آموزش

پسورد بک آپ آیفون را فراموش کرده‌اید؟ راه حل های زیر را امتحان کنید

این روزها همه ما اطلاعات ارزشمندی بر روی گوشی هایمان داریم و برخی از آن ها برایمان بسیار مهم هستند.  گرفتن بک آپ از چنین اطلاعاتی می توانید از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد. بک آپ زمانی مفید خواهد بود که بتوانید به آن دسترسی پیدا کنید. رمزگذاری بک آپ ها شما را مطمئن می سازد که تنها خودتان به آن دسترسی پیدا می کنید. تنها عیب این روش این است که  گاهی از اوقات پسورد بک آپ ایفون را فراموش می کنید و نمی توانید به اطلاعاتی که در آن وجود دارد دست پیدا کنید. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم.

 اگر سیستم عامل IOS 11 یا بالاتر را بر روی گوشی تان دارید:

از زمان انتشار سیستم عامل IOS 11 ، صاحبان گوشی های آیفون زمانی که می خواهند بک آپ های رمزگذاری شده تهیه کنند گزینه های بیشتری در اختیار دارند. در این سیستم عامل شما هنوز نمی توانید پسورد بک آپ های قدیمی را ریکاوری کنید اما می توانید پسورد را مجددا تنظیم نمایید. بعد از انجام اینکار بک آپ رمزگذاری شده تازه ای خواهید داشت. 

این فرآیند بسیار ساده است و گزینه های مختلفی مانند طرح صفحه اصلی ، تصویر زمینه و سایر شخصی سازی های iPhone را تنظیم می کند.
برای این منظور بر روی گوشی آیفون تان به بخش Settings > General > Reset بروید.  گزینه Reset All Settings را بزنید و passcode گوشی تان را وارد کنید. باقی فرآیند را دنبال کنید تا بتوانید پسورد بک آپ آیفون را حذف نمایید.

رمز بک اپ ایفون

حالا می توانید دستگاه تان را به iTunes وصل کنید و بک آپ جدیدی ایجاد نمایید. شما قادر نخواهید بود بک آپ های قبلی را ریستور کنید اما می توانید حداقل یک گزینه جدید بسازید.

همچنین مطالعه کنید: گوشی آیفون به رایانه وصل نمی شود؟ راه حل های زیر را امتحان کنید

 پسورد بک آپ آیفون بر روی نسخه های قدیمی را فراموش کرده اید؟

اگر از سیستم عمل IOS 10 یا پایین تر از آن استفاده می کنید ممکن است نتوانید پسورد بک آپ آیفون را ریست کنید.  برای حل این مشکل موارد زیر را امتحان کنید.

 پسورد بک آپ تان را ریکاور کنید:

ابتدا باید بررسی کنید که آیا پسوردی که فراموش کرده اید در صفحه کلید MacOS شما ذخیره شده است یا خیر. البته این کار خاصی نیست و احتمالاً چیزی است که قبلاً بررسی کرده اید ، اما ارزش دیدن دارد. ممکن است با این کار پسورد فراموش شده را یافتید.

آیا فرد دیگری آیفون تان را تنظیم کرده یا در تنظیم کردنش به شما کمک کرده است؟ اگر چنین است می توانید از کمک او استفاده کنید.  همین طور احتمال دارد پسوردتان را جایی ذخیره کرده باشید. دور و برتان را خوب نگاه کنید. ببینید پسورد را جایی ذخیره کرده اید یا خیر.

پسورد بک آپ آیفون

ارزش این را دارد که با چند گذرواژه دیگر نیز امتحان کنید ، به خصوص اگر اغلب از پسورد ها استفاده مجدد میکردید. گذرواژه‌ی iCloud ، رمز عبور مورد استفاده برای iPhone خود و سایر گذرواژه‌های متداول را امتحان کنید تا ببینید که آیا این پسوردها کار می کند یا خیر. اگر پسوردی کار کند ، آن را بنویسید یا آن را به رمز ساده تر تغییر دهید.

همچنین مطالعه کنید: چگونه صفحه نمایش آیفون را ضبط کنیم؟

 از بک آپ iCloud استفاده کنید:

اگر می خواهید اطلاعات مهمی که بر روی گوشی تان دارید را از دست ندهید بک آپ itunes گزینه خوبی برایتان نخواهد بود.  به طور پیش فرض بیشتر گوشی های آیفون از اکانت iCloud برای بک آپ گیری استفاده می کنند.

برای بررسی این موضوع، بخش تنظیمات را بر روی گوشی تان باز کنید. بر روی نام تان ضربه بزنید و سپس گزینه iCloud را انتخاب کنید. به سمت پایین اسکرول کنید تا گزینه iCloud Backup را ببینید.  اگر اسلایدر بر روی on قرار داشت می توانید متوجه شوید که این نوع بک آپ برایتان فعال است.

برای ریستور کردن از بک آپ icloud، به بخش Settings > General > Reset بروید و سپس Erase All Content and Settings را انتخاب کنید.  مواردی که می بینید را دنبال کنید و وقتی به صفحه Apps&data رسیدید، گزینه Restore from iCloud Backup را انتخاب کنید. وارد iCloud شوید و گزینه Choose Backup را انتخاب کنید. حالا بک آپی که می خواهید ریستور کنید را انتخاب نمایید.

iphon backup

از نسخه پشتیبان تهیه iTunes قدیمی تر استفاده کنید

اگر همیشه پشتیبان گیری خود را رمزگذاری نکردید ، می توانید بازیابی را از نسخه پشتیبان iTunes قدیمی تر تهیه کنید. این کار ایده آل نیست ، اما بهتر است این کار را هم امتحان کنید.

اگر تصمیم به انجام این کار گرفتید ، بهتر است ابتدا از داده های فعلی خود در iCloud نسخه پشتیبان تهیه کنید. سپس اقدام به بازیابی داده های از دست رفته خود کنید ، می توانید نسخه پشتیبان تهیه شده جدید را بازیابی کنید.

همچنین مطالعه کنید: چگونه اطلاعات را از گوشی قدیمی آیفون به گوشی جدید منتقل کنیم؟

به کمک نرم افزارهای ثالث، پسورد بک آپ آیفون را ریکاوری کنید:

اگر پسورد بک آپ آیفون را فراموش کرده اید و هیچ کدام از روش های بالا به کمک تان نیامد می توانید از نرم افزارهای ثالث کمک بگیرید.  این نرم افزارها در باز گرداندن اطلاعات به شما کمک می کنند اما معایبی هم دارند.  اولین عیب شان این است که چنین نرم افزارهایی همیشه رایگان نیستند و اغلب با قیمت زیادی ارائه می شوند. دوم اینکه عملکردشان تضمین شده نیست. این ها معجزه نمی کنند. اگر دوست داشتید می توانید یکی از این نرم افزارها را انتخاب کنید و به کمک ان پسورد بک آپ آیفون را بازیابی نمایید. همانطور که مشاهده کردید روش های متعددی برای بازیابی این رمز وجود دارد. اگر احساس کردید به تنهایی نمی توانید از پس اینکار بر بیایید از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید. او در انجام این فرآیند کمک تان می کند.

چگونه برنامه های بازیابی رمز عبور کار می کنند

وقتی از یکی از این برنامه ها برای بازیابی رمزعبور بک آپ رمزگذاری شده خود استفاده می کنید ، در واقع داده های شخصی خود را هک می کنید. این برنامه ها از  حملات بی رحمانه برای باز کردن اطلاعات شما استفاده می کنند. شاید بدانید که، این کارها از رایج ترین تاکتیک های مهاجمان برای هک کردن رمزهای عبور شما می باشد.

بسته به برنامه ، ممکن است مجبور شوید از روشی استفاده کنید که سعی کنید قفل پشتیبان رمزگذاری شده خود را باز کنید. برنامه همچنین ممکن است از یک روش “هوشمند” استفاده کند ، که اساساً پیش فرض ها را برای شما انتخاب می کند و به کار می رود.

در ابتدا لیست مشترک رمزهای عبور را امتحان کنید. اگر فکر می کنید رمز عبور شما چیزی است که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد ، این راهی سریع تر برای بازیابی اطلاعات شما خواهد بود.

روش force brute ترکیبی از حروف ، اعداد و کاراکترهای خاص را امتحان می کند تا اینکه یک رمز عمل کند. ممکن است تصور کنید ، این کار بسیار کند است ، کند بودن به این علت است که هر رمز عبور امتحان می شود تا زمانی که یک رمز درست باشد.

اگر بخشی از رمز عبور را می شناسید ، می توانید از روش “mask” استفاده کنید. این بخشی از رمز عبور شما را می شناسد و سعی می کند بقیه را با استفاده از روش brute force حدس بزند. این کار می تواند سریعتر باشد ، اما اطمینان حاصل کنید که اطلاعات درست است. اگر اطلاعات اشتباهی بدهید ، هرگز موفق نمی شوید.

انتخاب نرم افزار مناسب

چند گزینه بازیابی رمز عبور رایگان در دسترس است که حتماً باید قبل از پرداخت پول برای نرم افزارهای پولی ، آنها را امتحان کنید. نرم افزار PhoneRescue by iMobie یک نرم افزار بازیابی رمزعبور پشتیبان رایگان است که بنظر خوب می رسد.

نرم افزار بازیابی رمز عبور پشتیبان ایفون

 

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن