آموزش

غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10 ( روش مطمئن )

غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10 به چه طریقی ممکن است ؟ ساختار ویندوز 10 به گونه ای تنظیم شده است که به شکل خودکار، بروزرسانی های مهم ویندوز، دانلود شود. این امکان در کشور های خارجی بسیار مناسب و هوشمندانه است. اما در کشور ما که همچنان کاربران از سرویس های حجمی استفاده می کنند و یا با دانلود شدن، سرعت سرویسشان کاهش پیدا می کند، این امکان ویندوز، تبدیل به فرایندی اذیت کننده می شود. در این صورت ترجیح کاربر این هست که این تنظیم از حالت خودکار خارج شود و به میل کاربر، در زمان دیگر به روز رسانی صورت بگیرد. متاسفانه راهی برای غیر فعال کردن آپدیت ویندوز 10 در بخش تنظیمات و کنترل پنل وجود ندارد. ما در این مقاله قصد داریم، روش اصلی غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10 را به شما آموزش دهیم.

چگونه سرویس به روزرسانی خودکار را در ویندوز 10 غیرفعال و خاموش نمائیم؟

برای غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10 گام های زیر را دنبال نمایید:
  • پنجره Run را توسط کلید های ترکیبی Windows و R باز کنید. همچنین می توانید از بخش جستوجوی ویندوز در کنار منوی Start، نام Run را جستوجو کنید و با انتخاب آن، پنجره ی زیر برای شما باز خواهد شد. در داخل جعبه، مقابل فیلد Open دستور msc را تایپ کرده و بر روی OK کلیک نمایید.
غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10
  • در حال حاضر پنجره ی Services برای شما به نمایش در آمده است. از میان لیست باز شده، گزینه Windows Update را پیدا نمایید و بر روی آن دو بار کلیک نمایید. در صورتی که برای شما پنجره ی جدید باز نشد، بر روی Windows Update کلیک راست کرده و گزینه ی Properties را انتخاب نمایید.
غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10
  • پنجره Windows Update Properties برای شما به نمایش در میاید. در زیر تب General، از منوی Startup Type گزینه ی Disabled را انتخاب نمایید و از بخش Service Status، بر روی گزینه ی Stop کلیک نمایید. پس از خاکستری شدن گزینه ی Stop، بر روی دکمه ی Apply و سپس Ok کلیک نمایید.
  • فرایند غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10 به پایان رسید، با ری استارت کردن سیستم خود، تغییرات صورت داده شده توسط شما، اجرا خواهد شد.

یک ابزار کاربردی جهت غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10

یکی دیگر از ابزار های کار آمد در جهت غیرفعال کردن به روزرسانی های ویندوز 10 که به صورت خودکار صورت می گیرد، ابزار Show or Hide Update است که این امکان را به شما می دهد تا انتخاب کنید که چه بروزرسانی ‌هایی بر روی سیستم شما نصب شوند. این ابزار توسط ماکروسافت طراحی شده است تا کاربران بتوانند از نصب بروزرساننی های مشخصی که تمایلی به آن ندارند، جلوگیری نمایند. برای دانلود این ابزار بر روی این لینک کلیک نمایید. این ابزار به صورت پرتال اجرا شده و علاوه بر موارد گفته شده این امکان را هم دارد که یک بروزرسانی خاص را از روی سیستم شما پاک نمایید. در پایان به خاطر داشته باشید که عملکرد صحیح ویندوز 10 به بروزرسانی های مرتب آن ارتباط دارد و همچنین بسیاری از باگ های امنیتی آن نیز از توسط به روزرسانی های مستمر آن بر طرف می شود. پس در زمان مناسب حتما به بروزرسانی ویندوز خود، رسیدگی نمایید.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن