تکنولوژی

مشکلات رایجی که به هنگام نصب کاستوم رام ممکن است داشته باشید

می دانید چرا بیشتر افراد گوشی های اندرویدی را به گوشی های ایفون ترجیح می دهند؟ دلیل این امر بسیار واضح است. شما می توانید با جستجو در گوگل به راحتی و به صورت رایگان به کدهای اندرویدی دسترسی داشته باشید. توسعه دهندگان می توانند به سادگی نسخه های مختلفی از اندروید را بسازند و آن را در اختیار کاربران بگذارند.  اما زمانی که گوشی خود را خریداری می کنید ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید. باید بوت لودر گوشی را آنلاک کنید و کاستوم رام را نصب نمایید. به هنگام نصب کاستوم رام هم ممکن است با مشکلاتی  مواجه شوید. در این مقاله سعی می کنیم به اختصار این مشکلات را با هم مرور کنیم.

نصب ADB و Fastboot:

اگر قبلا سیستم عامل رایانه تان را عوض کرده باشید شاید با سیستم عامل لینوکس هم اشنایی داشته باشید. این فرآیند شامل نصب لینوکس بر روی سی دی یا فلش مموری، ریستارت رایانه و فشار دادن کلیدها به هنگام بوت است که شما را قادر می سازد سیستم عامل دیگری را نصب کنید. این فرآیند بر روی گوشی های اندرویدی کمی پیچیده تر است. شما نمی توانید تنها از گوشی یا تبلت تان استفاده کنید. در چنین شرایطی به رایانه نیز نیاز خواهید داشت. سپس باید نرم افزار خاصی را بر روی آن نصب کنید. این گزینه یکی از مشکلات نصب کاستوم رام است. به طور خاص باید ADB را داشته باشید. این مجموعه ای از ابزارهاست که شامل برنامه ای به نام Fastboot هم می شود. ADB به هنگام روشن شدن گوشی با آن صحبت می کند. Fastboot بعد از اینکه گوشی بر روی وضعیت خاصی ریبوت شد می تواند با آن صحبت کند.  هر دوی این ابزارها از طریق کابل USB کار می کنند. نصب ADB کار سختی نیست. هم ADB و هم Fastboot ابزارهای خط فرمان هستند. در چنین شرایطی شما باید دستورات خط فرمان را یاد بگیرید و تایپ کنید.  علاوه بر این دو ابزار معرفی شده در رایانه شما وجود ندارند و مجبور هستید از دستورات خط فرمان استفاده کنید و موقعیت جایی که ADB نصب شده است را بگویید. حتما بخوانید: چرا باید کاستوم رام اندروید را نصب کنیم؟

مشکل در نصب کاستوم رام: نصب درایورها

خوب علاوه بر مواردی که در بالا بدان اشاره کردیم به هنگام نصب کاستوم رام ممکن است مشکل دیگری هم داشته باشید. دستگاه هایی که به رایانه وصل می شوند به نرم افزارهای خاصی نیاز دارند. ویندوز، مک و لینوکس درایورهای مختلفی دارند.  مشکل اینجاست که شما نمی توانید به راحتی بگویید چه زمانی مشکل پیش آمده به خاطر درایورهاست. نه ADB و نه Fastboot به طور مستقیم این موضوع را به شما نمی گویند. اما اگر دستوری وارد کنید و هیچ اتفاقی رخ ندهد می توانید به درایورهایتان شک کنید.

 آنلاک کردن بوت لودر:

نصب کاستوم رام همانطور که می دانید بوت لودر بخشی از گوشی شماست که سیستم عاملی که باید بوت شود را تعیین می کند. به طور پیش فرض، بوت لودر  تنها سیستم عاملی را استارت خواهد کرد که کارخانه در اختیارتان گذاشته است.  شما باید قبل از اینکه بتوانید از سیستم عامل دیگری استفاده کنید بوت لودرتان را آنلاک کنید. این گزینه هم مشکل دیگری به هنگام نصب کاستوم رام است. همه گوشی های اندرویدی  بوت لودر قابل آنلاک کردن ندارند.  به همین خاطر به هنگام خرید باید مراقب باشید چه مدلی را انتخاب می کنید.  فرآیند آنلاک کردن بوت لودر از سازنده ای به سازنده دیگر متفاوت خواهد بود.  در گوشی های گوگل کافیست تنها دستور درستی را وارد کنید. در سایر برندها باید کد آنلاک شدن را داشته باشید و به همراه دستور وارد نمایید.

 استفاده از کاستوم ریکاوری:

بعد از اینکه بوت لودر را آنلاک کردید حالا زمان نصب کاستوم رام فرا می رسد. بیشتر گوش یهای هوشمند با فرآیند ریکاوری همراه هستند. این بخشی از گوشی است که به هنگام بروز مشکل در سیستم عامل در اختیارتان قرار می گیرد.  این گزینه هم می تواند یکی از مشکلات نصب کاستوم رام باشد. کاستوم ریکاوری ها برای همه گوشی ها در دسترس نیستند.  حتی اگر گوشی شما از کاستوم رام پشتیبانی کند ممکن است با کاستوم ریکاوری سازگاری نداشته باشد. در چنین شرایطی ممکن است نتوانید کاستوم ریکاوری را نصب کنید.  اگر چنین مشکلی داشتید به دنبال بوت  موقت کاستوم ریکاوری بدون  پاک کردن گزینه ای باشید که در حال حاضر بر روی گوشیتان قرار دارد.
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن