آموزش

نکاتی برای جیمیل اندروید

چه بخواهید و چه نخواهید ایمیل یکی از موارد پرکاربردی است که در گوشی های ما روزانه مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله قصد داریم نکاتی را بیان کنیم که به کمک آن می توانید بیشترین استفاده را از جیمیل اندروید ببرید.  قبل از اینکه به سراغ این نکات برویم، اطمینان حاصل کنید که آخرین نسخه از جیمیل را بر روی گوشی تان دارید.

پیام ها را به صورت دسته ای ویرایش کنید:

جیمیل اندروید اگر روزانه پیام های زیادی را دریافت می کنید و مجبور می شوید پیام های زیادی را برای افراد مختلف ارسال کنید، می توانید اینباکس یا فولدری که می خواهید سازماندهی کنید را باز کنید و بر روی آیتم مدنظر کلیک کنید. در این شرایط گزینه های زیادی برای انتخاب کردن خواهید داشت. بعد از اینکه پیام مدنظر را انتخاب کردید می توانید آن را منتقل کنید، به عنوان پیام مهم علامت گذاریش کنید، آن را پاک کنید، پیام را آرشیو نمایید یا آن را به عنوان پیام خوانده نشده  یا اسپم علامت گذاری کنید.  حتی می توانید بر روی آیکون کنار هر ایمیل کلیک کنید تا گزینه های بیشتری برای انتخاب کردن داشته باشید. بعد از اینکه همه آن ها را کنترل کردید می توانید به سراغ کارهای دیگرتان بروید.

از ابزارک های جیمیل در اندروید استفاده کنید:

استفاده از این ابزارک ها در جیمیل اندروید به شما کمک می کند در زمانی که دارید صرفه جویی نمایید.  جیمیل اخیرا دو ابزارک را به طور پیش فرض در اختیار افراد قرار داده است.  مشاهده ایمیل  ورودی از اکانت و برچسبی که انتخاب می کنید یا توانایی اضافه کردن ایکون برچسب بر روی صفحه نمایش اصلی تا بتوانید به طور مستقیم آن اکانت و اینباکس بروید. اضافه کردن ابزارک های جیمیل همانند اضافه کردن سایر موارد است. بر روی فضای خالی ضربه بزنید و گزینه مدنظر را انتخاب کنید. در میان فهرست هایی از ابزارک های موجود چرخ بزنید تا Gmail widget را بیابید. بر روی آن ضربه بزنید و نگه دارید ، سپس آن را به صفحه نمایش موجود ببرید. در این شرایط از شما سوال می شود که اکانت و اینباکسی که می خواهید این ابزارک برایش نشان داده شود را انتخاب کنید. وقتی کارتان تمام شد، می توانید با ضربه زدن و نگه داشتن بر روی ابزارک اندازه اش را تغییر دهید.

 در فضای موجود صرفه جویی کنید:

الحاقیه های ایمیل با گذشت زمان فضای زیادی از شما می گیرند. به همین خاطر برای استفاده از جیمیل در اندروید باید مطمئن شوید که از طریق سینک پیام های زیادی را بر روی گوشیتان نگه نمی دارید. به بخش setting گوشی بروید و بر روی  Accounts ضربه بزنید تا ببینید در گوشی تان چه اکانت هایی دارید. بر روی یکی از اکانت ها ضربه بزنید تا مطمئن شوید  قابلیت سینک فعال شده است. در خود اپلیکیشن جیمیل، می توانید گزینه setting را از منو انتخاب کنید و بر روی آدرس ایمیلی مدنظر ضربه بزنید.در همین صفحه حتی می توانید تعداد روزهایی که ایمیل باید کش شود را انتخاب کنید.

 همانند یک فرد حرفه ای جستجو کنید:

قابلیت  جستجو در داخل این اپلیکیشن به نظر ساده می رسد اما اجازه ندهید ظاهر ساده این قابلیت شما را فریب دهد. به کمک این قابلیت کارهای زیادی می توانید انجام دهید . به عنوان مثال سعی کنید عبارت older_than:1y یا older_than:1d را در جعبه جستجو وارد کنید تا پیام هایی که بیش از یکسال یا بیش از یک روز عمر را در جیمیل اندروید خود بیابید. گوگل فهرستی از دستورات جستجو برای جیمیل را ارائه کرده که می توانید از آن ها استفاده کنید. عبارت is:important می تواند همه پیام هایی که اولویت بالایی دارند را برایتان نشان دهد. این در حالیست که گزینه is:starred به شما اجازه می دهد پیام هایی که ستاره دار شده اند را ببینید.

 مکالمات را در حالت سکوت قرار دهید:

گاهی از اوقات ممکن است برایتان پیش بیاید که زمان کافی برای جواب دادن مکالمات را نداشته باشید و بخواهید تنها به پیام های مهم در جیمیل اندروید پاسخ دهید. در چنین شرایطی می توانید از قابلیت mute استفاده کنید تا مطمئن شوید هر پیام جدیدی که می رسد  به حالت سکوت است و به صورت خودکار آرشیو می شود. در چنین شرایطی شما پیام را نمی بینید. اگر بعدا دوست داشتید پیام را ببینید می توانید اینکار را بکنید. برای mute کردن یک مکالمه وارد جیمیل خود در اندروید شوید. مکالمه مدنظر را باز کنید و بر روی منوی more ضربه بزنید. سپس گزینه mute را از فهرستی که برایتان ظاهر می شود انتخاب کنید. همانطور که مشاهده کردید نکات زیادی برای استفاده از جیمیل در اندروید وجود دارد. به کمک این نکات می توانید تجربه خوبی از ایمیل هایتان داشته باشید.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن