آموزش

پسورد بک آپ آیفون را فراموش کرده‌اید؟ راه حل های زیر را امتحان کنید

این روزها همه ما اطلاعات ارزشمندی بر روی گوشی هایمان داریم و برخی از آن ها برایمان بسیار مهم هستند.  گرفتن بک آپ از چنین اطلاعاتی می توانید از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد. بک آپ زمانی مفید خواهد بود که بتوانید به آن دسترسی پیدا کنید. رمزگذاری بک آپ ها شما را مطمئن می سازد که تنها خودتان به آن دسترسی پیدا می کنید. تنها عیب این روش این است که  گاهی از اوقات پسورد بک آپ ایفون را فراموش می کنید و نمی توانید به اطلاعاتی که در آن وجود دارد دست پیدا کنید. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم.

 اگر سیستم عامل IOS 11 یا بالاتر را بر روی گوشی تان دارید:

پسورد بک آپ آیفون از زمان انتشار سیستم عامل IOS 11 ، صاحبان گوشی های ایفون زمانی که می خواهند بک آپ های رمزگذاری شده تهیه کنند گزینه های بیشتری در اختیار دارند. هنوز نمی توانید پسورد بک آپ های قدیمی را ریکاوری کنید اما می توانید پسورد را مجددا تنظیم نمایید. بعد از انجام اینکار بک آپ رمزگذاری شده تازه ای خواهید داشت.  این فرآیند بسیار ساده است. بر روی گوشی ایفون تان به بخش Settings > General > Reset بروید.  گزینه Reset All Settings را بزنید و passcode گوشی تان را وارد کنید. باقی فرآیند را دنبال کنید تا بتوانید پسورد بک آپ آیفون را حذف نمایید. حالا می توانید دستگاه تان را به iTunes وصل کنید و بک آپ جدیدی ایجاد نمایید. قادر نخواهید بود بک آپ های قبلی را ریستور کنید اما می توانید حداقل یک گزینه جدید بسازید.

 پسورد بک آپ آیفون بر روی نسخه های قدیمی را فراموش کرده اید؟

اگر از سیستم عمل IOS 10 یا پایین تر از آن استفاده می کنید ممکن است نتوانید پسورد بک آپ آیفون را ریست کنید.  برای حل این مشکل موارد زیر را امتحان کنید.

 پسورد بک آپ تان را ریکاور کنید:

باید بررسی کنید و ببینید پسوردی که فراموش کرده اید در macOS keychain ذخیره شده است یا خیر.  فرد دیگری ایفون تان را تنظیم کرده یا در تنظیم کردنش به شما کمک کرده است؟ اگر چنین است می توانید از کمک او استفاده کنید.  همین طور احتمال دارد پسوردتان را جایی ذخیره کرده باشید. دور و برتان را خوب نگاه کنید. ببینید پسورد را جایی ذخیره کرده اید یا خیر.

 از بک آپ iCloud استفاده کنید:

اگر می خواهید اطلاعات مهمی که بر روی گوشی تان دارید را از دست ندهید بک آپ itunes گزینه خوبی برایتان نخواهد بود.  به طور پیش فرض بیشتر گوشی های آیفون از اکانت iCloud برای بک آپ گیری استفاده می کنند. برای بررسی این موضوع، بخش تنظیمات را بر روی گوشی تان باز کنید. بر روی نام تان ضربه بزنید و سپس گزینه iCloud را انتخاب کنید. به سمت پایین اسکرول کنید تا گزینه iCloud Backup را ببینید.  اگر اسلایدر بر روی on قرار داشت می توانید متوجه شوید که این نوع بک آپ برایتان فعال است. برای ریستور کردن از بک آپ icloud، به بخش Settings > General > Reset بروید و سپس Erase All Content and Settings را انتخاب کنید.  مواردی که می بینید را دنبال کنید و وقتی به صفحه Apps&data رسیدید، گزینه Restore from iCloud Backup را انتخاب کنید. وارد iCloud شوید و گزینه Choose Backup را انتخاب کنید. حالا بک آپی که می خواهید ریستور کنید را انتخاب نمایید.

به کمک نرم افزارهای ثالث، پسورد بک آپ آیفون را ریکاوری کنید:

اگر پسورد بک آپ آیفون را فراموش کرده اید و هیچ کدام از روش های بالا به کمک تان نیامد می توانید از نرم افزارهای ثالث کمک بگیرید.  این نرم افزارها در باز گرداندن اطلاعات به شما کمک می کنند اما معایبی هم دارند.  اولین عیب شان این است که چنین نرم افزارهایی همیشه رایگان نیستند و اغلب با قیمت زیادی ارائه می شوند. دوم اینکه عملکردشان تضمین شده نیست. این ها معجزه نمی کنند. اگر دوست داشتید می توانید یکی از این نرم افزارها را انتخاب کنید و به کمک ان پسورد بک آپ آیفون را بازیابی نمایید. همانطور که مشاهده کردید روش های متعددی برای بازیابی این رمز وجود دارد. اگر احساس کردید به تنهایی نمی توانید از پس اینکار بر بیایید از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید. او در انجام این فرآیند کمک تان می کند.  
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن