آموزش

آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام به صورت تصویری

اگر حساب اینستاگرام شما حذف شده است یا توسط افراد سودجو هک شده و یا به هر دلیلی ممکن است پسورد حساب خود را فراموش کرده باشید، در این بخش قصد داریم تا بازیابی اکانت اینستاگرام را برای شما توضیح دهیم. با این روش می توانید مجددا مدیریت حساب خود را به عهده گرفته و به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید.

بازیابی اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوبترین اپلیکیشن ها موبایلی است که در تمام دنیا و بالاخص ایران است که کاربران زیادی دارد. با استفاده از آن می توان عکس ها و فیلم های خود را در فضای مجازی به اشتراک گذاشت.

ممکن است فرد، اکانتی را قبلا در اینستاگرام فعال کرده باشد و بعد از مدتی این برنامه را از گوشی موبایل خود پاک کرده و حالا بعد از مدتها قصد استفاده مجدد از حساب اینستاگرام خود را دارد ولی نام کاربری و رمز عبور خود را به یاد نمی آورد.

یا به هر دلیل دیگری که ممکن است دسترسی به حساب اینستاگرامتان را از دست داده باشید. با روشهایی که در این بخش خدمت شما بیان می شود، می توانید با بازیابی اکانت اینستاگرام خود، مجدد از آن استفاده نمایید.

همچنین مطالعه کنید: 10 تا از بهترین ترفندهای اینستاگرام بصورت تصویری

بازیابی رمز اینستاگرام

اگر اکانت فعالی در اینستاگرام دارید ولی ممکن است نام کاربری و یا رمز آن را به خاطر ندارید می توانید مجددا رمز عبور جدیدی برای خود بسازید. که به روش زیر می توانید این کار را انجام دهید. البته در ابتدا باید این نکات را جهت بازیابی اکانت اینستاگرام در نظر داشته باشید:

  • ایمیلی که به وسیله آن حساب اینستاگرام را ایجاد کرده اید، در دسترستان باشد و بتوانید از آن استفاده کنید.
  • شماره تلفنی که با آن حساب اینستاگرام را ایجاد کرده اید، در اختیارتان باشد.
  • اگر اکانت فیس بوکتان را با اکانت اینستاگرامتان مرتبط نموده باشید. باید قابلیت دسترسی داشته باشد.

همچنین مطالعه کنید: آموزش ساخت متن لینکدار در تلگرام

سه روش برگرداندن اکانت اینستاگرام 

با استفاده از روشهای ذکر شده وارد برنامه اینستاگرام می شوید و در بخش Log in نوشته شده forgot your login details؟  و شما روی گزینهget help signing in  بزنید.

بازیابی اکانت ایننستاگرام

در صفحه جدید 3 گزینه مشاهده می کنید

  1. use Username or Email
  2. Send an sms
  3. With Facebook login

بر اساس این گزینه های می توانید اقدام به بازیابی اکانت اینستاگرام خود نمایید.

بازیابی اکانت ایننستاگرام

بازیابی اکانت اینستاگرام با ایمیل

بر اساس گزینه use Username or Email اگر نام کاربری و یوزرنیم اینستاگرام خود را دارید می توانید از این بخش رمز عبور خود را بازیابی کنید

همچنین اگر ایمیلی را به حساب اینستاگرام خود متصل کرده باشید با وارد کردن ایمیل خود بازیابی اکانت اینستاگرام خود را انجام دهید.

بازیابی اکانت ایننستاگرام

با وارد کردن ایمیل در این بخش ، اینستاگرام در ابتدا ایمیلی برای شما ارسال می کند که حاوی نام کاربری اینستاگرام شماست، سپس با نام کاربری می توانید مجدد مراحل بازیابی رمز اینستاگرام خود را انجام دهید.

در این صفحه روی گزینه reset password بزنید و در صفحه جدید دو بخش است که باید رمز عبور جدیدی برای خود وارد نمایید و در قسمت دوم رمز عبور خود را تایید نمایید. با این روش می توانید وارد اکانت اینستاگرام خود شوید.

بازیابی اکانت اینستاگرام با شماره تلفن

اگر شماره تلفنی را با حساب اینستاگرام خود مرتبط کرده اید می توانید از طریق گزینه Send an sms  به بازیابی اکانت اینستاگرام خود اقدام نمایید، با انتخاب این گزینه اینستاگرام یک لینک را از طریق اس ام اس برایتان ارسال می کند و با وارد شدن به لینک می توانید رمز عبور جدیدی برای خود بسازید.

بازیابی اکانت ایننستاگرام

بازیابی اکانت اینستاگرام با فیس بوک

و در بخش سوم گزینه With Facebook login با وارد کردن مشخصات فیس بوکتان (به شرطی که با حساب اینستاگرام مرتبط باشد) می توانید وارد اکانت اینستاگرام خود شوید.

بازیابی اکانت ایننستاگرام

بازیابی اکانت اینستاگرام حذف شده

گاهی اوقات اخباری پیرامون هک شدن حسابهای اینستاگرام در مورد برخی از چهره های مشهور می شنویم، که این موضوع فقط محدود به افراد معروف نیست و ممکن است شامل سایر افراد نیز بشود. در این بین افرادی وجود دارند که قصد سوء استفاده و یا آزار دیگران را دارند و از طرق مختلف اقدام به هک اکانت اینستاگرام افراد می نمایند. و دسترسی صاحب حساب به اکانتش قطع می شود.

در مورد بازیابی اکانت اینستاگرام که قبلا به صورت دستی حذف شده است، موضوع کمی متفاوت است و اینستاگرام قوانینی در این مورد وضع کرده است.

بر اساس این قوانین اگر حسابتان Delete account  کرده باشید، بازیابی اکانت اینستاگرام ممکن نیست و اطلاعات ، فیلم ها و عکسهای حسابتان برای همیشه حذف خواهد شد.

 اما در مواردی اگر حساب شما از جانب خود اینستاگرام حذف شده باشد، به این دلیل است که قوانین اینستاگرام را رعایت نکرده اید و یا افرادی برای شما گزارش یا Report ارسال کرده اند و از این طریق هم دیگر بازیابی اکانت اینستاگرام ممکن نیست و حساب شما برای همیشه از دسترس خارج شده است.

همچنین اگر بر اساس بی دقتی خود شخص، رمز عبور وی در اختیار دیگر افراد قرار گرفته باشد و یا از روشهایی که هکرها برای این موضوع استفاده می کنند، از قبیل ارسال لینک هایی به افراد و کلیک بر روی آنها می توانند به اطلاعات حساب شخص دسترسی پیدا کنند و به صورت دستی حساب را حذف کنند، که در این صورت نیز بازیابی اکانت اینستاگرام ممکن نیست.

با اطلاعات بیان شده در این مورد، بازیابی اکانت اینستاگرام قبلی شما ممکن نیست و  تنها در یک صورت می توان اکانت اینستاگرام را فعال کرد و  اینکه  با همان ایمیل و شماره تماس قبلی مجددا یک اکانت جدید بسازید، فقط باید دقت داشته باشید که نام کاربری شما نباید دقیقا همان نام اکانت قبلی شما  باشد. چون اینستاگرام این موضوع را قبول نمی کند.

وبسایت خرید شارژ و خدمات آنلاین می شارژ

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن