آموزش

چگونه هیستوری مرورگر را در اندروید پاک کنیم؟

مرورگری که بر روی دستگاه اندرویدی وجود دارد نشان دهنده حریم خصوصی و اطلاعات شخصی شماست. گوشی های هوشمند و تبلیت ها بیشتر از هر دستگاه دیگری ممکن است گم شوند و اطلاعاتشان در اختیار سایر افراد قرار گیرد. برای اینکه جلوی ریکاوری اطلاعات توسط دیگران را بگیرید باید سابقه گشت و گذار در اینترنت را به طور منظم بر روی دستگاه اندرویدی تان بگیرید. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم و ببینیم چگونه می توانیم هیستوری مرورگر را در اندروید پاک کنیم. پس همراه ما باشید.

پاک کردن هیستوری در مرورگر کروم:

خوب اولین مرورگری که می خواهیم بررسی کنیم کروم است. این گزینه یکی از محبوب ترین مرورگرهایی است که برای اندروید طراحی شده و 85 درصد از کاربران اندرویدی از آن استفاده می کنند.  خوشبختانه فرآیند پاک کردن سابقه گشت و گذار در این مرورگر ساده است. برای آغاز کار، کروم را باز کنید و سری به Menu > History بزنید یا در نوار جستجو عبارت chrome://history را تایپ نمایید. حالا صفحه History برایتان لود می شود. در بالای پنجره دکمه ای با عنوان Clear Browsing Data خواهید دید. بر روی ان ضربه بزنید. حالا می توانید تصمیم بگیرید چه داده هایی باید پاک شود. در بالای صفحه، بازه زمانی را مشخص کنید و سپس چک باکس مدنظر را انتخاب نمایید. تب های Basic و  Advancedوجود دارد که می توانید بین آن ها یکی را انتخاب کنید. از هر روشی که استفاده می کنید مطمئن شوید Browsing History را انتخاب کرده اید. وقتی آماده بودید بر روی Clear Data ضربه بزنید.

 پاک کردن سابقه گشت و گذار در اینترنت در مرورگر فایرفاکس:

پاک کردن سابقه گشت و گذار بر روی فایرفاکس بسیار شبیه کار بر روی کروم است. مرورگرتان را باز کنید و بر روی سه نقطه ای که در بالا می بینید ضربه بزنید. حالا از منوی باز شده عبارت History را انتخاب کنید. همانند کروم دکمه بزرگی با عنوان Clear Browsing History خواهید دید. با اینحال بر خلاف کروم روشی برای مشخص کردن نوع داده هایی که باید پاک شود وحود ندارد. حالا بر روی ok ضربه بزنید تا داده هایتان پاک شود.

حذف هیستوری گوشی در اپرا مینی:

فرآیند پاک کردن  سابقه گشت و گذار در اینترنت در اپرا، کمی پیچیده است. بعد از اینکه مرورگرتان را باز کردید، لوگوی اپرا را در سمت راست و پایین پیدا کنید و بر روی آن ضربه بزنید. پنجره کوچکی برایتان باز می شود. در بالای همان پنجره چهار ایکون خواهید دید. آیکون چرخ دنده را انتخاب کنید. سپس به سمت پایین اسکرول کنید تا بتوانید گزینه ای به نام Clear Browsing Data را ببینید. بر روی آن ضربه بزنید و چک باکس کنار آن را علامت بزنید. شما می توانید از بین گزینه های موجود یکی را انتخاب کنید.

 چگونه هیستوری را از مرورگر دلفین پاک کنیم؟

کروم، فایرفاکس و اپرا بیشترین مرورگرهایی هستند که کاربران اندرویدی مورد استفاده قرار می دهند اما برخی از مرورگرها هم هستند که استفاده می شوند.  اگر از مرورگری همچون دلفین استفاده می کنید فرآیند پاک کردن هیستوری چندان دشوار نخواهد بود. به جای اینکه از طریق منوی ایکون در گوشه بالا به تنظیمات متعددی دسترسی داشته باشید باید بر روی آیکون دلفین در پایین صفحه نمایش ضربه بزنید.  حالا پنجره ای برایتان باز می شود. از طریق آن گزینه Clear Data را انتخاب کنید. باز هم می توانید نوع داده ای که قرار است پاک کنید را انتخاب نمایید. انتخاب های متعددی در دسترس خواهید داشت. بر روی Clear Selected Data ضربه بزنید تا هیستوری مرورگر پاک شود.

پاک کردن هیستوری در مرورگر UC:

مرورگر UC زیاد در بین کاربران اندرویدی شناخته شده نیست اما برخی از افراد هم هستند که از این مرورگر بر روی دستگاه های اندرویدی شان استفاده می کنند. فرآیند پاک کردن هیستوری مرورگر در این گزینه  پیچیده تر از سایر مواردی است که با هم مرور کردیم. برای آغاز کار، بر روی سه خط افقی که در پایین صفحه نمایش وجود دارد ضربه بزنید. در منویی که باز می شود آیکون زرد رنگ با عنوان History and Bookmarks را انتخاب کنید. وقتی بر روی آیکون ضربه زدید می توانید فهرست بوک مارک ها را ببینید. به سمت چپ دستتان را بکشید تا هیستوری مرورگر را ببینید. در گوشه سمت راست و پایین، دکمه clear را خواهید دید. بر روی آن ضربه بزنید و سپس تایید کنید.

 پاک کردن هیستوری در مرورگر Brave:

مرورگر Brave مفهوم جدیدی در دنیای مرورگرهاست. این مرورگر به لطف قابلیت هایی که دارد  توسط کاربران مورد استقبال قرار گرفته است.فرآیند پاک کردن هیستوری گشت و گذار در این مرورگر بسیار شبیه فرایندی است که برای مرورگر کروم بیان کردیم. برای پاک کردن هیستوری مرورگر Brave بر روی اندروید بر روی سه نقطه عمودی که در گوشه راست و پایین هست ضربه بزنید و از منویی که باز می شود گزینه History را انتخاب کنید. در بالای پنجره گزینه Clear Browsing Data را انتخاب نمایید. در این بخش می توانید نوع داده هایی که می خواهید پاک کنید و داده هایی که می خواهید نگه دارید را انتخاب کنید. همانند کروم می توانید از تب هایی که هست استفاده کنید.

 چگونه هیستوری را در مرورگر Ecosia پاک کنیم؟

این گزینه هم همانند مرورگر قبلی کارهای زیادی برایتان انجام می دهد. شرکت تولید کننده این مرورگر ادعا می کند که اولین مرورگر محیط زیست دوست را ارائه کرده است. پولی که شرکت از جستجو در وب به دست می آورد در برنامه های جنگل سازی در سرتاسر جهان استفاده می شود.  شما می توانید به کمک فرآیند ساده ای که پیش رو دارید هیستوری را در این مرورگر پاک کنید. برای اینکا منوی اپلیکیشن را باز کنید و به بخش History > Clear Browsing Data بروید. حالا می توانید طبقه بندی هایی که می خواهید پاک کنید را انتخاب نمایید.

 سایر روش های امن ماندن در اندروید:

پاک کردن هیستوری گشت و گذار در اینترنت در اندروید تنها یک بخش از امن ماندن در این سیستم عامل است. شما می توانید امنیت وای فای، اپلیکیشن ها و سایر موارد را هم مدنظر داشته باشید.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن