آموزش

حل مشکل متوقف شدن برنامه ها در اندروید

تا به حال برایتان پیش آمده است گوشی تان را بردارید، وارد برنامه محبوب تان شوید  اما به ناگاه  پیامی مبنی بر متوقف شدن برنامه را دریافت نمایید؟  متاسفانه چنین شرایطی برای خیلی از برنامه هایی که بر روی گوشی نصب می شود رخ می دهد. واقعیت این است که چنین شرایطی می تواند بسیار ازاردهنده باشد. به همین خاطر قصد داریم در این مقاله به حل مشکل متوقف شدن برنامه ها در اندروید بپردازیم.پس همراه ما باشید.

 فضای ذخیره سازی برنامه هایتان را پاک کنید:

متوقف شدن برنامه ها در اندروید این مشکل اغلب در برنامه هایی همچون برنامه های مخاطبین، گالری ها و سایر موارد رخ می دهد. فرایند برطرف کردن مشکل متوقف شدن برنامه در اندروید برای چنین شرایطی یکسان است.
  • قبل از هر کاری به سراغ بخش تنظیمات گوشی تان بروید
  • گزینه Apps and Notifications  را انتخاب کنید و سپس App info را انتخاب نمایید
  • به سمت پایین اسکرول کنید و بر روی برنامه ای که متوقف شده ضربه بزنید
  • در منوی بعدی، گزینه Storage را انتخاب کنید
  • در این بخش می توانید گزینه هایی همچون Clear data و Clear cache را بیابید.
بهترین کار این است که برای حل مشکل متوقف شدن برنامه ها در اندروید از گزینه Clear cache استفاده کنید. اینکار به شما کمک می کند از شر داده های ذخیره شده خلاص شوید. پاک کردن کش بدین معنی است که برنامه شما در ابتدا با سرعت کمتری باز می شود اما اینکار به حل مشکل تان کمک می کند. گزینه clear data باعث می شود همه داده هایی که برای اپلیکیشن به کار می رود پاک شود. پس تا وقتی مجبور نشدید از این گزینه استفاده نکنید.

برای حل مشکل متوقف شدن برنامه ها در اندروید، کارت حافظه را بررسی کنید:

اگر کارت حافظه تان مشکلی داشته باشد همه اپلیکیشن هایی که بر روی آن نوشته شده است با مشکل مواجه خواهد شد. برای اینکه چنین مشکلی را بررسی کنید در ابتدا کارت حافظه را از روی گوشی تان خارج کنید و برنامه ای که متوقف شده بود را باز کنید. اگر برنامه کار کرد می توانید متوجه شوید که مشکل به خاطر کارت حافظه تان بوده است. در چنین شرایطی باید به فکر خرید یک کارت حافظه جدید باشید و اطلاعات را از کارت قدیمی به کارت جدید منتقل نمایید.

برنامه ای که متوقف شده را غیر فعال کنید و مجددا نصب نمایید:

اگر برنامه ای که  متوقف شده، درون ساخت نیست می توانید آن را حذف کنید و دوباره از گوگل پلی استور نصب نمایید. کافیست وارد برنامه پلی استور گوگل شوید. نوار منویی که در سمت چپ می بینید را باز کنید و بر روی My apps and games ضربه بزنید. حالا گزینه دردسرساز یعنی برنامه ای که متوقف شده را بیابید و بر روی uninstall ضربه بزنید.  بعد از آن می توانید برنامه را مجددا نصب کنید. این کار می تواند مشکل متوقف شدن برنامه ها در اندروید را حل کند.

 گوشی را خاموش و روشن کنید:

شما می توانید گوشی تان را ریستارت کنید. اگر گوشی تان چند وقتی است که روشن مانده و خاموشش نکرده اید این راه حل می تواند بسیار موثر باشد.  هر از چندگاهی گوشی تان را برای چند دقیقه خاموش کنید. اینکار خیلی از مشکلات مرتبط با گوشی های اندرویدی را حل می کند.

 اخرین گام: ریست به تنظیمات کارخانه را هم امتحان کنید

اگر راه حل هایی که در بالا ارائه کردیم مشکل متوقف شدن برنامه ها در اندرویدتان را حل نکرد می توانید تنظیمات گوشی را به تنظیمات اصلی کارخانه باز گردانید. زمانی که اینکار را انجام می دهید مطمئن شوید که از همه داده های مهم تان بک آپ گرفته اید. بازگشت به تنظیمات کارخانه باعث می شود همه اطلاعات موجود بر روی گوشی پاک شود. شما می توانید بعدا برنامه ها و داده هایتان را دوباره نصب کنید. بعد از اینکه گوشی را به حالت تنظیمات کارخانه باز گردانید، داده های بک آپ گرفته شده را به آن منتقل نمایید. اینکار ساده تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. این راه حل باید بتواند مشکل متوقف شدن برنامه ها در اندروید را حل کند. اگر باز هم مشکلی داشتید می توانید از یک فرد متخصص کمک بگیرید. او بهتر از هر کسی می تواند گوشی را بررسی کند.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن