بخش پسورد ویندوزتان دسترسی داشته باشید و در صورت نیاز آن را حذف کنید یا تغییر دهید. به جز حذف پسورد، برای ورود به ویندوز گزینه دیگری هم پیش رو دارید. اگر دسترسی فیزیکی به رایانه تان به گونه ای است که دیگران نمی توانند به محتوای آن دست یابند می توانید از ورود خودکار به ویندوز استفاده کنید.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن