آموزش

راهکارهای افزایش کیفیت تصاویر اینستاگرام از زبان شاخ های عکاسی

تصاویر اینستاگرام این روزها برای عده ای نشان دهنده ذوق و استعداد و چه بسا منبع درآمد شده است. در ابتدا اینستاگرام نیز مانند دیگر شبکه های اجتماعی نوظهور تنها برای ایجاد ارتباط میان کاربرانش بود اما با افزایش تعداد افراد استفاده کننده از آن امروزه دیگر تنها این هدف را دنبال نمی کند و بسیاری از کمپانی ها و صاحبان کسب و کار با اهداف تجاری و اقتصادی از این اپلیکسشن استفاده می نمایند. همان طور که می دانید این اپلیکیشن تصویر محور است و در صورتی که از تصاویر با کیفیت و عالی با کپشن های مناسب استفاده نمایید می توانید به راحتی فالور های زیادی را برای پیج اینستاگرام خود جذب نمایید.  در میان برخی افراد در سرتاسر جهان وجود دارند که تعداد فاورهای آن ها بسیار بالا است. که به اصطلاح به آن ها شاخ اینستاگرام می گویند. اگر هدف شما هم جذب فالور بیشتر و کسب اطلاعات در ارتباط با افزایش کیفیت تصاویر اینستاگرام خود است ، با ما همراه باشید.تا برای شما راه کارهای شاخ های عکاسی اینستاگرام برای جذب فالور بیشتر و افزایش کیفیت تصاویر اینستاگرام را بازگو نماییم.  

راهکار های افزایش کیفیت تصاویر اینستاگرام

 

1.انتخاب محتوای کلی مناسب برای پیج اینستاگرام.

سیمن برامانته یک عکاس ایتالیایی است که پیج اینستاگرام وی حدود یک میلیون فالور دارد. Simone Bramante: قبل از  هر چیز در مورد بخشی از زندگیتان که می خواهید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، تصمیم بگیرید.

2. هدف اصلی شما افزایش تعداد لایک ها نباشد

جوسی اوکونمی هنرمند فنلاندی چندین هزار فالور دارد و در ارتباط با افزایش کیفیت تصاویر می گوید. Jussi Ulkuniemi: از آن چه که به دنبالش هستید احساس رضایت داشته باشید. و با آرامش به دنبال آن چه که نظر خودتان را جلب می کند بروید ، اگر این مکار را انجام ندهید شما هم تصاویری معمولی را در اینستاگرام قرار خواهید داد و استعدادتان در روایت ماجرا، شوخ طبعی یا ثبت تصاویر گیرا حروم می شود. وی می گوید هرگز  به دنبال مطالب پرطرفدار یا مورد علاقه دیگر استفاده کنندگان از اینستاگرام نیست و به جای آن  با آرامش به دنبال علایق خود یعنی سورئالیسم و عکاسی ناگهانی است.

3. شب ها عکسبرداری کنید

Shane Black: اگرچه طی شب چشمان ما توانایی مشاهده جزییات را از دست می دهد اما دوربین های مدرن توانایی جذب نور به مراتب بالایی دارند که در شب ها منجر به ثبت تصاویری خیره کننده می شود.

4. نور طبیعی و نورپردازی حرفه ای،

خانم مارگارت ژانگ عکاس و هنرمند چینی در اینستاگرام نزدیک به 1 ملیون طرفدار داشته و توصیه او به شما این است. Margaret Zhang: نورپردازی بسیار مهم است. اگر تصویری نور کافی و مناسب نداشته باشد با هیچ یک از ابزارهای فوتوشاپ و ادیت عکس نمی توان جلوه ی مناسبی را برای آن به وجود آورد. . اوایل صبح، عصر یا روزهای ابری بهترین زمان برای عکاسی می باشند.

5. از ویرایش های سنگین خودداری کنید

Karan Bhatia: در صورت استفاده از اپ های ویرایش تصویر نسبت به فیلترها و شدت آنها محتاط باشید چرا که تصاویر به شدت ویرایش شده به ندرت از تصاویر طبیعی جذاب تر خواهند بود.

6. چشم هایتان را زودتر از لنز به کار بگیرید.

توصیه ی نیو روزنبرگ این است که با مشاهده دقیقتر محیط اطراف میتوان تصاویر بهتری را ثبت کرد. Niv Rozenberg:  نظر نخستین استاد عکاسی من این بود که چشم مانند سایر اعضای بدن نیاز به تمرین دارد.  اما متاسفانه بیشتر افراد پیش از چشم لنز دوربین را به کار می گیرند و برای همین است که  در هر ۱۰۰ شات یک نتیجه خوب ایجاد می شود. در صورتی که اگر تنها چند دقیقه به محیط نگاهی بیندازند بهترین سوژه ها برای عکاسی را پیدا خواهند کرد.

7. به سوژه ها نزدیک شوید

Ami Vitale: فارغ از اینکه سوژه انسان یا حیوان است به آن نزدیک شوید چون به ایجاد عاطفه و صمیمیت در تصویر کمک می کند.

8. موبایل را مجهز کنید

Sam Graves: استفاده از لنزهای موبایلی در ظاهر و حتی احساس تصویر تغییرات شگرفی ایجاد می کند. سعی کنید به سوژه نزدیک شده و عریض ترین فاصله کانونی ممکن را ایجاد کنید تا با ایجاد حس پرسپکتیو، سوژه به گونه ای برجسته شود که در نگاه اول نظر مخاطب را به خود جلب کند. در دوربین های DSLR از لنزهای ۱۶ تا ۳۵ میلی متری استفاده می کنم اما برای عکسبرداری با آیفون لنز عریض Moment را ترجیح می دهم.

9. فعال کردن قابلیت گرید

Dan Cole: به نظر من باید مهمترین نقطه از یک بنا در مرکز تصویر قرار گیرد. هنگام عکاسی از ویوهای خاص فارغ از اینکه آیفون یا دوربین را به همراه دارم قابلیت گرید (جدول) را فعال کرده و اجزا را به دقت منظم قرار می دهم.  همچنین برای یافتن بهترین نما جابجا شده و عناصر همپوشان را در منظره یاب یا نمایشگر به دقت مورد بررسی قرار می دهم.

10.تمرین موجب پیشرفت

Sezgi Olgaç: از نظر من ثبت تصاویر بهتر در اینستاگرام به معنی تمرین دائمی است و همیشه آمادگی عکاسی از جذابترین مکان ها، مناظر و لحظات را دارم. برای  انتشار عکس های واضح با تناژ مناسب و رنگ های طبیعی از یک منظره ثابت فریم های مختلفی گرفته و در فرایند ویرایش تصاویر دقت کنید.

11. کیفیت را در اولویت قرار دهید

Kirsten Alana: بهترین راه برای جذب مخاطبان بیشتر در اینستاگرام این است که به جای انتشار تصاویر متعدد، تنها تصاویر با کیفیت بالا را منتشر کنید. بنابراین در مورد ترکیب و نورپردازی تصاویر حساسیت به خرج دهید.

۱2. با نور شگفتی خلق کنید

Matilde Gattoni: لنز موبایل نسبت به دوربین نور را از راه های مختلف جذب نموده و پتانسیل خوبی برای ایجاد صحنه های ویژه  با نور دریافتی از پشت یا بالای شی دارد. ببه همین خاطر با جابجایی اطراف شی و دقت به نمایشگر موبایل بهترین پرتوی دریافتی را پیدا نمایید.

13. از مزایای قابلیت جدید پرتره غافل نشوید

Eric Rubens: گزینه پرتره در اینستاگرام به تاکید روی طول تصویر کمک می کند. با استفاده از این قابلیت می توان روی نکاتی تاکید کنید که در صورت برش مربعی امکان آن وجود نداشت.

14. از  (Burst Mode) یا همان عکاسی پیاپی استفاده کنید

Laura Pritchett: این قابلیت تعداد زیادیعکس را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید بهترین آن ها را انتخاب نمایید. پیدا کردن پرتو خاصی از نور و یا ثبت لحظه ی خاصی از یک اتفاق می تواند خارق العاده باشد.

15. عکاسی از زاویه های مختلف

Mike Kus: با این کار عکس های جالبی خلق می کنید که شاید باورتان نشود. گاهی تصویر برداری از زاویه ای دیگر اثری عالی را برای شما خلق خواهد کرد.

16. در رابطه با محتوا ثبات داشته باشید

Monica Rubalcava: در تصاویر نگاهی واحد و با ثبات داشته باشید. در حال حاضر من تنها عکس های سیاه و سفید را منتشر می کنم. تمامی این تصویر ساده و شبیه به هم هستند بنابراین دیدن آنها در کنار چشم نواز خواهند بود. تصاویر تک رنگ مورد علاقه من از رنگ مشکی قوی و سفید درخشان برخوردار هستند، بهترین راه برای این کار نورپردازی شدید، و تنظیم کنتراست حین ویرایش است.

17. از هوای ابری استفاده کنید

Pete Souza: بهترین زمان برای عکاسی هوای ابری، مه آلود یا بارانی است در این لحظه ها برای شکار صحنه های جذاب بیرون بروید

18. یک کیس ضد آب تهیه کنید

Cole Rise: کیس ضد آب مورد علاقه من Catalyst است که از Lifeproof ارزانتر بوده و در عین حال تا عمق بیشتری کارایی دارد. هنگام استفاده از این کیس ها آنها را با نوار، زنجیر یا حتی کش سر به مچ دستتان ببندید.

19. چاله های بعد از باران سوژه های عکاسی

Paolo Fortades: بعد از یک شب بارانی من تصویر بالا را در چاله ی آبی انداختم .

20.جهت مقیاس دهی ، عناصر بیشتری را به تصویر بکشید

Pei Ketron: برای مشخص کردن اندازه شکل ها نسبت به یکدیگر و تعیین مقیاس تصویر از افراد استفاده کنید.

21. از نورهای خاص استفاده کنید

Paul Octavious: من اغلب به دنبال پرتوهای نوری هستم که از منافذ راه خود را پیدا کرده اند. نکته جالب تکنیک مذکور این است که نتایج آن هرگز یکسان نبوده و در فصول و حتی روزهای مختلف نتایج متفاوتی به بار می آورند.

22. کپشن قوی مخاطبان را به تعامل تشویق می کند

برای درگیر کردن مخاطبان از کشپن های کوتاه، تکه ای از شعر یا متن مرتبط به عکس استفاده می کنم. گاهی اوقات برای اطلاع از نظر مخاطبان از آنها سوال می پرسم. از هشتگ createdoniphone# هم برای نمایش اینکه تصاویر با آیفون ثبت و ویرایش شده استفاده می کنم. اهمیت هشتگ از کپشن کمتر نیست، بنابراین برای اطلاع از مباحث داغ هشتگ های روز را دنبال کرده و در صورت تناسب با موضوع عکس از آنها بهره ببرید.

23. دنبال لایه ها باشید

David Guttenfelder: من به حضور لایه های متعدد در تصاویر علاقه دارم و طوری عکس ها را تنظیم می کند که نقطه اصلی آن در واقع دید کسی دیگر باشد. در این عکس دوربین را به گونه ای تنظیم کرده ام که تن های نوری مختلف را دریافت کرده و سوژه را به شکل فردی ایستاده در سایه یا شبح به تصویر بکشد. تمام کادر هم از دید قاب ها ترسیم شده اند.    
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن