آموزش

نحوه ی بکاپ گرفتن از پیامک ها در گوشی های اندروید

بکاپ گرفتن از پیامک ها در دیوایس های اندروید هنگامی به کار می آید که پیامک مهمی دریافت کرده باشید و قصد نگهداری آن را داشته باشید. زمان دیگر آن، هنگام به روز رسانی و یا عوض کردن رام دیوایس یا اصطلاحا فلش کردن دیوایس اندرویدی می باشد که برای جلوگیری از پاک شدن پیامک هایتان می توانید از آن ها بکاپ تهیه نمایید . در شرایط دیگر نیز ممکن است با خرید گوشی جدید، قصد داشته باشید پیامک هایتان را به گوشی جدید انتقال دهید. بدون شک با رشد برنامه های آنلاین پیام رسان، استفاده از پیام کوتاه برای انتقال پیام بسیار کمتر از قبل شده است؛ اما همچنان پر اهمیت ترین پیام هایتان، مانند تراکنش های بانکی و یا پیام هایی که جنبه ی معنوی برای شما دارد، ممکن است شما را ترغیب به نگه داری از پیامک هایتان کند. در این مقاله قصد داریم با معرفی سه روش و دو اپلیکیشن تایید شده، نحوه ی بکاپ گرفتن از پیامک ها، در دستگاه های اندرویدی را به شما آموزش دهیم.

سیستم پیشفرض بکاپ گرفتن از پیامک

بکاپ گرفتن از پیامک اگر دیوایس اندرویدی شما از ورژن 8.1 بهره مند هست، بکاپ گرفتن از پیامک های گوشی شما و بازیابی آن ها به طور پیشفرض در آن وجود دارد. این امکان با توجه به بکاپ خودکاری که در اکانت گوگل شما ثبت می شود به وجود می آید. پس از راه اندازی دیوایس خود، به بخش تنظیمات رفته و با انتخاب گزینه ی Finish Setting up  وارد بخش صفحه ی تنظیمات شوید. با انتخاب گزینه SMS text messages پیامک های شما بازیابی می شود. بکاپ گرفتن از پیامک

اپلیکیشن  SMS Backup+

این اپلیکیشن به راحتی امکان نگه داری از پیامک های شما در جایی غیر از حافظه ی دیوایس شما، فراهم می نماید. این نرم افزار می تواند پیامک ها و تاریخچه ی تماس ها شما را در حساب جیمیل شما نگه داری کند. به صورتی که در جیمیل شما در یک دسته بندی با برچسب SMS پیامک های شما در دسترس می باشد. این اپلیکیشن بیشتر برای بکاپ گرفتن از پیامک های شما به صورت دراز مدت، مناسب می باشد. نحوه ی راه اندازی این اپلیکیشن برای بکاپ گیری از پیامک ها به این صورت است که پس از اجرا، گزینه ی روبه روی  Connect را انتخاب نمایید و با قبول دسترسی به مخاطبان، اکانت جیمیلی که برای نگه داری از پیامک ها در نظر دارید را وارد نمایید. پس از آن می توانید انتخاب کنید که تمام و یا بخشی از پیامک هایتان بکاپ گرفته شوند. از دیگر امکانات این اپلیکیشن، تنظیم زمان بندی برای بکاپ گیری از پیامک ها می باشد. به طور پیشفرض، این گزینه به صورت دقیقه به دقیقه برای پیامک های دریافتی و هر دو ساعت برای پیامک های ارسالی تنظیم شده است.

اپلیکیشن SMS Backup & Restore

بکاپ گرفتن از پیامک این نرم افزار به شما این امکان را می دهد تا از پیامک های خود در قالب یک فایل مشخص، بکاپ تهیه کنید. پس از اجرا ی اپلیکیشن با قبول درخواست های سطح دسترسی، صفحه ی اصلی اپلیکیشن برای شما نمایان می شود. با انتخاب گزینه Set Up A Backup وارد بخش بکاپ گیری دستی خواهید شد. در صورتی که مایل به انتخاب بخش مشخصی از پیامک های خود هستید، می توانید آن را انتخاب نمایید. پس از انتخاب و تایید، دو گزینه برای محل نگه داری فایل ایجاد شده توسط اپلیکیشن پیشنهاد می شود. یکی در حافظه ی گوشی به صورت یک فایل مشخص ذخیره می کند و گزینه ی دیگر، جهت آپلود فایل بر روی اکانت گوگل و یا دراپ باکس شما می باشد. در این اپلیکیشن نیز می توانید تنظیمات آن را به گونه ای تغییر دهید که از پیامک های شما، طی دوره زمانی مشخص بکاپ گیرد و آن را جایگزین بکاپ قبلی نماید. این اپلیکیشن بیشتر برای مواقع ضروری، یعنی زمانی که نیاز به بکاپ گرفتن از پیامک هایتان به صورت فوری دارید، مناسب می باشد. شما می توانید با انتخاب گزینه ی Back Up Now  عملیات بکاپ گیری را آغاز نمایید. اطمینان داشته باشید که سرعت بالای این فرایند، نیاز شما را برطرف خواهد کرد. بکاپ گرفتن از پیامک برای بازگردانی فایل ایجاد شده از بکاپ پیامک های خود، گزینه های اپلیکیشن را باز کرده و بر روی Restore کلیک نمایید. برای انتقال فایل ایجاد شده به دیوایس دیگر، گزینه ی Transfer را انتخاب نمایید تا با استفاده از وای فای دایرکت انتقال صورت گیرد. بدون شک با استفاده از روش های فوق، نگرانی از بابت از دست دادن پیامک های مهم خود، نخواهید داشت.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن