آموزش

آموزش بستن، خصوصی کردن و یا غیر فعال کردن کامنت اینستاگرام

کامنت اینستاگرام آن قسمت از این شبکه ی اجتماعی است که افراد می توانند نظر خود در ارتباط با پست شما بیان کنند. گاهی این افراد متاسفانه خیال می کنند چون اینستاگرام یک فضای مجازی است می توانند هر توهینی در کامنت ها بنویسند و یا سخنان نا مربوطی را ارسال نمایند. در این مقاله به آموزش بستن، خصوصی کردن و یا غیر فعال کردن کامنت اینستاگرام می پردازیم. جنجالی ترین بخش اینستاگرام قسمت کامنت های آن است، ما در این راستا بارها شاهد هجوم دسته جمعی کاربران به پیج افراد مختلف و ارسال کامنت های ناشایست از طرف آن ها بوده ایم. این کامنت ها متاسفانه موجب آزرده کردن صاحبان پیج گشته و بسیاری از هنرمندان و افراد مشهور به همین خاطر از اینستاگرام خداحافظی کرده اند. خوشبختانه این شبکه ی اجتماعی در بروزرسانی های خود امکان حذف،ویرایش و حتی بستن قسمت کامنت اینستاگرام را فراهم نموده است، بنابراین ما به شما روش کار با این امکانات تازه را یاد می دهیم. با فیلتر کردن کامنت ها می توانید جلوی نمایش کامنت های بی ربط زیر پست های خود را بگیرید، همچنین ممکن است برخی از پست های شما نیازی به  قسمت کامنت نداشته باشند و یا تمایل نداشته باشید به طور کلی برخی افراد زیر پست های شما کامنت بگذارند. تمامی این قابلیت ها در این ادامه به صورت مفصل آورده شده است. هچنین این مطلب را مطالعه کنید: آنفالویاب اینستاگرام ؛ چگونه بفهمیم چه کسی ما را آنفالو کرده است؟

بستن، خصوصی کردن و یا غیر فعال کردن کامنت اینستاگرام

فیلتر کامنت اینستاگرام

فیلتر و یا سانسور ویژگی است که به کمک آن می توانید مانع از به نمایش درامدن کلمات نامربوط در پیج اینستاگرام خود شوید . برای مثال شما تنظیمات اینستاگرام خود را به گونه ای قرار می دهید که کلمه ی “بد” سانسور شود. بنابراین هر فردی که این کلمه را در کامنت اینستاگرام شما بنویسد. تنها خودش قادر به دیدن آن خواهد بود. و شما و دیگر افراد آن کلمه را هرگز نمی بینید.

روش فیلتر کامنت اینستاگرام

ابتدا به بخش تنظیمات اینستاگرام خود رفته و  روی Comment بزنید. اکنون در قسمت Custom Keywords قادر خواهید بود هر کلمه ای که خواستید را وارد نمایید این کلمات می توانند فارسی، انگلیسی یا متن های فارسی نوشته شده با حروف انگلیسی باشد و میان این کلمات کامای انگلیسی ( , ) قرار دهید تا از هم جدا شوند. به این طریق این کلمات هرگز در قسمت کامن اینستاگرام شما نمایش داده نمی شوند.

بستن قسمت کامنت های اینستاگرام

بستن کامنت اینستاگرام از جمله اساسی ترین امکاناتی است که در این شبکه ی اجتماعی قرار داده شده، بستن کامنت اینستاگرام با سانسور کردن کامنت ها تفاوت دارد و در این حالت به طور کلی نمایش کامنت در این پست ها حذف می شود. این امکان باعث شده است تا بسیاری از افراد مشهور که در گذشته به خاطر کامنت های ناشایست از اینستاگرام خداحافظی کرده بودند دوباره به این شبکه ی مجازی برگردند. اگر شما پست خاصی دارین که نمی خواهید برای آن کامنتی ارسال شود می توانید به راحتی کامنت آن را ببندید. حتی اگر پستی بر روی صفحه ی اینستاگرام خود دارید که کامنت هایی نیز برای آن ارسال شده است می توانید قسمت کامنت های آن پست را بسته که دیگر کسی قادر به ارسال کامنت بر روی آن نباشد. همچنین شما مجددا می توانید کامنت اینستاگرام خود را باز کنید اما کامنت های قبلی دوباره دیده خواهند شد.

روش بستن قسمت کامنت اینستاگرام

بستن کامنت اینستاگرام کار بسیار ساده ای است. برای این کار باید زمان ارسال یک پست، وقتی به قسمت نوشتن توضیحات رسیدید، گزینه‌ی Advanced Settings را بزنید و به این شکل امکان ارسال کامنت برای آن پست را به طور کامل ببندید. اگر پستی را قبلا ارسال نموده اید و حال قصد آن را دارید که کامنت های آن را ببندید باید  به آن پست مراجعه نموده و با زدن منوی سه نقطه، در کنار گزینه هایی مانند Edit یا Delete، گزینه‌ی Turn Off Commenting را انتخاب کنید تا امکان ارسال کامنت در پست مورد نظر غیر فعال شود. برای باز کردن مجدد کامنت‌ها نیز همین مراحل را تکرار کنید و این بار گزینه Turn ON Commentin را انتخاب کنید. اگر چنین گزینه هایی در اینستاگرام خود نمی بینید کافیست اپلیکیشن اینستاگرام خود را آپدیت نمایید. همچنین این مطلب را مطالعه کنید: آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام به صورت تصویری

خصوصی کردن بخش کامنت ها

به این وسیله می توانید کامنت های پست اینستاگرام خود را فقط برای افراد خاصی فعال کنید و یا افرادی را از این کار باز دارید. برای دسترسی به این امکانات باید تب سه نقطه بالا سمت راست اینستاگرام را انتخاب کنید تا وارد بخش Options شوید. اکنون صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید و سپس در قسمت Settings گزینه Comments را انتخاب کنید. در این قسمت وارد بخش تنظیمات اختصاصی نظر در اینستاگرام میشوید ، در بخش allow comments for میتوانید قابلیت اجازه دادن برای نظر گذاشتن در پست اینستاگرام را تنها برای عده ای خاص فعال کنید و همچنین در بخش block comments for میتوانید افراد مشخص را از نظر دادن در زیر پست اینستاگرام بلاک کنید و آیکن نظر را برای آنها حذف نمایید. با انتخاب بخش allow comments for این گزینه های Everyone (  همه کاربران می توانند نظر بگذارند )People You Follow and Your Followers (  فقط برای کسانی که شما را فالو و شما آنها را فالو کردیداین امکان یعنی نظر گذاشتن وجود دارد )People You Follow(فقط کسانی که شما آن ها را فالو کردید می توانند نظر بگذارند) Your Followers ( فقط فالو ور ها می توانند نظر بگذارند) را می بینید. همچنین دربخش block comments for میتوانید یک شخص یا چندین نفر از نظر دادن در پست های اینستاگرام خود برای همیشه بلاک کنید ، فرق این کاربا بلاک کرردن کلی در اینجاست که این افراد تمام پست های شما را می بینند  اما فقط گزینه کامنت گذاشتن پست برای آنها غیرفعال و مخفی میشود. این قسمت گزینه های دیگر مثل Comment filtering برای فیلتر کردن خودکار و دستی کلمات توهین آمیز در بخش نظرات اینستاگرام نیز دارد. ممکن است فعال کردن بخش نظرات تنها برای فالوور های خود، موجب شود که تعداد فالوورهای شما برای اینکه قابلیت نظر دادن را در اختیار داشته باشند زیاد شوند.   امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید. وبسایت خرید شارژ و پرداخت قبوض می شارژ
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

یک دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن