تکنولوژی

چرا باطری گوشی هوشمندتان به کندی شارژ می شود؟

تا به حال برایتان پیش آمده است که گوشی تان را به شارژ بزنید و بعد از یک ساعت متوجه شوید که به درستی شارژ نشده است؟ اگر برای بیرون رفتن یا انجام کارهایتان عجله داشته باشید این موضوع برایتان بسیار ازاردهنده خواهد بود. واقعیت این است که چنین مشکلی می تواند بعد از چند وقت هر گوشی هوشمندی را درگیر خود سازد. دلایل متعددی هم برای کند بودن شارژ گوشی همراه وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم. پس همراه ما باشید.

 ممکن است کابل شارژتان مشکلی داشته باشد:

کند شارژ شدن گوشی خوب زمانی که گوشی تان با چنین مشکلی مواجه می شود و شارژ شدنش خیلی طول می کشد بهتر است قبل از هر کاری کابل های آن را مورد بررسی قرار دهید.  گاهی از اوقات کند بودن شارژ گوشی به خاطر کابلی است که آن را به برق وصل می کند. نگاهی به این کابل بیندازید.  کابل های USB معمولا به خاطر نگهداری نادرست شان،خم می شوند، به هم می پیچند و دچار مشکلاتی می گردند. همه این موارد باعث می شود گوشی شما ارتباط درستی با برق نداشته باشد و نتواند به درستی شارژ شود. به همین خاطر باید قبل از هر کاری کابل های موجود را مورد بررسی قرار دهید. اگر کابلی که در بسته بندی دستگاه تان ارائه شده ، قابل اعتماد نیست  یا دیگر به درستی کار نمی کند سری به فروشگاه های معتبر بزنید و یکی از کابل های موجود را انتخاب نمایید. اینکار به شما کمک می کند در صورت بروز مشکل در کابل، کند شدن شارژ را حل نمایید. همچنین مطالعه کنید: حل مشکل متوقف شدن برنامه ها در اندروید

ممکن است مشکل تان به خاطر منبع برق باشد:

خوب سوال دیگری هم که باید در این شرایط پاسخ دهید این است که منبع برقتان از کجا آمده است.  اگر کابل USB دارید که به لپ تاپ وصل شده و سپس از طریق آن به گوشی تان متصل است قطعا فرآیند شارژ شدن بسیار کند خواهد بود. بهترین کار این است که گوشی همراه تان را به طور مستقیم به برق بزنید و از سوکت روی دیوار برای اینکار بهره ببرید. اگر سیم کشی هایتان قدیمی است یا مشکلی در ساختمان تان دارید ممکن است چنین چیزی برایتان کمی دردسرساز شود.  اگر فکر می کنید سوکت مدنظر نمی تواند گوشی تان را به درستی شارژ کند سایر پریزهای موجود در خانه را بررسی کنید.

ممکن است شارژرتان به درستی کار نکند:

کند شارژ شدن گوشی خوب گاهی از اوقات هم کند بودن فرآیند شارژ ربطی به کابل یا منبع برقتان ندارد.  در برخی از شرایط آداپتوری که مورد استفاده قرار می دهید درست کار نمی کند و باعث می شود گوشی همراهتان به درستی شارژ نشود. به همین خاطر است که تولید کنندگان تلاش می کنند آداپتور خاصی را برای هر گوشی فراهم آورند.  اگر احساس می کنید گوشی تان آنگونه که باید شارژ نمی شود این بخش را هم بررسی کنید.

خود گوشی مشکلی دارد:

متاسفم که چنین چیزی می گویم اما خود گوشی هم می تواند باعث کند بودن فرآیند شارژ شود.  اگر نشسته اید و به این فکر می کنید که چرا گوشی سامسونگ گلکسی اس 2 تان به درستی شارژ نمی شود بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید و گوشی همراه تان را بررسی کنید. برخی از گوشی ها هستند که نمی توانند شارژ را به خوبی در خود نگه دارند. برخی از گوشی های جدید از قابلیت شارژ سریع پشتیبانی می کنند. قبل از هر کاری پورت های گوشی را بررسی کنید، باطری را مورد بررسی قرار دهید و ببینید چند وقت است دارید از این باطری استفاده می کنید. اگر احساس می کنید باطری تان قدیمی شده و کند شدن فرایند شارژ به خاطر وجود این گزینه است می توانید سری به فروشگاه های محلی تان بزنید و باطری دیگری خریداری کنید.

 به هنگام شارژ شدن از گوشی استفاده می کنید:

بله گاهی از اوقات هم کند شارژ شدن گوشی به خاطر کارهایی است که خودتان انجام می دهید. برخی ها هستند که وقتی گوشی را به شارژ می زنند نمی توانند از آن دور شوند و مدام به سراغش می روند. اینکار نه تنها می تواند خطرناک باشد بلکه باعث بروز مشکلات متعددی همچون کند شدن فرایند شارژ را هم به همراه خواهد داشت. پس وقتی می خواهید گوشی تان را شارژ کنید آن را تنها بگذارید و مدام به سراغش نروید. اینکار به شما کمک می کند سریع تر گوشی تان را شارژ کنید.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن