تکنولوژی

چرا باید کاستوم رام اندروید را نصب کنیم؟

اولین گوشی های هوشمند اندرویدی که وارد بازار شدند مشکلات زیادی داشتند. توسعه دهندگان به جای اینکه منتظر حل کردن مشکل از طرف تولیدکنندگان بمانند سعی کردند به طور داوطلبانه کاستوم رام هایی را تولید کنند و جایگزین نرم افزار پیش فرض نمایند. حالا با وجود یک دهه تلاش، گوشی های اندرویدی بهتر از قبل به کارشان ادامه می دهند. فکر می کنید هنوز هم نصب کاستوم رام اندروید ضرورتی دارد؟ در این مقاله به همین موضوع خواهیم پرداخت. پس همراه ما باشید تا دلایل این امر را با هم مرور کنیم.

زندگی خصوصی تان را خصوصی تر حفظ می کند:

کاستوم رام این روزها افراد زیادی هستند که از گوشی های هوشمند برای مقاصد مختلفی استفاده می کنند.  در اتاق نشیمن، در خودرو، در دفتر کار و در جاهای مختلف می توان از طریق این گوشی ها به اطلاعات مدنظر دست پیدا کرد.  شاید نتوانید به خوبی از حریم خصوصی که دارید در این شرایط دفاع کنید. به همین خاطر نصب کاستوم رام می تواند کنترل بیشتری نسبت به شرایط موجود در اختیارتان قرار دهد.

 به کمک کاستوم رام می توانید مالکیت گوشی تان را در اختیار بگیرید:

وقتی گوشی خریداری می کنید باید مواردی را هم مدنظر داشته باشید. شما نمی توانید برخی از سرویس ها و اپلیکیشن هایی که بر روی آن نصب شده است را حذف نمایید.  بیشتر گوشی ها به شما اجازه نمی دهند فایل های سیستم را تغییر دهید و برخی از جنبه های آزاردهنده رابط های کاربری را تغییر دهید. اگرچه از لحاظ فنی این دستگاه متعلق به شماست اما اختیار تغییر خیلی از موارد را ندارید. نصب کاستوم رام به شما اجازه می دهد کنترل بیشتری بر روی سخت افزارهایتان داشته باشید.

می توانید همه چیز را شخصی سازی کنید:

حالا می توانید گوشی تان را به سطح بعدی ببرید. اندروید در حال حاضر قابل سفارشی سازی است و به شما اجازه می دهد کارهای زیادی همچون تغییر ایکون ها را انجام دهید. اما کاستوم رام   دسترسی بیشتری به شما می دهد.

 عمر گوشی تان را توسعه دهید:

وقتی رایانه ای را خریداری می کنید می دانید که  سخت افزاری دارید که می توانید سال ها از آن بهره ببرید. به طور کلی ممکن است برای چند سال مجبور نشوید سیستم تان را با چیز دیگری عوض کنید.  اما درباره گوشی های همراه چنین چیزی همیشه صادق نیست. بیشتر گوشی هایی که در مغازه ها می بینید تاریخ انقضای خودشان را دارند. برخی از گوشی ها هم ممکن است حتی برای دو سال به روزرسانی دریافت نکنند.  همین امر موجب می شود خریداران مجبور شوند از نسخه های قدیمی استفاده کنند و اطلاعاتشان را در معرض هک شدن قرار دهند. استفاده از کاستوم رام به شما اجازه می دهد از آخرین نسخه های اندرویدی بهره ببرید و به راحتی از آن ها استفاده کنید.

به روزرسانی های اندروید را سریع تر دریافت می کنید:

بیشتر افراد  از به روزرسانی های اندروید اطلاعی پیدا نمی کنند. برخی هم هستند که تلاش می کنند خودشان را با چنین به روزرسانی هایی همگام سازند. وقتی منتظر به روزرسانی هستید اما اعلانی از آن دریافت نمی کنید قطعا نا امید و خسته خواهید شد. اما زیاد نگران نباشید. به کمک کاستوم رام می توانید این شرایط را به دست بگیرید.

 می توانید سرعت بیشتری به گوشی هایتان ببخشید:

برخی از گوشی های اندرویدی با گذشت زمان سرعتشان کمتر می شود. در چنین شرایطی نصب کاستوم رام می تواند تجربه سریع تری برایتان به ارمغان آورد.  اگر گوشی اندرویدی تان انقدرها که باید، سریع نیست بهتر است از این گزینه استفاده کنید.

 عمر باطری تان بهبود پیدا می کند:

عمر باطری  گوشی های هوشمند اندرویدی در سال های اخیر بهبود یافته است. فاکتورهای زیادی در این شرایط دخیل بوده است. با اینحال در برخی از شرایط ممکن است از قدرتی که باطری گوشی در اختیارتان قرار می دهد راضی نباشید. اگر چنین مشکلی دارید می توانید از custom ROM بهره ببرید.

 تغییرات ناخواسته را به حالت قبلی باز گردانید:

نسخه های جدیدتر اندروید باطری بهتر و پایداری بیشتری در اختیارتان قرار می دهند. اما همه این تغییرات ممکن است به مزاج شما خوش نیاید. برای بازگرداندن رابط های کاربری به شرایطی که قبلا ترجیح می دادید می توانید از کاستوم رام استفاده کنید. اینکار به شما کمک می کند تجربه های گذشته تان را همیشه در کنار خود داشته باشید و از این تجربیات لذت ببرید.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن