آموزش

چگونه آی پی آدرس گوشی را پیدا کنیم؟

تا به حال برایتان پیش آمده است بخواهید آی پی آدرس گوشی تان را پیدا کنید؟  پیدا کردن آی پی آدرس بر روی رایانه های ویندوزی یا مک کار ساده ای است اما در مورد گوشی های همراه چطور؟  در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم و ببینیم چگونه می توانیم آی پی آدرس گوشی را بیابیم. پس همراه ما باشید.

 آی پی آدرس چیست؟

اگر هنوز نمی دانید آی پی آدرس چیست زیاد نگران نباشید. آی پی آدرس برچسب عددی است که به هر دستگاهی که به شبکه وصل می شود اختصاص پیدا می کند.  بررسی این آدرس به شما کمک می کند دستگاه را هم در شبکه خانگی و هم بر روی اینترنت شناسایی کنید. در حقیقت شما دو آی پی آدرس برای بررسی در هر دستگاه  خواهید داشت. یکی از این آدرس ها عمومی است  و دیگری آدرس خصوصی در نظر گرفته می شود. آدرس خصوصی، دستگاه شما را بر روی شبکه خودتان شناسایی می کند.  تنها یک دستگاه می تواند آدرس خاصی بر روی شبکه داشته باشد. علاوه بر این، وقتی آی پی آدرس تان را چک می کنید می توانید آدرس های IPv4 و IPv6 را هم ببینید. آدرس های IPv4 کوتاه تر هستند اما  به خاطر دستگاه های زیادی که به اینترنت وصل می شوند، تعداد این آدرس ها در حال کاهش است. خواندن IPv6 چندان ساده نیست اما برای مدت زمان طولانی تعداد زیادی از این آدرس ها در اختیار کاربران قرار دارد. در بیشتر موارد IPv4 آدرس اصلی و IPv6 به عنوان آدرس جایگزین در نظر گرفته می شود.

 چگونه می توان آی پی آدرس عمومی یا جهانی را پیدا کرد؟

یافتن آی پی آدرس عمومی بسیار ساده است چون هر دستگاهی که بر روی اینترنت قرار دارد می تواند یکی از این آدرس ها را داشته باشد. برای پیدا کردن آی پی آدرس گوشی کافیست کروم را بر روی گوشی اندروید یا سفری را بر روی آیفون باز کنید. سپس به سراغ سایت های زیر بروید: ·        IP Chicken ·        WhatIsMyIP ·        What Is My IP Address هر کدام از این سایت ها را که دوست داشتید می توانید انتخاب کنید. اگر در کروم اسم این سایت ها را وارد کنید می توانید به آدرس اصلی دسترسی داشته باشید.  بعد از بررسی متوجه خواهید شد که این سایت ها موقعیت و نام ISP تان را هم نشان می دهند. این موضوع بدین خاطر است که آی پی آدرس در برگیرنده چنین اطلاعاتی هم هست.

چگونه می توان آی پی آدرس خصوصی گوشی را پیدا کرد؟

همانطور که می دانید  پیدا کردن آی پی آدرس عمومی بر روی گوشی تنها نیمی از ماجراست. شما باید بتوانید آی پی آدرس خصوصی تان را هم بیابید.

چگونه آی پی آدرس گوشی های اندرویدی را بیابیم؟

آی پی آدرس گوشی به بخش تنظیمات بروید و بخش Network & internet > Wi-Fi را انتخاب کنید.  اگر هنوز به شبکه وای فای وصل نشده اید بر روی نام آن ضربه بزنید و مطمئن شوید به وای فای وصل می شوید. سپس بر روی نام شبکه ضربه بزنید و به بخش Advanced بروید. در این بخش می توانید آی پی آدرس گوشی و سایر اطلاعات شبکه را بیابید. بسته به نسخه اندرویدی که بر روی گوشی تان دارید این مراحل ممکن است متفاوت باشد.

 چگونه آی پی آدرس را بر روی گوشی های ایفون پیدا کنیم؟

برای اینکه بتوانید آی پی آدرس اختصاصی را بر روی گوشی های ایفون بیابید، سری به بخش Settings > Wi-Fi بزنید. اگر هنوز به شبکه وصل نشده اید، بر روی آن ضربه بزنید تا متصل شوید. سپس بر روی نام شبیه ضربه بزنید تا گزینه های موجود باز شود.  در این بخش می توانید فیلد آی پی آدرس را زیر هدر IPv4 Address ببینید.

 آی پی آدرس استاتیک و دینامیک:

باید بدانید که بیشتر اوقات، آی پی آدرس گوشی که پیدا می کنید ممکن است آدرس ثابتی نباشد. در هر دو صورت ممکن است آدرس های دینامیکی داشته باشید. این موضوع بدین معنی است که در برخی از موارد یا بعد از ریستارت دستگاه، گوشی یا کل شبکه شما ممکن است آی پی آدرس جدیدی به خود بگیرد. ای پی آدرس های استاتیک با گذشت زمان تغییری پیدا نمی کنند. همانطور که مشاهده کردید برای پیدا کردن آی پی آدرس های عمومی سایت های زیادی وجود دارد. به کمک این سایت ها می توانید ای پی آدرس عمومی را بیاید. یافتن آی پی آدرس خصوصی گوشی هم به بر اساس گوشی و تنظیمات آن متفاوت است.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن