آموزش

چگونه صدای شاتر دوربین را در اندروید غیر فعال کنیم؟

بیشتر گوشی های هوشمند زمانی که تصویری گرفته می شود صدای شاتری از خود تولید می کنند. چنین صداهایی ممکن است بلند و آزاردهنده باشد به خصوص اگر بخواهید در میان افراد از خودتان سلفی بگیرید.  خلاص شدن از شر این صدا به اندازه خاموش کردن ولوم بر روی برخی از دستگاه ها ساده است. فقط باید مراحل کار را بدانید و با آن آشنا باشید. در این مقاله قصد داریم نحوه غیر فعال کردن صدای شاتر دوربین را در اندروید با هم مرور کنیم. قبل از اینکه بخواهید صدای شاتر را بر روی گوشی خود غیر فعال کنید باید به یک نکته مهم توجه داشته باشید.  در برخی از شرایط غیر فعال کردن صدای شاتر دوربین ها غیر قانونی ست. مطمئن شوید که در منطقه شما چنین قانونی وجود ندارد.  در بیشتر موارد پروفایل صدای گوشی،  گزینه های مرتبط با صدای شاتر دوربین را عوض می کند. پس اگر گوشی تان در حالت بی صدا قرار دارد ممکن است دیگر به هنگام عکسبرداری صدایی از آن نشنوید.  با اینحال در ادامه نکاتی را بیان خواهیم کرد که به کمک آن ها می توانید از شر چنین صدای ازاردهنده ای خلاص شوید.

چگونه در stock Android صدای شاتر دوربین را غیر فعال کنیم؟

دستگاه هایی همچون Google Pixel 3 از نسخه استاک اندروید استفاده می کنند. اندروید استاک  تنظیماتی برای غیر فعال کردن این صدا  ندارد. در عوض  می توانید پروفایل نوتیفیکیشن/ آلرت  را به حالت بی صدا یا ویبره تغییر دهید. اینکار را می توانید به کمک دکمه های ولوم در کناره های گوشی انجام دهید.

چگونه صدای شاتر دوربین را در گوشی های سامسونگ غیر فعال کنیم؟

در دستگاه های جدیدتر سامسونگ همچون گلکسی S8، S9 و S10 تنها کاری که شما باید انجام دهید تغییر تنظیمات ولوم  است.  زمانی که گوشی روی ویبره، بی صدا یا do not disturb تنظیم می شود دیگر صدایی نخواهید شنید. اما در دستگاه های قدیمی تر سامسونگ باید بر روی چرخی که در برنامه دوربین وجود دارد ضربه بزنید و گزینه Shutter sound را بیابید. سپس آن را غیر فعال نمایید.

 چگونه صدای شاتر دوربین در گوشی های ال جی را غیر فعال کنیم؟

همانند اندروید استاک، برنامه دوربین در گوشی های ال جی،  گزینه ای برای شاتر در تنظیمات خود ندارد. در عوض شما می توانید از طریق تنظیمت ولوم گوشی هوشمندتان به این موارد دسترسی پیدا کنید. اگر گوشی را روی حالت بی صدا، ویبره یا do not disturb قرار دهید دیگر به هنگام عکس گرفتن صدایی نخواهید شنید.

 چگونه صدای شاتر دوربین بر روی HTC را غیر فعال کنیم؟

در گوشی های جدیدتر HTC،  فرآیند غیر فعال کردن این صدا همانند گوشی هایی است که از اندروید استاک استفاده می کنند. کافیست برای اینکار تنظیمات ولوم تان را تغییر دهید. در برخی از مدل های قدیمی تر HTC، غیر فعال کردن این صدا کمی پیچیده خواهد بود. از طریق برنامه دوربین دو خطی که در میانه وجود دارد را به سمت پایین بکشید. در این شرایط می توانید گزینه های مختلفی را ببینید. به سمت چپ اسکرول کنید تا آیکون تنظیمات را مشاهده نمایید. بر روی آن ضربه بزنید و گزینه صدای شاتر را از حالت تیک در آورید.

چگونه صدای شاتر دوربین در موتورلا را خاموش کنیم؟

برای گوشی های جدیدتر موتورلا  فقط کافیست از کنترل های ولوم استفاده کنید. همانطور که قبلا نیز بیان کردیم تنظیم گوشی بر روی حالت بی صدا، ویبره یا do not disturb می تواند صدای دوربین را هم غیر فعال کند.

 چگونه صدای دوربین را بر روی گوشی وان پلاس غیر فعال کنیم؟

بر روی گوشی های وان پلاس باید از سمت چپ صفحه نمایش دست تان را بکشید و سپس بر روی چرخی که می بینید ضربه بزنید. در این شرایط قادر خواهید بود گزینه مرتبط با صدای شاتر را ببینید و آن را خاموش کنید.

 چگونه صدای شاتر در گوشی های هوآوی را غیر فعال کنیم؟

بر روی دستگاه های جدیدتر هوآوی کافیست برنامه دوربین را باز کنید و منوی تنظیمات را بیابید. سپس تنظیمات Mute را فعال کنید. غیر فعال کردن صدای شاتر دوربین بر روی برخی از گوشی های قدیمی ممکن است کمی پیچیده باشد. در این شرایط به برنامه دوربین بروید و سپس بر روی آیکون منو ضربه بزنید.سپس منوی تنظیمات را باز کنید. بعد از آن گزینه mute را فعال کنید.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن