تکنولوژی

چگونه امنیت گوشی آیفون را افزایش دهیم؟

این روزها افراد بیشتر از سال های گذشته به استفاده از گوشی های هوشمند روی آورده اند. اگر سرتان را بچرخانید و نگاهی به اطرافتان بیندازید متوجه می شوید که از پیر و جوان گرفته تا بچه های کم سن و سال، همگی گوشی به دست در حال بازی یا انجام فعالیت های خود هستند. به همین خاطر، موبایل و گوشی های هوشمند به مکانی برای ذخیره سازی اطلاعات مهم همچون تصاویر و فیلم های خانوادگی تبدیل شده است. این روزها کمتر کسی را می بینید که به هنگام مسافرت با خود دوربین به همراه ببرد. خیلی ها از گوشی های هوشمندی استفاده می کنند که دوربین های بسیار با کیفیتی دارند.  اگر از طرفداران گوشی های ایفون هستید حتما یکی از مدل های موجود در بازار را خریداری کرده اید. در این مقاله به کمک نکات موجود به شما کمک می کنیم امنیت گوشی آیفون تان را افزایش دهید.

 به جای کدهای 4 رقمی از پسوردهای قوی تری  برای امنیت گوشی آیفون استفاده کنید:

امنیت گوشی آیفون ساده ترین و راحت ترین روش برای محافظت از داده هایی که بر روی گوشی های آیفون وجود دارد این است که به جای کد 4 رقمی از پسورد قوی تری استفاده کنید.  بهتر است از ترکیب حروف، اعداد و نشانه ها برای ساخت پسورد و بهبود امنیت گوشی آیفون بهره ببرید.  برای تنظیم پسورد گوشیتان می توانید سری به بخش تنظیمات بزنید و در آن جا بخش passcode را بیابید.

نوتفیکیشن های صفحه قفل را غیر فعال کنید:

هر پسوردی هر چقدر هم قوی باشد اگر در صفحه نمایش قفل گوشی نمایش داده شود هیچ ارزشی برایتان نخواهد داشت.پیام ها، ایمیل ها و سایر اطلاعاتی که دربرگیرنده داده های حساس مثل کدهای تایید باشد باید به شدت مراقبت گردد. هر چقدر نوتیفیکیشن های کمتری در صفحه قفل آیفون نشان داده شود داده های شما امن تر خواهد بود و امنیت گوشی ایفون بهتر خواهد شد. برای اینکار به بخش تنظیمات بروید و قسمت Passcode را بیابید. در این بخش می توانید Allow access when locked را پیدا کنید.

 تایید هویت دومرحله ای را برای اپل آی دی و iCloud فعال کنید:

یک قفل بهتر است اما اگر دو قفل بر روی گوشی ایفون تان داشته باشید خیلی بهتر خواهد شد. به همین خاطر توصیه می شود هر جایی که ممکن بود از تایید هویت دومرحله ای استفاده کنید. وقتی تایید هویت دو مرحله ای را تنظیم می کنید یک یا چند دستگاه قابل اعتماد را ثبت می نمایید که کد تایید  از طریق پیام کوتاه یا سایر موارد برایتان ارسال می شود. هر وقت که خواستید برای مدیریت اپل ای دی وارد شوید یا از icloud استفاده کنید باید به کمک پسورد و این  کد تایید، هویت تان را محرز نمایید.

 برای بهبود امنیت گوشی آیفون، سیری را بر روی صفحه نمایش قفل، غیر فعال کنید:

همه ما خیلی خوب می دانیم که سیری یکی از قابلیت های عالی بر روی گوشی های همراه است اما گاهی از اوقات این دستیار شخصی ممکن است اطلاعاتی که ترجیح می دهید شخصی بماند را به دیگران منتقل می کند. مجبور نیستید به طور کلی آن را غیر فعال کنید اما اگر بتوانید از فعال شدن ان بر روی صفحه قفل جلوگیری کنید گوشی ایفون امن تری خواهید داشت. برای اینکار سری به بخش تنظیمات و سپس passcode  بزنید و Allow access when locked را بیابید. در این بخش می توانید سیری را غیر فعال نمایید.

 از اتصالات وای فای شناخته شده برای وصل شدن به اینترنت استفاده کنید:

همانطور که می دانید گوشی های آیفون قابلیت بسیار خوبی دارند که به شما اجازه می دهد به صورت خودکار به وای فای شناخته شده بدون اجازه وصل شوید. از یک سو این قابلیت می تواند برایتان بسیار مفید باشد و از سوی دیگراحتمال دارد شبکه های فیکی وجود داشته باشد و اطلاعات تان را بدزد. در چنین شرایطی حتی خودتان هم نمی توانید متوجه شوید که گوشی تان از یک شبکه بدخواه برای وصل شدن به اینترنت استفاده می کند. برای بهبود امنیت گوشی آیفون بهتر است این قابلیت را غیر فعال کنید. برای اینکار سری به بخش تنظیمات و سپس وای فای بزنید. گزینه Ask to join networks را فعال نمایید.

کوکی ها را در مرورگرتان غیر فعال کنید:

کوکی ها فایل های کوچکی هستند که تقریبا هر سایتی که از آن بازدید می کنید تولید می نماید و روی گوشی تان به جای می گذارد. این کوکی ها ممکن است حاوی اطلاعاتی درباره شما، رایانه یا گوشی همراه تان باشند.  خاموش کردن کوکی ها و غیر فعال کردن آن ها به شما کمک می کند داده های امن تری داشته باشید و به امنیت گوشی ایفون کمک کنید.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن