تکنولوژی

چگونه طول عمر باطری آیفون را بیشتر کنیم؟

همه ما خیلی خوب می دانیم که باطری گوشی های همراهمان چقدر مهم هستند و چه کارکرد مهمی دارند.  برخی از گوشی ها طول عمر باطری شان بسیار اندک است و بعد از چند وقت مجبور می شوید یک باطری جدید برای آن ها خریداری کنید. اگر باطری گوشیتان به طور مکرر خراب می شود و مشکلی دارد در این مقاله همراه ما باشید. در این پست سعی می کنیم نکاتی را برای افزایش طول عمر باطری گوشی های ایفون بیان کنیم.

 عمر باطری در برابر طول عمر باطری:

طول عمر باطری اپل این دو واژه را از هم جدا می داند و برای هر کدام هم تعریف جداگانه ای دارد. از نظر اپل ، عمر باطری و طول عمر باطری دو موضوع جداگانه هستند که به شیوه زیر تعریف می شوند: عمر باطری مقدار زمانی است که دستگاه شما قبل از نیاز به شارژ شدن می تواند کار کند. طول عمر باطری به مدت زمانی گفته می شود که شما می توانید از باطری استفاده کنید و نیازی به عوض کردنش نداشته باشید. در ادامه برخی از نکات مرتبط با افزایش طول عمر باطری  گوشی های آیفون را با هم بررسی خواهیم کرد.

 سلامت باطری خودتان را به طور منظم بررسی کنید:

برای بررسی سالم بودن یا نبودن باطری گوشی همراه می توانید سری به بخش تنظیمات و سپس بخش باطری بزنید.  اگر باطری تان سالم نباشد می توانید هشدارهایی را از طریق این بخش دریافت نمایید. اما به خاطر داشته باشید که این موضوع زمانی رخ می دهد که سلامت باطری زیر 80 درصد باشد. اگر مک دارید می توانید سلامت باطری تان را به کمک نرم افزار CoconutBattery بسنجید. اگر سلامت باطری زیر 80 درصد بود بهتر است ان را عوض کنید.

 روشنایی یا Brightness گوشیتان را کم کنید:

بخش کنترل را باز کنید و روشنایی گوشیتان را کمتر نمایید. سعی کنید از روشنایی کامل در همه اوقات روز استفاده نکنید. با گذشت زمان این کار فشار موجود بر روی باطری را افزایش می دهد.

برای افزایش طول عمر باطری، از روشنایی خودکار استفاده کنید:

  اگر روشنایی خودکار یا همان Auto Brightness را بر روی گوشیتان غیر فعال کرده اید بهتر است سری به Settings -> General -> Accessibility -> Display Accommodations بزنید و آن را فعال سازید. این قابلیت شما را مطمئن می سازد سطح روشنایی گوشیتان بسته به محیطی که در آن قرار دارید تغییر می کند.  

زمان قفل شدن خودکار را کاهش دهید:

قابلیت قفل خودکار به شما کمک می کند صفحه نمایش گوشیتان را به صورت خودکار خاموش کنید.  برای اینکه بتوانید طول عمر باطری را افزایش دهید باید مدت زمان قفل شدن خودکار را کمتر نمایید.برای اینکار سری به Settings -> Display & Brightness -> Auto-Lock بزنید و گزینه 30 ثانیه را انتخاب نمایید.

 هر وقت برایتان امکان پذیر بود از وای فای استفاده کنید:

وای فای نسبت به سایر روش ها انرژی کمتری از گوشی می گیرد. هر وقت برایتان امکان پذیر بود از این روش استفاده کنید.

 از پاور مود(power mode) پایین تری استفاده کنید:

  زمانی که باطری گوشیتان به زیر 20 درصد می رسد سیستم عامل IOS از شما می خواهید وضعیت low power را فعال کنید.  شما می توانید بعد از اینکه ایفون را به طور کامل شارژ کردید این گزینه را به صورت دستی روشن نمایید. اینکار باعث می شود فرایند پس زمینه غیر فعال گردد و انرژی کمتری مصرف شود.

در دماهای بالا از ایفون استفاده نکنید:

دستگاه های آیفون معمولا در دمای بین 32 الی 95 درجه فارنهایت( 0 الی 35 درجه سانتی گراد) کارکرد بهتری دارد. هوای بسیار سرد یا بسیار گرم می تواند بر روی طول عمر باطری آیفون تاثیر منفی داشته باشد و ان را سریع تر نابود سازد.

 نکات مربوط به شارژ کردن گوشی را رعایت کنید:

سلامت باطری های لیتیم یون، به اینکه چگونه آن ها را شارژ می کنید بستگی خواهد داشت. گرما و  شارژ بسیار زیاد باعث می شود طول عمر باطری کاهش پیدا کند.  اگر از بدنه ضخیمی استفاده می کنید یا بدنه پشت باطری تان ضخیم است مطمئن شوید که به هنگام شارژ کردن آن را از روی گوشی بر می دارید. چنین قاب هایی می توانند گرما را در خود نگه دارند و به باطری شما اسیب بزنند. خوب همانطور که مشاهده کردید روش های زیادی برای افزایش طول عمر باطری گوشی های ایفون وجود دارد. به کمک این نکات می توانید مدت زمان زیادی از این باطری ها استفاده کنید و در هزینه هایتان صرفه جویی نمایید.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن