آموزش

آموزش تنظیمات مودم dlink و tplink اینترنت وایرلس

وقتی که اینترنت وایرلس یا ADSL از مخابرات خریداری می کنید، در مرحله اول باید مودم خود را تنظیم یا کانفیگ نمایید. با آموزش تنظیمات مودم ، خودتان به راحتی می توانید جهت کانفیگ مودم دی لینک و یا کانفیگ مودم تی پی لینک اقدام نمایید. البته ممکن است در موارد دیگری چون فراموشی رمز ورود و یا جلوگیری از هک شدن و امنیت بیشتر دستگاه خود نیاز به ایجاد تغییراتی در مودم خود داشته باشید که این مورد هم با آموزش تنظیمات مودم به راحتی امکان پذیر خواهد بود. در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در خصوص آموزش تنظیمات مودم بدست آورید تا خودتان بتوانید مودم خریداری شده خود را کانفیگ کنید.

چرا آموزش تنظیمات مودم

اگر از مخابرات اینترنت خریداری کرده اید، بهتر است بجای اینکه منتظر کارشناس یا شخصی باشید که برای کانفیگ مودم شما بیاید، خودتان با آموزش تنظیمات مودم به راحتی برای کانفیگ کردن مودم خود اقدام کنید. با آموزش تنظیمات مودم دیگر نیاز به صرف زمان و هزینه اضافی برای آمدن شخص دیگری جهت تنظیمات نیست. در این بخش به آموزش تنظیمات مودم دی لینک بصورت مرحله ای می پردازیم.

همچنین مطالعه کنید: خرید شارژ وایمکس از می شارژ در مورد اپلیکیشن می شارژ بیشتر بدانید دانلود مستقیم اپلیکیشن می شارژ

آموزش تنظیمات مودم دی لینک ( dlink )

آموزش تنظیم مودم dlink

در مرحله اول باید سخت افزار تجهیزات خود را بشناسید و آماده راه اندازی کنید. کابل لاین ( line ) به وسیله اسپلیتر به تلفن و مودم ADSL وصل می شود، بنابراین ابتدا توسط یک کابل پریز تلفن را به پورت لاین وصل کنید. در مرحله بعد باید تلفن شما روشن شود به اینصورت که یک سر سوکت کابل تلفن به پشت تلفن و سر دیگر آن به پورت فون اسپلیتر وصل شود. بعد از آن دوسر سوکت کابل دیگر را به پورت لاین مودم و اسپلیتر وصل کنید تا مودم شما برای کانفیگ آماده شود . حال اگر می خواهید از کابل برای اینترنت کامپیوتر یا لپ تاپ خود استفاده کنید کافیست یک سر کابل LAN را به پورت کامپیوتر و سر دیگر آن را به مودم وصل کنید.

آموزش تنظیم مودم dlink

حال وقت آن رسیده که آداپتور مودم خود را به دستگاه متصل و سپس به پریز بزنید و دکمه خاموش/ روشن پشت مودم را برای روشن کردن مودم فشار دهید. بعد از چند دقیقه چراغ DSL مودم روشن می شود. بعد از روشن شدن چراغ DSL، وایرلس آن خودکار فعال شده و از طریق وای فای سیستم خود می توانید به تنظیمات مودم دی لینک بپردازید.

آموزش تنظیم مودم dlink

حال مرورگر خود را باز کنید و در نوار بالا آدرس 192.168.1.1 وارد کنید.

آموزش تنظیم مودم dlink

در دو قسمت نام کاربری و پسورد عبارت ” admin ” را بزنید. دقت کنید پسورد پیش فرض برای مودم های دی لینک همین کلمه admin می باشد.

آموزش تنظیم مودم dlink

در قسمت چپ منو روی گزینه wizard و از بخش setup دکمه setup wizard را کلیک کنید. پنجره ای باز می شود که فقط کافیست next را بزنید،

بعد از اینکه به صفحه خوش آمد گویی وارد شدید، next را بزنید تا وارد صفحه تنظیمات شوید.

آموزش تنظیم مودم dlink

در این پنجره می توانید برای امنیت بیشتر نام کاربری و رمز عبور پیشفرض که admin میباشد را تغییر دهید، یا در صورت عدم تمایل skip  را بزنید، یا رمز جدید بگذارید و بعد از زدن دکمه next را بزنید.

در این مرحله فیلد time zone را روی tehran تنظیم کنید و گزینه next را بزنید.

آموزش تنظیم مودم dlink

مشخصاتی که خواسته شده مانند نام کشور، شماره تلفن و …را در جای مشخص وارد کنید. internet service provider را روی other قرار دهید. سپس protocol را روی pppoE و پارامتر connection type را نیز روی LLC قرار دهید. همچنین VPI را روی 0 و VCI را روی 35 قرار دهید اما برای اطمینان بیشتر با مرکز ISP خود تماس بگیرید.

آموزش تنظیم مودم dlink

قسمت پایین هم نام کاربری و پسوردی که هنگام خرید از شرکت مخابرات دریافت کرده اید، وارد کنید.

در این مرحله تیک Enable Your Wireless Network را بزنید ، سپس فیلد Wireless Network Name اسم مورد نظر برای وایرلس خود را وارد نمایید . گزینه Visibility Status را روی Visible بگذارید یا در صورت عدم تمایل جهت عدم نمایش نام وایرلس آن را روی invisible قرار دهید. در قسمت Security level  ، Wp A2-Psk را برگزینید . سپس در فیلد WPA2 Pre-Shared key یک رمز هشت رقم به بالا وارد کنید . و بعد گزینه next را فشار دهید .

آموزش تنظیم مودم dlink

در مرحله آخر اطلاعاتی که وارد کرده اید را بررسی کنید و روی دکمه apply بزنید. حال مودم شما آماده استفاده می باشد.

آموزش تنظیمات مودم تی پی لینک ( tplink  )

تنظیمات مودم تی پی لینک مانند دی لینک است و تفاوت چندانی ندارند. فقط برای قسمت protocol دقت کنید حتما از پشتیبانی اینترنت خود بپرسید که روی چه گزینه هایی قرار دهید تا مطمئن شوید.

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن