آموزش

آشنایی با گیفت کارت و نحوه خرید گیفت کارت

یکی از راه های خرید از فروشگاه های مجازی مثل آمازون، گوگل پلی و اپل استور خرید گیفت کارت است. امروزه در دنیا بسیاری از محصولات مجازی از قبیل کتاب، فیلم، محتوای آموزشی و حتی بازی تولید می شوند و اغلب از طریق بازارهای الکترونیک به فروش می رسند. با استفاده از گیفت کارت می توان در این بازارها اقدام به خرید کرد. در ادامه قصد داریم بیشتر درباره انواع گیف کارت و نحوه خرید گیفت کارت توضیح دهیم.

گیفت کارت چیست؟

در ابتدا بهتر است درباره این صحبت کنیم که گیفت کارت چیست؟ اگر از یکی از فروشگاه های اپل استور، گوگل پلی، آی تونز و یا آمازون استفاده کرده باشید احتمالا دیده اید که بسیاری از محصولات تولید شده در این فروشگاه ها رایگان نیستند و فروخته می شود. این محصولات که می تواند کتاب، فیلم، بازی و یا هر محتوای دیگری باشد را می توانید در صورت نیاز از این فروشگاه ها دریافت کنید. ولی لازم است پول آن را به گونه ای پرداخت کنید. خرید گیفت کارت و استفاده از گیفت کارت یکی از راه ها برای پرداخت این مبلغ است. گیفت کارت ها نوعی کارت اعتباری شبیه به کارت های شارژ تلفن همراه هستند، که شارژ آن قابل انتقال به کس دیگری نیست و یا قابلیت پس گرفتن ندارد. به همین دلیل به آن گیفت کارت می گویند. با خرید گیف کارت و استفاده از کد شارژ آن حساب کاربری فرد استفاده کننده به مبلغ گیفت کارت شارژ می شود و با توجه به آن مبلغ می تواند اقدام به خرید از فروشگاه مجازی مورد نظر کند.

روش خرید گیف کارت

برای خرید گیف کارت از هر فروشگاهی لازم است اکانت های لازم را داشته باشید. برای مثال اگر می خواهید از سایت آمازون محصولی را خرید کنید و یا اینکه از پلی استیشن 3 و یا پلی استیشن 4 استفاده می کنید و قصد داریک محصولی و یا بازی ای را در فروشگاه پلی استیشن خریداری کنید، نیاز به خرید گیف کارت دارید. گیفت کارت ها اغلب با مبلغ مشخصی بین ده دلار تا دویست دلار عرضه می شوند. هر گیفت کارت تنها برای یک حساب کاربری قابل استفاده است، و پس از شارژ کردن گیفت کارت در یک اکانت در دیگر اکانت ها نمی توان از آن استفاده کرد. روش خرید گیف کارت به اینصورت است که با ساخت یک اکانت در سایت مبدأ مشخصات خود را ثبت می کنید. پس از ثبت این مشخصات با استفاده از درگاه پرداخت مبلغ مورد نظر را انتخاب کرده و گیفت کارت را خریداری می کنید. البته بسیاری از این سایت ها در ایران قابلیت دسترسی مستقیم ندارند و به همین خاطر لازم است از سایت های واسطه کمک بگیرید.

خرید گیفت کارت

وبسایت می شارژ : خرید گیفت کارت ، خرید شارژ

لینک مستقیم دانلود اپلیکیشن می شارژ :خرید گیفت کارت ، خرید شارژ

آشنایی با گیفت کارت گوگل پلی

یکی از فروشگاه های مجازی که می توانید از گیفت کارت های آن استفاده کنید، گوگل پلی است. گوگل پلی یک بازار برای نرم افزارهای اندرویدی است. با خرید گیفت کارت گوگل پلی می توانید به راحتی از این فروشگاه مجازی استفاده کنید و با گوشی تلفن همراه خود و یا تبلت خود اقدام به خرید کنید. قطعا پیش آمده که خواسته اید یک نرم افزار خاص را در گوگل پلی استفاده کنید و متوجه شده اید که نسخه اصلی آن پولی است. و یا حتی ممکن است در درون برنامه و یا یک بازی خواسته باشید محصولی را بخرید. در این صورت باید با خرید گیف کارت اقدام به شارژ حساب کاربری خود کنید و با استفاده از میزان اعتبار خود خریدهای خود را انجام دهید.

خرید گیفت کارت

همچنین این مطلب را مطالعه کنید: اپلیکیشن استعلام خلافی

خرید گیفت کارت گوگل پلی

در خرید گیف کارت گوگل پلی می توانید از گیفت کارت هایی با مبالغ متفاوت استفاده کنید. که انتخاب مبلغ مورد نظر بستگی به نیاز شما و میزان خرید شما خواهد داشت. به طور عمده کاربران اغلب اقدام به خرید گیف کارت هایی با مبلغ  10 دلاری، 25 دلاری، 50 دلاری، 100 و 200 دلاری می کنند. برای خرید گیف کارت از سیستم گوگل پلی نیاز دارید که از یک آدرس اکانت جیمیل در کشور آمریکا و یا انگلستان استفاده کنید. زیرا این گیفت کارت ها در این دو کشور ارائه می شوند. و یا اینکه می توانید از سایت های واسطه کمک بگیرید تا آنها با خرید گیف کارت آن را در اختیار شما بگذارند.

آشنایی با گیفت کارت اپل استور

یکی دیگر از فروشگاه های مجازی که گیفت کارت های مجازی ارائه می کند و با استفاده از خرید گیف کارت می توان محصولات مختلف آن را تهیه کرد، شرکت اپل است. اپل استور یک فروشگاه برای ارائه محصولات مجازی مثل برنامه، بازی، فیلم و غیره در این شرکت است. نحوه خرید با استفاده از گیفت کارت اپل استور نیز درست شبیه به گیفت کارت های گوگل پلی است. همینطور که در گوگل پلی برای استفاده از برخی نرم افزارها باید مبلغ مشخصی را هزینه کنید، در دستگاه های اپل، مدل آیفون ها و آی پدها نیز برای خرید یک نرم افزار یا بازی گاهی لازم است مبلغی را بپردازید. در این صورت باید حساب اپل خود را شارژ کنید، که برای این کار می توانید با خرید گیف کارت و وارد کردن کد شارژ آن این کار را انجام دهید.

خرید گیفت کارت

خرید گیفت کارت اپل استور

گیفت کارت های فروشگاه اپل در مبالغ 10 دلاری، 25 دلاری، 50 دلاری،  100 و 200 دلاری در دسترس است.  برای خرید گیفت کارت اپل استور لازم است اکانت اپل خود را داشته باشید. هنگام خرید یک محصول از شرکت اپل، مثل آیفون، این شرکت به شما این اجازه را می دهد که یک اکانت مخصوص خود ایجاد کنید. با استفاده از همین اکانت شما می توانید اقدام به خرید گیف کارت کنید و محصولات مورد نیاز خود را از فروشگاه مجازی اپل خریداری کنید. ولی نکته اصلی این است که خرید گیف کارت اپل در ایران در دسترس نیست و برای خرید باید از روش های دیگری سود برد. یکی از این روش ها استفاده از شرکت ها و سایت های واسطه است؛ که به شکلی اقدام به خرید گیف کارت می کنند و آن را در اختیار مشتریان خود می گذارند.

خرید گیفت کارت

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن