آموزش

چگونه از ریپورت و بلاک اینستاگرام خارج شویم + روش های کاربردی و آسان

اینستاگرام هم همانند سایر شبکه های اجتماعی دیگر دارای قوانین خاص و منحصر به فرد خود است که عدم رعایت آن ها از سوی شما موجب ریپورت حساب کاربری و در نهایت بسته شدن آن می شود. در این مقاله می خواهیم به شما آموزش دهیم که ریپورت و بلاک اینستاگرام چیست و چگونه می توانید از دست آن خلاص شوید. لطفا تا انتهای این مقاله همراه بلاگ می شارژ باشید تا بتوانید این مشکل اساسی را ریشه کن کنید.

بلاک شدن اینستاگرام چیست؟

افرادی وجود دارند که بوسیله فالو کردن و آنفالو کردن کاربران. و با قرار دادن نظرات بیش از حد در مورد پست های مختلف در یک دوره کوتاه مدت ، سعی می کنند دنبال کنندگان خود را خیلی سریع رشد دهند. این اقدامات سوء استفاده از سیستم اینستاگرام می باشد. به عبارت دیگر ، اینستاگرام برای محافظت از برنامه و کاربران خود ، اکانت هایی را که با رفتارهای اسپم درگیر هستند پیدا کرده و مسدود می کند.

اینستاگرام کاربرانی را که فعالیت های اسپم دارند برای مدت زمانی خاص مسدود می کند و پیام خطایی “Action Blocked” را به آنها نشان می دهد.

رفع بلاک اینستاگرام

اگر چنین پیامی را مشاهده می کنید ، به این معنی است که شما سیستم اینستاگرام را نقض کرده اید و از انجام کارهای اصلی مانند لایک و قرار دادن کامنت در مورد پست افراد جلوگیری بعمل آمده است.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که نقض کنندگان به طور خودکار و مداوم توسط رباتهای اینستاگرام مشاهده و بررسی می شوند. و اکانت شان را برای یک اشتباه غیر عمدی یا کوچک مسدود می کند. بدترین قسمت این است که اینستاگرام دلیل بلاک کردن اکانت شما را اعلام نمی کند. و همچنین اینستاگرام هرگز هشدار یا دلایلی را قبل از مسدودی به کاربران خود نمی دهد.

همچنین مطالعه کنید: نحوه حذف نمودن اکانت اینستاگرام + آموزش تصویری

دلایلی که اینستاگرام شما را بلاک می کند

۱- مشکوک شدن به ایجاد اکانت توسط ربات

ایجاد اکانت اینستاگرام از طریق ابزارهای غیرمجاز مانند ربات ها ، اسپایدرها ، اسکریپت ها یا خزنده ها اکیدا ممنوع است. وقتی ، این بخاطر این است که اگر ساخت اکانت به روش صحیح انجام شود ایمن است. چنانچه عملیاتهای مختلف اینستاگرام را از حالت دستی خارج کرده و آنها را خودکار کنید ، اینستاگرام به راحتی می تواند اقدامات شما را تشخیص دهد ، که نتیجه آن بلاک کردن حساب اینستاگرام شما خواهد بود.

رفع ریپورت اینستاگرام

خوشبختانه ، خدمات برنامه اجتماعی اینستاگرام ۱۰۰٪ مبتنی بر انسان می باشند. بنابراین در صورت استفاده صحیح خطری برای ممنوع یا مسدود شدن اکانت وجود ندارد. حساب اینستاگرام شما با فعالیت درست می تواند روزانه به دنبال کنندگان ارگانیک برسد.

۲- ورود به سیستم از طریق آی پی ها و دستگاه های مختلف

اگر از یک آدرس IP یا دستگاه دیگر و یا تغییر دهنده ای پی وارد حساب اینستاگرام خود شوید ، اینستاگرام نمی توانید هویت اصلی شما را تأیید کنید. سپس اینستاگرام  ممکن است فکر کند که حساب شما توسط هکرها ربوده شده است. اینستاگرام برای واکنش به این موضوع بلافاصله برای محافظت از حریم خصوصی و امنیت شما ، حساب شما را بلاک می کند.

ریپورت در اینستاگرام

۳- شکایات کاربران از شما (ریپورت شدن)

اگر  افراد بسیاری از حساب شما شکایت کنند یا به عبارت دیگر شما را ریپورت کنند این برای اکانت شما تهدید می باشد و اینستاگرام شما را مسدود می کند. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود افراد شما را ریپورت می کنند ، از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فالو کردن انبوه
  • لایک کردن زیاد 
  • اسپم 
  • ارسال مطالب نامناسب
  • توهین و موارد دیگر.

همه موارد ذکر شده در بالا می تواند باعث انسداد عملکرد حساب شما شود.

همچنین مطالعه کنید: آیا میدانید هایلایت اینستاگرام چیست و نحوه فعال کردن آن چگونه است؟

نحوه رفع بلاک اینستاگرام

۴- نظرات اسپم و پیام های مستقیم.

ارسال پیام مستقیم (دایرکت) اسپم، نظرات ، لایک ها و سایر فعالیت های اسپم برای هر کاربر در اینستاگرام ، می توانید باعث بلاک شدن حساب شما شود.

block action in instagram

۵- ارسال تصاویر یا فیلم های خشن و نامناسب.

در صورت ارسال عکس و فیلم با محتوای جنسی نامناسب، خشونت ، باعث می شود Block Action را در حساب خود قرار دهید. اینستاگرام به اهداف ارسال محتوای نامناسب اهمیتی نمی دهد ، زیرا باعث می شود شما بلاک یا مسدود شوید.

خروج از ریپورت در اینستاگرام

همچنین مطالعه کنید: چگونه استوری های تعاملی در اینستاگرام داشته باشیم؟

۶- نقض قوانین حق تکثیر.

نقض حق چاپ (کپی رایت) در اینستاگرام بسیار خطرناک است. کلیه تصاویر یا فیلمهای ارسال شده در حساب شما باید متعلق به شما باشد یا توسط مالک مجاز باشد. اگر می خواهید محتوای یک کاربر خاص را به اشتراک بگذارید ، در این صورت باید کاربر را برچسب گذاری یا تگ کنید و در توضیحات به کاربر اعتبار دهید.

اما اگر می خواهید از یک محتوا برای مقاصد تجاری استفاده کنید ، پس باید از صاحب اصلی اجازه درخواست کنید. همچنین ، اگر محتوای ویدیویی را با موسیقی که مجوز استفاده از آن را ندارید ، ارسال کنید ، اینستاگرام چنین پستی را حذف می کند.

نقض قوانین کپی رایت در اینستاگرام

 
مجازات های نقض خط مشی های حق چاپ اینستاگرام چیست؟
مالک می تواند شما را به دلیل استفاده از مطالب بدون مجوز  ریپورت کند. به دلیل نقض دستورالعمل های حق نسخه برداری ، حساب شما می تواند مسدود شود.

۷- به جای قرار دادن هشتگ در نظرات ، آنها را در کپشن بگذارید.

بسیاری از کاربران ادعا کرده اند که این کار یک ترفند و حقه است. با این حال ، اگر می خواهید کپشن قرار دهید ، باید آن را کپشن قرار دهید. 

برخی از کاربران ادعا کرده اند که قرار دادن هشتگ در بخش نظرات ، باغث شده که پس از حدود یک ساعت بلاک شوند . بیشتر توصیه می شود هشتگها را در زیرنویسهای پست خود قرار دهید. 

با این حال ، قرار دادن هشتگ های زیاد در کپشن ، باعث حجیم شدن کپشن می شود. به عبارت دیگر ، برای مرتب نگه داشتن کپشن، از نقاط یا هر علامت دیگری برای جدا کردن هشتگ های خود از کپشن استفاده کنید.

رفع بلاک اکشن در اینستاگرام

۸- پست های بیش از حد و مکرر.

الگوریتم اینستاگرام هر پست تولید شده از یک حساب خاص را کنترل می کند. سیستم های اینستاگرام ایمن ترین و دقیق ترین تعداد ارسال برای هر حساب را می دانند. بنابراین ، چنانچه کاربران دیگر بدون مجازات مطالب زیادی را ارسال می کنند به این معنی نیست که شما باید از آنها پیروی کنید.

بهترین توصیه برای هر کاربر تعیین فواصل زمانی بین پست های آنهاست. وقتی این کار را انجام دهید ، اینستاگرام مشکوک به انجام فعالیتهای اسپم یا نقض قوانین  به حساب شما نخواهد شد. همچنین ، این مطلب را در نظر داشته باشید که مطالب و کپشنهای یکسان را در حساب های مختلف به طور همزمان ارسال نکنید.

بلاک اکشن

راه کار های لازم برای خارج شدن از بلاک و ریپورت در اینستاگرام:

۱- از یک دستگاه دیگر استفاده کرده و دیتا را تغییر دهید

اینستاگرام به دلایل مختلف می تواند حساب شما را مسدود کند. این امکان برای اینستاگرام وجود دارد که آدرس IP و دستگاه شما را مسدود کنند ، نه اکانت شما را. اگر خطای Action Block را مشاهده کردید ، بهترین کار این است که از یک گوشی دیگر استفاده کنید ، همچنین استفاده از WiFi را متوقف کنید و از داده های شخصی خود استفاده کنید.

حذف بلاک اکشن در اینستاگرام

هر دستگاه مجهز به اینترنت دارای دو آدرس IP است ، یک آی پی خصوصی و یک عمومی. مودم خانه شما با استفاده از آدرس IP عمومی اختصاص یافته توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت به اینترنت متصل می شود. دستگاه شما همچنین دارای یک آدرس IP عمومی است. 

بنابراین ، جابجایی به یک دستگاه متفاوت و استفاده اینترنت سیم کارت می تواند باعث حذف بلاک اینستاگرام شود زیرا شما خود را از آدرس IP مسدود شده جدا کرده اید.

۲- برنامه های جانبی اینستاگرام را حذف کنید

حذف بلاک اکشن اینستا

استفاده از برنامه های جانبی اینستاگرام می تواند باعث بلاک اکشن شدن در اینستاگرام شود. اگر از هر برنامه جانبی استفاده می کنید ، باید هر چه سریعتر آنها را حذف کنید.

اکثر برنامه هایی که از API اینستاگرام استفاده می کنند ، محدودیتی برای کاربرانی که از ویژگی های اینستاگرام سوء استفاده می کنند ایجاد نمی کنند ، به همین دلیل اینستاگرام حساب مرتبط با چنین برنامه هایی را مسدود می کند.

۳- حساب Facebook و Instagram خود را با هم لینک کنید.

با اتصال حساب اکانت اینستاگرام خود به یک حساب رسانه ای اجتماعی دیگر سیستم اینستاگرام فکر می کند شما یک کاربر واقعی هستید. این کار باعث ایجاد اعتماد بین شما و اینستاگرام می شود و به شما این امکان را می دهد که حساب کاربری شما را در ۲۴ ساعت آینده از مسدودی خارج شود.

لینک کردن حساب کاربری اینستاگرام و فیس بوک کار سختی نیست. شما وقتی وارد تنظیمات برنامه می شوید گزینه link other social media accounts را خواهید دید. هنگامی که روی آن گزینه کلیک کنید ، می توانید به راحتی اکانت اینستاگرام و سایر حساب های اجتماعی خود را به هم متصل کنید.

اینستاگرام

۴- حداقل ۴۸ ساعت در اینستاگرام فعالیت نکنید.

این مهم است که بدانید در صورت ریپورت شدن حساب اینستاگرام و بلاک شدن آن، به سیستم باید زمان لازم را برای رفع بلاک اکانت اینستاگرام را بدهید. برای اینکه ثابت کنید که ربات نیستید ، باید از فعالیت های اینستاگرام خود دست بکشید. توصیه می شود حداقل ۴۸ ساعت اینستاگرام را ترک کنید تا سیستم مجدداً تنظیم شود.

پس از گذشت ۴۸ ساعت مجددا به اینستاگرام  برگردید، بعد متوجه می شوید که اکانت اینستاگرام شما رفع بلاک شده است و اکنون می توانید لایک کنید، کامنت بگذارید ،فالو و آنفالو کنید.

۵- گزارشی را به اینستاگرام ارسال کنید.

اگر احساس می کنید که هیچ کاری برای حذف بلاک در اینستاگرام نکرده اید ، پس باید به مبارزه ادامه دهید!. به سادگی یک گزارش صادقانه به پشتیبانی اینستاگرام ارسال کنید تا همه جزئیات مربوط به یک رفع بلاک را توضیح دهد.

برای این منظور روی پروفایل خود ضربه بزنید سپس با ضربه زدن بر روی چرخ دنده وارد تنضیمات خود شوید، در منوی باز شده گزینه Help را مشاهده میکنید. بر روی آن ظربه بزنید ، در منوی باز شده گزینه Report a problem را انتخاب کنید. و در پایان در قسمت ?what went wrong متن زیر را وارد کنید و در آخر submit را بزنید:

?Hi, I’ve noticed that my Instagram account has been suspended. I don’t know the reason for this blockage, but you should know that I’m a realperson. Would you please recheck my suspension

سپس بررسی موضوع توسط پشتیبانی انجام می شود و اگر شما بی گناه شناخته شوید، بلافاصله حساب شما از حالت مسدود خارج می شود. به این نکته توجه کنید که قبل از انجام این اقدام ، دستورالعمل های اینستاگرام بخوانید و مطابق آن عمل کنید.

بلاک اکشن در اینستاگرام چیست

۶- همه هشتگ ها را از پست های اخیر حذف کنید.

برخی از هشتگ ها وجود دارند که توسط اینستاگرام ممنوع یا مسدود شده اند. چنین هشتگ هایی معمولاً از نظر اینستاگرام نامناسب هستند. در حالی که بعضی از آنها مشکلی ندارند، اما با عکس های نامناسب اسپم شده اند. هشتگ هایی که در هر دو دسته قرار می گیرند ، معمولاً توسط اینستاگرام به طور دائم یا موقت مسدود می شوند.

هشتگ ها را از پست های اخیر اینستاگرام خود حذف کنید. برخی افراد گزارش کرده اند که این ترفند برای آنها مفید بوده است و به نظر می رسد این سریعترین راه برای حذف بلاک اکشن اینستاگرام است.

رفع مسدودی در اینستاگرام

۷- برنامه را حذف و مجددا نصب کنید.

این مرحله باید آخرین راه حل شما باشد. برای این منظور نیاز است که برنامه اینستاگرام خود را حذف کنید و تمام داده های قبلی خود را پاک کنید. اکنون می توانید برنامه را پس از مدتی دوباره نصب کنید و بررسی کنید که Block حذف شده است یا خیر.

نحوه جلوگیری از بلاک شدن در اینستاگرام

این مهم است که بلافاصله پس از ایجاد یک حساب کاربری جدید ، از لایک یا کامنت پستهای دیگران خودداری کنید. این کار معمولاً توسط رباتها انجام می شود. کاری که پس از ایجاد یک حساب کاربری جدید باید انجام دهید این است که شروع به ارسال عکس های شخصی خود کنید.
قبل از لایک یا کامنت پست های دیگران ، باید حداقل ده عکس ارسال کنید. عکس ها نباید در همان ساعت ارسال شوند – می توانید روزانه دو عکس ارسال کنید.

بلاک اکشن

پروفایل اینستاگرام خود را با نوشتن یک شرح حال کوتاه و بارگذاری یک تصویر نمایه تکمیل کنید. با این کار سیستم اینستاگرام نشان می دهد که نمایه شما معتبر است.

همچنین این موضوع مهم است که با ارسال عکس در هیستوری یا به عنوان یک پست عادی حداقل هفته ای دو بار، به اینستاگرام اطلاع می دهد که شما یک ربات نیستید.

از ارسال نظرات و ایموجی های مضاعف خودداری کنید. به محض اینکه اینستاگرام چنین سوءاستفاده ای را تشخیص داد ، حساب شما می تواند مسدود شود. 

از فالو و آنفالو زیاد افراد خودداری کنید. سیستم اینستاگرام چنین اقدامی را یک رفتار شبیه اسپم می داند. اقدامات مربوط به فالو و آنفالو هر حساب حدود ۶۰۰۰ در هر ماه است.

قوانین Instagram را بخوانید! چند عمل دیگر وجود دارد که می تواند شما را در اینستاگرام بلاک کند که شاید با آنها آشنا نباشیم. به همین دلیل خواندن و تلاش برای پیروی از قوانین مندرج در دستورالعمل انجمن اینستاگرام مهم است.
 

امیدوارم این مقاله بتواند معنای Action Block را به شما برساند. و شما بتوانید از بلاک شدن در اینستاگرام در امان باشید.

 

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن