آموزش

نوتیفیکیشن های اندروید نشان داده نمی شود؟ این راه حل ها را امتحان کنید

گاهی از اوقات ممکن است نوتیفیکشن های اندرویدی به درستی نشان داده نشود. همین امر موجب می گردد کاربر برخی از هشداری مهم را از دست بدهد و نتواند به آن ها دسترسی داشته باشد.  اما خوشبختانه به کمک برخی از روش ها می توان نوتیفیکشن های اندروید را به حالت اول باز گرداند. در این مقاله به همین موضوع خواهیم پرداخت. پس همراه ما باشید.

برای ریکاوری تنظیمات نوتیفیکیشن اندروید، گوشی تان را ریبوت کنید:

نوتیفیکیشن های اندروید اولین گام برای عیب یابی مشکلاتی که در گوشی وجود دارد، ریبوت کردن آن است. اینکار باعث می شود همه فرآیندهای پس زمینه به پایان برسد و سرویس هایی که ممکن است بر روی نوتیفیکشن های اندرویدی تاثیر بگذارد را به طور موقت غیر فعال نماید.

تنظیمات نوتیفیکیشن برنامه تان را بررسی کنید:

اگر ریستارت کردن گوشی کمک تان نکرد می توانید تنظیمات نوتیفیکیشن را برای آن اپلیکیشن بررسی کنید. اکثریت قریب به اتفاق  برنامه ها تنظیمات خاص خودشان را دارند. به عنوان مثال جی میل به شما اجازه می دهد به طور کامل سینک کردن را غیر فعال کنید. پس برای اینکه مطمئن شوید به صورت تصادفی تنظیمات نوتیفیکیشن را عوض نکرده اید سری به تنظیمات برنامه مدنظر بزنید. اگر تنظیمات مرتبط را بر روی تنظیمات برنامه پیدا نکردید، اطمینان حاصل کنید که تنظیمات نوتیفکیشن  اندروید را در بخش Settings > Apps & Notifications > [App name] > Notifications مورد بررسی قرار می دهید.

نرم افزار بهینه سازی باطری را غیر فعال کنید:

برای اینکه باطری گوشی بیهوده تلف نشود اندروید شروع به استفاده از نرم افزارهای بهینه ساز باطری کرده است. اما الگوریتم هایی که در این برنامه ها به کار می رود هنوز کامل نیستند و ممکن است مشکلاتی به وجود بیاورند.  اگر با مشکلی مواجه شده اید، این قابلیت را غیر فعال کنید. بر روی اندروید Stock، می توانید Adaptive Battery را زیر Settings > Battery غیر فعال کنید تا این گزینه برای همه اپلیکیشن ها غیر فعال شود. اما این رویکرد ممکن است برایتان مناسب نباشد. در عوض می توانید بهینه ساز باطری را برای هر برنامه از طریق Settings > Apps & Notifications > [App name] > Advanced > Battery > Battery optimization غیر فعال نمایید.

برنامه را مجددا نصب کنید یا منتظر به روزرسانی ها باشید:

اگر تنها با نوتیفکیشن های یک برنامه مشکل دارید ممکن است مشکل به خاطر باگ هایی باشد که در آن وجود دارد.  در چنین شرایطی می توانید اپلیکیشن را غیر فعال کنید و مجددا نصب نمایید یا اینکه منتظر به روزرسانی ها بمانید تا مشکلاتی که به وجود آمده برطرف شود. اگر می خواهید نسخه قدیمی تر را به دست آورید سری به سایت APKMirror بزنید. گزینه ای که می خواهید دوباره نصب کنید را بیابید.

حالت Do Not Disturb را بررسی کنید:

خیلی از گوشی های اندرویدی گزینه ای به نام Do Not Disturb  در خود دارند. این قابلیت همه نوتیفیکیشن های اندرویدی به جز مواردی که خودتان انتخاب می کنید را غیر فعال می کند.  اگر با این قابلیت آشنا نیستید، ممکن است به اشتباه نوتیفیکیشن ها را غیر فعال کرده باشید. سری به بخش تنظیمات بزنید . زیر بخش Sound یا Notifications، گزینه ای به نام Do Not Disturb را پیدا کنید. اگر آن را پیدا نکردید از نوار بالای صفحه نمایش گوشی به دنبال این عبارت بگردید.

اپلیکیشن می تواند در پس زمینه اجرا شود؟

در نسخه های اندروید oreo و بالاتر از آن،  وقتی از برنامه ای استفاده نمی کنید می توانید را خاموش کنید. این گزینه به شما کمک می کند عمر باطری تان را حفظ کنید. با اینحال اگر چنین قابلیتی برای اپلیکیشن هایی فعال باشد که برایتان مهم است ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید. متاسفانه، اندروید  می تواند خود به خود این تغییرات را فعال کند. پس باید تنظیمات برنامه را مرور کنید تا ببینید نوتیفیکیشن اندروید مشکلی دارد یا خیر. برای اینکار سری به بخش Settings > Apps & Notifications > [App name] > Battery > Background Restriction بزنید.

فواصل زمانی سینک را به صورت دستی تغییر دهید:

گوگل قابلیت درون ساختی که به کمک آن می توانستید فواصل زمانی سینک بر روی اندروید را تغییر دهید، حذف کرده است. با اینحال شما هنوز می توانید برای پر کردن این خلا از نرم افزارهای ثالث استفاده کنید.  برای اینکار می توانید از نرم افزاری به نام Push Notifications Fixer استفاده کنید.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن