آموزش

تأیید دو مرحله ای تلگرام را فراموش کرده ام؟ اقداماتی که باید انجام شود

تلگرام در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب ترین پیام رسان ها در بین مسنجرها است. این پیام رسان به دلیل سرعت و امنیت بسیار شناخته شده است. گزینه های امنیتی زیادی در تلگرام وجود دارد که به کاربران کمک می کند تا هک شدن حساب تلگرام را غیرممکن سازند. یکی از راه های ایمن سازی تلگرام از هکرها و به حداکثر رساندن حفاظت از آن ، فعال کردن تأیید صحت دو مرحله است. تأیید صحت دو مرحله ، یک لایه امنیتی بیشتر به حساب تلگرام شما اضافه می کند. اما اگر تأیید صحت دو مرحله ای تلگرام را فراموش کرده اید ، چه کاری می توانید انجام دهید؟

البته فعال کردن تأیید دو مرحله ای تلگرام یک روش عالی برای محافظت از حساب کاربری شما است اما ممکن است با خود فکر کنید که امکان دارد رمز دو مرحله ای خود را فراموش کنید و بازیابی آن غیر ممکن باشد. اما واقعیت این است که در افراد زیادی هستند که پس از مدتی رمز عبور خود را فراموش می کنند. این بیشتر به این دلیل است که شما بیشتر نیاز به استفاده از رمز عبور تنها در هنگام نصب مجدد تلگرام دارید. بنابراین ، شما اغلب از این تایید دو مرحله ای استفاده نمی کنید و شانس فراموش کردن آن بیشتر است.

فراموش کردن تایید دو مرحله ای تلگرام

اگر تأیید رمز دو مرحله ای را در تلگرام فراموش کردید چه باید کرد؟

هنگام تنظیم تأیید دو مرحله تلگرام ، به شما دو راه برای بازیابی رمز عبور به شما پیشنهاد می شود. راستش را بخواهید ، اکثر ما در این مرحله روی “Skip” کلیک می کنیم زیرا فکر می کنیم رمز عبور تأیید صحت دو مرحله را در تلگرام فراموش نخواهیم کرد. در صورت فراموش کردن رمز عبور تأیید صحت دو مرحله ، می توانید یک ایمیل بازیابی را وارد کنید یا یک رمز عبور را مشخص کنید.

اما ، اگر ایمیل ریکاوری یا رمز عبور را مشخص نکرده اید و تمام امیدهای خود را برای به خاطر سپردن رمز عبور خود از دست داده اید ، هیچ راه دیگری به جز حذف حساب تلگرام و ایجاد شماره جدید وجود ندارد. البته با دیلیت اکانت تلگرام تمام پیام ها ، گروه ها و کانال های خود را از دست می دهید اما این همان قیمتی است که باید در صورت فراموش کردن رمز ورود تلگرام خود بپردازید.

همچنین مطالعه کنید: ریپورت در تلگرام + آموزش های کاربردی جهت رفع آن

پسورد تلگرام را با ایمیل بازیابی کنید

اگر رمز عبور تأیید صحت دو مرحله را در تلگرام فراموش کرده اید و هنوز یک ایمیل بازیابی برای آن تنظیم نکرده اید ، باید حساب تلگرام خود را حذف کرده و مجدداً نصب کنید. ما به شما نشان خواهم داد که چگونه می توانید در بخش بعدی این کار را انجام دهید. اما اگر ایمیل ریکاوری دارید ، در اینجا نحوه بازیابی اکانت تلگرام آورده شده است.

برای دریافت کد فعال سازی ، شماره تلفن خود را در برنامه تلگرام وارد کنید. برای دریافت کد از طریق پیام کوتاه می توانید گزینه “Send As SMS” را انتخاب کنید. اکنون به بخش تأیید صحت دو مرحله بروید و روی “?Forgot Password” ضربه بزنید. سپس از شما خواسته می شود تا ایمیل بازیابی خود را وارد کنید. سپس به صفحه جدیدی هدایت می شوید که در آن می توانید رمزعبور تلگرام خود را تغییر داده و اکانت خود را بازیابی کنید.

بازیابی اکانت تلگرام بدون ایمیل

ممکن است رمز عبور تأیید صحت دو مرحله را در تلگرام فراموش کرده باشید و ایمیل بازیابی وارد نکرده اید. در این حالت ، هنگامی که روی تلگرام “?Forgot Password” ضربه می زند ،تلگرام به شما اعلام می کند که باید سعی کنید رمز ورود خود را به خاطر بیاورید یا حساب خود را دوباره تنظیم کنید. ، سپس روی Ok (تأیید) ضربه بزنید ، بعد روی Reset My Account ضربه بزنید و در آخر ، روی Yes کلیک کنید. این کار شما را به حساب جدید تلگرام وارد می کند و باید همه چیز را از ابتدا شروع کنید.

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن